sobota, 21 maja 2022

Sport

Amatorska Liga Mistrzów 2011

AMATORSKA LIGA MISTRZÓW WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO   ŁOMŻA 2011

   W dniu 31 maja b.r. o godzinie 18.15 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie rozpoczęło się spotkanie przedstawicieli i organizatorów miejskich amatorskich lig piłkarskich z województwa podlaskiego. Jego celem było, między innymi, doprecyzowanie i uchwalenie stałego regulaminu rozgrywanego rokrocznie Wojewódzkiego Turnieju Mistrzów Amatorskich Lig Piłkarskich, zwanego potocznie przez kibiców z Podlasia Amatorską Ligą Mistrzów.

    W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gospodarzy tegorocznych zawodów, które rozegrane zostaną w Łomży - Robert Cierpikowski i Michał Turniak., a także Maciej Bednarko i Grzegorz Gardocki z Grajewa, Rafał Gosk i Piotr Tarasewicz z Białegostoku oraz Piotr Filipow z Augustowa.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że tegoroczna edycja jest już trzecią w historii.

Pierwszą zorganizował w 2009 roku Augustów, gdzie narodził się pomysł corocznych, cyklicznych rozgrywek piłkarskich dla zawodników niezrzeszonych w klubach. Gospodarzem drugiego turnieju było zaś Grajewo.
    Grajewskie spotkanie organizacyjne przebiegało w bardzo serdecznej i przyjaznej atmosferze, dzięki czemu jego uczestnicy szybko podjęli wszystkie ważne i wiążące decyzje. Jedyną niewiadomą pozostaje tylko termin rozegrania turnieju. Będzie to mianowicie albo 25 czerwca, albo 2 lipca, przy czym większość zainteresowanych wstępnie poparła termin lipcowy.

O rosnącym prestiżu Amatorskiej Ligi Mistrzów świadczy również fakt, że podczas grajewskich obrad, zorganizowania przyszłorocznej, czwartej edycji imprezy, podjęli się przedstawiciele Białegostoku.
Powyższa okoliczność może tylko napawać radością, ponieważ stolica Podlasia stanie się równocześnie stolicą futbolu amatorskiego, zrzeszającego coraz większą liczbę uczestników i skupiającego się w zorganizowanych, usystematyzowanych rozgrywkach ligowych poszczególnych miast naszego województwa.
    Wszelkie szczegóły dotyczące tegorocznego turnieju będą na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych poszczególnych lig, dlatego wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do lektury. - Piotr Filipow, Erazm Stefanowski

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.