UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 12246 wyświetleń

"Ala ma Joyce`a" w LO

„Ala ma Joyce`a” czyli „lekcja czytania” w Zespole Szkół nr 1 .

                       19 grudnia młodzież liceum ogólnokształcącego będzie uczestniczyła w warsztatach dyskusyjnych, prowadzonych w ramach ogólnopolskiej akcji „Tygodnika Powszechnego” we współpracy z Uniwersytetem  Łódzkim. Odbywają się one od 2009 roku i cieszą się popularnością w renomowanych liceach. Takie lekcje mają na celu doskonalenie sztuki czytania ambitnych licealistów, aby wśród powszechnego społecznego braku zainteresowania literaturą, stawali się jej admiratorami. Młodzi ludzie  mogą  dzielić się refleksjami z profesorami uniwersytetu, filozofami,  pisarzami czy wydawcami.


                      Spotkanie z uczniami naszej szkoły przeprowadzi Michał Olszewski- dziennikarz, reportażysta, redaktor „Tygodnika Powszechnego” i autor książek m.in. „Do Amsterdamu”, „Chwalcie łąki umajone”. W lekcji głównie będą uczestniczyć uczniowie z zajęć fakultatywnych z języka polskiego kl. II i III oraz inni chętni, zainteresowani literaturą  z klasy III f, I d, II d i III d.  Przez ostatnie tygodnie przygotowują się oni do rozmowy, czytając utwór współczesnego autora Tomasza Piątka pt. „Heroina”. Rozmowy z koordynatorką akcji, Mają Kuczmińską, prowadzące do zorganizowania „lekcji czytania” w liceum, prowadzi Lucyna Bagińska.  

wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (3)

świetna inicjatywa :)) chętnie uczestniczyłabym w takich warsztatach

Wybrali najlepszą Panią od polskiego do prowadzenia !

Kasiu nie wprowadzaj w błąd pani profesor :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.