sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Aktywne ferie w ŚHP

     Tegoroczne ferie zimowe zorganizowane przez kadrę  Środowiskowego Hufca Pracy w Grajewie obfitowały w wiele atrakcyjnych przedsięwzięć sportowo - rekreacyjnych. Dzieci i młodzież ze środowiska lokalnego wzięła udział w ciekawych zajęciach, których program przewidywał między innymi turniej gier komputerowych, tenisa stołowego, zmagania w piłce stołowej, dyskotekę, a także maraton filmowy.  Dwudziestu najbardziej aktywnych uczestników wypoczynku otrzymało nagrody rzeczowe i możliwość wypróbowania swoich umiejętności na torach kręgielni w Ełku. Wysoka frekwencja podczas pierwszego tygodnia spędzonego w ŚHP dowodzi trafności zaproponowanych zamierzeń, z oczekiwaniami zarówno najmłodszych jak i tych starszych uczestników ferii.
 
    Pięć kolejnych dni aktywnych ferii zarezerwowano dla uczestników półkolonii, organizowanych w ramach projektu „Studio kreatywności” współfinansowanego z EFS, realizowanego przez ŚHP Grajewo . Beneficjenci biorący udział w kursach, warsztatach i zajęciach dydaktycznych  przewidzianych podczas trwania projektu, zasłużyli na zimowy odpoczynek. Już podczas drugiego dnia piętnastoosobowa grupa wraz z wychowawcami   zmierzyła się z mrozem i śniegiem na narciarskich stokach w ośrodku Szelment pod Suwałkami. W następnych dniach młodzież wyjechała do kręgielni w Ełku oraz wzięła udział w kuligu w Barszczach. Każdy dzień półkolonii wypełniały rozmaite zajęcia sportowo-rekreacyjne. Uczestnicy korzystali również z całodziennego wyżywienia. Udział w projekcie jak i półkoloniach jest dla nich całkowicie bezpłatny.


 Sporządził: Bartosz Pietrzak – opiekun grupy

piątek, 27 maja 2022

Wieści z Niećkowa

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.