sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 7427 wyświetleń

Akcja "Stop żebractwu"

Żebractwo to zjawisko budzące niezadowolenie społeczne i rzutujące na ogólny poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego w Polsce.


Niechlujny i odpychający wygląd, podejrzenia o choroby, skłonności do alkoholu, nachalne zachowanie, stanowią zagrożenie dla poczucia bezpieczeństwa obywateli. Przechodnie nagabywani przez żebraków obawiają się o swoje bezpieczeństwo i domagają się od Policji zdecydowanych działań przeciwdziałających temu zjawisku.

Żebractwo to kontrowersyjny problem społeczny. Należy pamiętać, że żebracy - to zarówno ludzie niezaradni życiowo, ale i ludzie podejmujący ten proceder z czystej kalkulacji, uznając go za dobry sposób na łatwy zarobek poprzez wykorzystanie ludzkiej naiwności.

Należy mieć świadomość, że drobne datki to najgorszy sposób pomocy. Zdobyte w ten sposób pieniądze rzadko przeznaczane są na cel zgodny z intencją ofiarodawcy.

W przypadkach stwierdzenia wykroczeń związanych z żebractwem, konsekwencjami, w zależności od rodzaju wykroczenia, będą mandaty nałożone przez policjantów, grzywny wyznaczone przez sąd, kara ograniczenia wolności co oznacza skierowanie do wykonywania prac na cele społeczne, a także kara aresztu od 5 do 30 dni.

 

Komenda Powiatowa Policji w Grajewie 

 

Art. 58. § 1 KW. Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
Art. 58. § 2 KW. Kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.
Art. 104 KW. Kto skłania do żebrania małoletniego lub osobę bezradną albo pozostającą w stosunku zależności od niego lub oddaną pod jego opiekę, podlega karze aresztu, ograniczenia wolnosci albo grzywny.

 

Komentarze (10)

Szanowna Policjo,skoro taki temat jest na wierzchu,to prosze zobaczyc co dzieje sie w soboty kiedy sa sluby w Kosciele Trojcy Swietej,wtedy jest bardzo duzy wstyd kiedy ci zebracy przychodza w obsikanych spodniach i skladaja zyczenia młodym zeby dostac butelke,druzbant nie wie co zrobic i ta wodke daje ,a oni za chwile leza w kałuzy swoich odchod

Czy komenda policji i dzielnicowi nie widzą ławeczek na Placu Niepodległości okupowanych przez śpiących pijaczków. Włodarze miasta pierwszą rzeczą którą zlikwidowały był Wilk przed kościołem , może kolejną będzie zajęcie się patologią naprzeciwko - bo to jest wizytówka dla przejeżdżających. Mogą się nawet dogadać z komendą policji , chyba dadzą radę ? Zastanawiające, że radnego z tego okręgu to nie bulwersuje - żenada.

Apel do policji panowie w weekendy na ul wojska polskiego nie idzie spac bardzo czesto...pijani drą mordy wyzywaja sie ,oraz za budynkiem kina dzieja sie cyrki jestem juz w podeszlym wieku i wieczorem strach tam przejsc.

prawda tomek ja tez za usunieciem pijaczkow z lawekocz nich nie moze tam bo oni caly dzien siedza tam i pija alkochol ktory maja w reklamowkach i nikt oprocz nich nie moze tam sie zatrzymac i odpoczac dlatego ze lawki sa zajete przez pijaczkow grajewskich

Proszę o kontrolę policyjne przy bloku 6 na os centrum zbiorowisko ipicie alkoholu małolatów to codzienność strach przejść chodnikiem gdzie jest policja.wladze miasta zasyfiono butelki puszki wstyd wjakich czasach my żyjemy prosimy policję o pomoc mieszkańcy osiedla


Może ,coś na temat dzisiejszej policji ,moim zdaniem boją się interweniować,karali by tylko tylko tych w garniturze pod krawatem.''klient w krawacie jest mniej awanturujący się'' -pamiętacie ten cytat z filmu ? Kiedyś to byli chłopy z ''jajami'', jak komuś przywalili pałą to się gowniarz jeden z drugim zastanowił nad sobą,i nie piszcie że walili każdego bo jak ktoś się umie zachować to
''bądź uprzejmy a będziesz uprzejmie obsłużony'' to też cytat z tego filmu, uważam że zawsze na czasie ,apropo tych pijaczkow ,rozumiem ze gromada gości weselnych krepuje się nawet rzec ostre słowo w kierunku tych obszczymorkow.Przeciez sami tacy kozacy ,ale jak przychodzi co do czego to czy sami robimy tak jak powinien zachować się każdy facet?(z jajami)

kao: masz problem z podzieleniem sie z biednymi i to przy okazji wesela?

Prosiłem policje o zainteresowanie sie co dzieje sie przed kosciołem w dniach slubow czyli w soboty i niby artykuł wyszedł z policji to nikt nie przeczytał komentarza i nikt nie patrolowal przy kosciele w ostatnia sobote ,a tam jak zwykle obsikani z chwastem w reku plączą sie przy kosciele i zebrza na poł litra u mlodej pary ,a meczy czasie obsikuja parkan,ze patrzec na to nie mozna.prosze jeszcze raz komendata policji niech wysle Pan patrol w ta strone,dziekuje,

jan, ty myslisz, ze oni nie maja interwencji w sobote, tylko przyjada i beda pol dnia pelnic warte pod brama kosciola? Tak przy okazji: co oni maja niby z tymi ludzmi zrobic i na jakiej podstawie prawnej?

W Mrągowie w ogródku kawiarenki podszedł pijaczek z prośbą o kasę. odpowiedziałem, że " Do pomocy są powołane instytucje charytatywne i fundacje dla takich osób. Proszę tu nie żebrać. To nie średniowiecze..." Facet uciekł.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.