niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8516 wyświetleń

Akcja "Prędkość"

Od kilku tygodni na drogach powiatu grajewskiego trwa policyjna akcja „Prędkość”. Kontrole drogowe przeprowadzane są w szczególności w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w ostatnich dniach za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h prawo jazdy straciło dwóch kierowców.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Dyslokowanie służb na terenie powiatu grajewskiego jest związane szczególnie z zagrożeniami zgłoszonymi przez mieszkańców poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz statystykami policyjnymi, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci w ciągu ostatnich trzech tygodni skontrolowali 326 pojazdów z których 191 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Pierwszy, kierujący osobowym Renault, stracił prawo jazdy w trakcie kontroli drogowej, która miała miejsce w Grajewie na ul. Kopernika. Tam 25-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Mazowiecki jechał z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym. Kolejne prawo jazdy zostało zatrzymane wczoraj w Grajewie na ulicy Ełckiej. Tam kierujący osobowym oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km jadąc z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. - KPP w Grajewie

 

Komentarze (1)

długo oni tam bedo jeszcze stojec?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.