niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 7566 wyświetleń

Akcja "oznakuj swój rower"

Od 25 kwietnia 2016 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie będzie można znakować rowery.

Rozpoczął się sezon rowerowy i coraz więcej osób korzysta z roweru, jako środka komunikacji, sportu, czy rekreacji. To także czas, kiedy nie próżnują złodzieje. Często wykorzystują okazję i kradną jednoślady pozostawione bez nadzoru pod sklepami, w klatkach schodowych, czy w niezamkniętych pomieszczeniach. Zdarza się też, że złodzieje włamują się w tym celu do piwnic, czy garaży. Policjanci radzą jak można zminimalizować ryzyko stania się ofiarą takiej kradzieży i utrudnić działanie złodziejom poprzez np. oznakowanie roweru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w tym zakresie już od jutra, tj. od 25 kwietnia 2016 r., w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grajewie będzie można oznakować swój jednoślad.

Aby to zrobić należy:

- umówić się telefonicznie z dzielnicowym właściwym dla swojego miejsca zamieszkania (numery telefonów do dzielnicowych umieszczone są na stronie internetowej KPP w Grajewie);
- zabrać ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru lub kartę gwarancyjną;
- osoby małoletnie powinny zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Rower jest znakowany poprzez naniesienie indywidualnego numeru na jeden z elementów oraz wpisanie go do odpowiedniego policyjnego rejestru.

Akcje znakowania rowerów prowadzane będą w miarę możliwości również podczas różnego rodzaju festynów i imprez organizowanych dla lokalnej społeczności.

KPP w Grajewie

 

Komentarze (5)

Trochę słabo, bo jak ktoś dostał rower w prezencie to raczej nie oznakuje już roweru, bo brak dowodu zakupu, ewentualnie brak karty gwarancyjnej jeśli upłynęło już kilka lat. Może ktoś wie, co w takiej sytuacji poczynić?

do żadnego dzielnicowego nie można się dodzwonić - wszyscy nagle są poza służbą...

Dokładnie - mają wyłączone telefony. Coś jest nie tak - to policja jest dla obywatela a nie obywatel dla policji .... :(

25 kwietnia? a w pozostałe dni?

Rowerzysto - bez przesady.... jak szanujesz rower to trzymasz jego dokumenty. Ja swój stary rower mam od 1998 roku i nadal trzymam jego kartę gwarancyjną, jako dokument potwierdzający, że to właśnie mój rower...

a jeśli dostałeś rower w prezencie i być może używany to może być problem...

w gruncie rzeczy należałoby się zastanwoić jaka jest skuteczność odnajdywania rowerów - chyba bez dobrego GPS - mizerna

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.