Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 13512 wyświetleń

Akcja "Jedź ŁOŚtrożnie"

Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego wraz z policją po raz pierwszy przeprowadzili dziś akcję informacyjną jedź „łośtrożnie”. Od godziny 9 do 14 zatrzymywali kierowców jadących drogą nr 65 pomiędzy Grajewem a Mońkami i informowali ich o niebezpieczeństwie zderzenia z łosiem na tym odcinku trasy. Kierowcy otrzymywali także specjalną nalepkę na samochód: znak ostrzegawczy uwaga zwierzęta z łosiem w tle i podpisem: "Jedź łośtrożnie".

Komentarze (14)

Proszę wyciąć - pasy 'ochronne" wzdłuż drogi - drzewa i krzewy rosną za blisko jezdni! Kierowca bedzie miał czas odpwiednio wczesniej zareagowac! Taraz - drzewa rosną za blisko jezdni ! Min 5-7 m od drogi - powinien zaczynać się las. Pieniądze z wycinki przeznaczyć na ogrodzenia!

spx łoś ale mi go szkoda bo by jeszcze załozyl rodzinke i by zył!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akcja jest potrzebna ale nie rozwąże to problemu.Na Litwie wzdłuż takich dróg buduje się zabezpieczenia z siatki stalowej wysokośći 2m i to jest rozwiązanie skuteczne.Trzeba stosować to co inni już sprawdzili.

Weźcie wzór z innych krajów. W parku narodowym stanu NY w USA wzdłuż drogi ciągną sie siatki ogrodzeniowe, które uniemożliwiają przechodzenie dzikich zwierząt przez drogę - autostradę. Sa też wydzielone miejsca gdzie zwierzyna może przechodzić i w tym miejscu są oznakowane miejsca jako bardzo niebezpieczne / około 500 metrów / a nie pięćdziesiąt kilometrów. Ulotki mozna sobie czytać ale w dmou do kawy i nic one tu nie pomogą. To tylko propaganda.

ale ty masz jeszcze szanse zalozyc rodzine łosi

To jest prawda.Musimy jeżdzić ostrożniej,Sam ostatnio nadział bym się na takiego łosia na drodze między Białaszewem a Radziłowem. Stał za zakrętem na drodze.zbliżyłem się do niego na około 20 m (z piskiem opon} dopiero uciekł.Aż strach pomyśleć co by było po bliższym spotkani z takim zwierzęciem. powinni pomyśleć nad taką wycinką co zaproponował "kierowca".

Trzeba jeżdzić wolniej i patrzyć na drogę i nie będzie takich wypadków !!!!!!

Proszę wyciąć - pasy 'ochronne" wzdłuż drogi - drzewa i krzewy rosną za blisko jezdni! Kierowca bedzie miał czas odpwiednio wczesniej zareagowac! Taraz - drzewa i krzewy rosną za blisko jezdni ! Min 7-9 m od drogi - powinien zaczynać się las. Pieniądze z wycinki przeznaczyć na ogrodzenia!

Trzeba pochwalić miasto.W końcu zaczeli działać (może nawet dzięki temu forum).Na trasie Białaszewo - Radziłów diś wycinali drzewa przy drodze.Chwała wam za to.Byle tak dalej.

rok temu walnąłem w łosia i nic 0 odszkodowania ni nic a im szkoda łosi a tych co zginęli nie? wybić nadmiar

Natalio, chyba nigdy nie jeździłaś samochodem nocą...

Void - na trasie Białystok - Grajewo gdy jeżdżę nocą, nie przekraczam 80km/h w miejscach o których wiem lub sam się przekonałem że mogą się pojawić zwierzęta. Tylko tej zimy/jesieni dzięki temu uniknąłem dwóch zbyt bliskich spotkań z łosiami.

Loganie, właśnie o to mi chodzi, ja również uniknąłem spotkania z łosiem, ale nie wyobrażam sobie, aby wybiegł mi prosto pod maskę, a ja miałbym jakąkolwiek szansę na uniknięcie zderzenia. ostrożność przede wszystkim

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.