Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11663 wyświetleń

Akcja "Czysta posesja.."

 Z dniem 17 kwietnia 2006 r. rusza akcja "CZYSTA POSESJA-CZYSTE OTOCZENIE". Jest to program realizowany przez Straż Miejską w Grajewie w porozumieniu z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Grajewo.

 Działania te mają na celu kontrolowanie i egzekwowanie od właścicieli, najemców bądź administratorów posesji lub budynków na terenie Miasta Grajewo obowiązku:
1.Utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości,
2.Właściwego stanu sanitarnego na posesjach.
3.Wyposażenia nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne oraz zawarcia umowy na wywóz odpadów,
4.Właściwego postępowania z nieczystościami ciekłymi i stałymi,
5. Właściwego postępowania w przypadku utrzymywania zwierząt domowych,
6. Właściwego postępowania w przypadku utrzymywania zwierząt gospodarskich.

Powyższe zagadnienia uregulowane są w:
Uchwale Rady Miasta Grajewo NR XL/235/06 z dnia 30 maja 2006 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miejskiej Grajewo.                          http://um-grajewo.pbip.pl/?event=informacja&id=1377
 Na podstawie przepisów cytowanej Uchwały właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczystości, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomość (posesję) w zarządzie, administracji lub użytkowaniu oraz inne podmioty władające nieruchomościami
zobowiązani są do:
- usuwania z nieruchomości odpadów komunalnych, gromadzonych w pojemnikach na odpady oraz gromadzonych osobno tj.: gruz, złom, zużyte opakowania, itp.,
- selektywnego zbierania odpadów komunalnych, powstałych na terenie nieruchomości,
- zabezpieczenia bezpośrednich dojazdów do budynków dla celów przeciwpożarowych,
- uprzątnięcia terenu w przypadku rozbiórki budynku,
- bieżącego utrzymania czystości i porządku na nieruchomości oraz dbania o jej estetyczny wygląd,
- zamiatania i oczyszczania utwardzonych części terenu oraz chodników położonych wzdłuż nieruchomości z zalegających zanieczyszczeń i opadłych liści,
- wyposażenia nieruchomości w odpowiednią ilość pojemników na odpady komunalne i utrzymania ich w należytej czystości,
- wywozu odpadów komunalnych co najmniej raz w miesiącu przez podmioty do tego uprawnione,
- pobierania, przechowywania i okazywania dowodów usunięcia odpadów osobom upoważnionym,
- opróżniania zbiorników na nieczystości ciekłe (szamba) w miarę potrzeb i w ilościach zbliżonych do zużycia wody pobieranej z wodociągów miejskich przez podmioty do tego uprawnione,
- pobierania, przechowywania i okazywania dowodów wywozu nieczystości ciekłych osobom upoważnionym,
- oznakowanie i rejestracja psa oraz systematyczne szczepienie przeciwko wściekliźnie,
- uzyskanie zezwolenia burmistrza miasta na utrzymywanie psa w przypadku psa rasy uznawanej za agresywną.

UWAGA !!!
 Za niewykonanie powyższych obowiązków, przewidziane zostały kary porządkowe zawarte w Kodeksie Wykroczeń i Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
 Straż Miejska liczy na zrozumienie mieszkańców co pozwoli na szybkie i sprawne przeprowadzanie kontroli. Przestrzeganie zasad dotyczących utrzymania czystości i porządku na nieruchomościach oraz ich otoczeniu przyczyniają się do estetycznego wyglądu Miasta. Nie jest to takie trudne. Potrzeba do tego dobrej woli, a jednocześnie uchroni to także Państwa przed nieprzyjemnym dla obu stron stosowaniem sankcji karnych. Na pewno przyjemniej jest przebywać w czystym i estetycznym miejscu. Przestrzeganie obowiązków przez osoby utrzymujące psy pozwoli na bezpieczne przebywanie na wolnym powietrzu naszych mieszkańców, a w tym co bardzo ważne naszych dzieci. Nie będziemy się także wstydzić wobec gości przybywających do naszego miasta.

Komendant Straży Miejskiej
Wojciech Formejster    

Komentarze (9)

no nareszcie, moze ktos skontroluje posesje na ul.dolna ,na rogu zielonej nie daleko od zakładu weterynarskiego. tam jest biedna psina , ktora jest uklejona w jakis bryły brudu . nik tym sie nie interesuje a zwierze cierpi .

wreszcie ktoś spojrzał na miasto gospodarskim okiem. Może tak komendant ogłosi konkurs na najschludniejszą posesję w miescie, a nagrodę ufunduje rada miejska ( np. jakąś maszynę do ogrodu )

zapraszamy na ul. BEMA - beztroski rolnik tam mieszka - w/w ul wąskiej - wszystko jest na podwórku: odchody zwierząt, rozlana ropa, no i inne - ale to kolega strażników to raczej nic nie zrobią - pozdrowienia dla pana strażnika

niech kazdy zagląda w swoje śmieci i rozlicza sie z nich.Do kazdej posesji można przyczepić sie,nie ma ideałow,zawsze ktoś łamie nakazy.

PIĘKNIE WYGLĄDA PLAC NA KTÓRYM MA POWSTAĆ BIEDRONKA PRZY ULICY DWORNEJ . CAŁY PRZEGLĄD SPRZEDAWCÓW Z TARGOWISKA W POSTCIE OPAKOWAŃI REKLAMÓWEK.
A MOŻE BY TAK ZACZĄĆ OD OGRODZENIA PLACY TARGOWICY

A moze ktos zainteresowałby sie w naszym miescie terenem wzdluz torow kolejowych....idac ulica szkolna ten "piekny" widok przyprawia o zawrot glowy....jest tak brudno, ze az wstyd...co sobie pomysla ludzie, ktorzy przejezdzaja przez nasze miasto pociagiem? Ladna wizytowka miasta!!!

Niech się wezmą za rynkowców, mandaty wklejać im po 200zł to się nauczą. Bo co to jest za porządek jak on opakowania foliowe do kogoś ogrodu wrzuca albo jakieś zgniłe owoce i warzywa. I to ma być czystość. Mandaty i mandaty i łapać tych co zostawiają śmieci pod płotem. !!!!!!!!!!

Proszę zajrzeć na posesję przy ul.Bocznej.Tam to są dopiero warunki sanitarne! Biegające po podwórku dzikie świnie!Powiem tak-WIELKI SMRÓD i BRÓD !!!!Współczuję mieszkańcom tej ulicy,a ponoć ma być gorące lato tego roku!!!!!!!!!!!!

Proszę spojrzeć na ul. Wojska Polskiego okolice banków, nisktórzy właściciele sklepu urządzili już od roku czasu z chodnika "plac reklamowy sprzętu AGD".
Już od rana wystawiają na chodnik 2-3 kartony ze sprzentem typu lodówka na chodnik, czasami dokładają pudło ze steropienem i stoi to codziennie prze cały czas otwarcia sklepu. Wygląda to tak, jakby ktoś nieustannie robił przeprowadzkę z domu, tarasuje i tak zapchany samochodami chodnik .
Moze teraz taka nastała nowa moda , że w miastach towar ze sklepów wystawia się na ulicę, tyko dlaczego inne placówki chandlowe jakoś sobie z tym radzą?
Estetyki w tym żadnej a zagrożenie dla ruchu pojazdów duże.
Autor: Zbulwersowany mieszkaniec

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.