niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 30 komentarzy
  • 16394 wyświetleń

Agrocentrum: uciążliwe zapachy

29 września br. o godz. 16.00 w Wytwórni Pasz w Grajewie Grupa Agrocentrum Sp. z o.o. przy ul. Elewatorskiej 5 odbyło się otwarte spotkanie informacyjne dotyczące technologii produkcji stosowanej w grajewskim oddziale firmy. Spotkanie zorganizowali Adam Pietruszyński, Prezes Grupy oraz Dariusz Latarowski, Burmistrz Grajewa.

Okoliczni mieszkańcy mają dość odoru wydobywającego się z zakładu. Chcą oddychać świeżym powietrzem. Nie sposób otworzyć okna czy swobodnie posiedzieć wieczorem przy grillu. Tak dłużej być nie może - mówią zbulwersowani.

Wszystko wskazuje, na to że już niebawem koszmar ich się skończy. Przedstawiciele Agrocentrum zapewnili że jeszcze w październiku br. zostaną zamontowane urządzenia likwidujące uciążliwości zapachowe.

Firma Agrocentrum działalność rozpoczęła w 1992 roku. Produkuje pełną gamę mieszanek, koncentratów i superkoncentratów dla drobiu, bydła i trzody chlewnej. Doskonała jakość wyrobów jest wynikiem doświadczeń, wiedzy i umiejętności zdobytych poprzez współpracę ze światem nauki w połączeniu z uwagami hodowców. Oprócz dbałości o jakość swoich wyrobów, kieruje się dobrem klienta – czytamy w prezentacji.


e-Grajewo.pl

 

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (30)

nie ma zakładów źle, wybudują też źle po co firmy po co praca. Pobudowali sie pod dzielnicą przemysłową a niektórzy w niej a potem pretensje.

Grupa Agrocentrum to firma rozwijająca się. Dzięki temu będzie wiele miejsc pracy. Ludzie powinni cieszyć się z tego, że powstają nowe miejsca pracy, a nie tylko umieją narzekać.

Po co bylo budowac w dzielnicy PRZEMYSLOWEJ skoro wiadomo ze beda jakies utrudnienia. A teraz cierp cialo co chcialo

A zakład został poświęcony? Bo może śmierdzi pogaństwem albo lewactwem/

a o jakich miejscach pracy piszecie? zatrudnijcie się to zobaczycie,

Mieszkam na oś południe codziennie pije kawę na balkonie i nic nieczuje

Przejeżdżałam, przechodziłam wiele razy obok Agrocentrum i nie wyczułam żadnego smrodu. Najlepiej dać ludziom pracę bez tworzenia zakładów pracy. BRAWO Brawo

kto wydal pozwolenie na budowe tego zakladu powinien wiedziec co bedzie ten zaklad produkowal i jakie beda zapachy.to on powienien za to odpowiadac;nie bedac zlosliwym mozna to bylo wybudowac na wolnej dzialce obok mgistratu i co wtedy by bulo.czy komisja sledcza.

a co wspolnego ma narzekanie o to ze smirdzi i pył ceci ze oddychac nie mozna normalnie a pyl leci i leci iosiada na oknach ktore trzeba nie myc a skrobac i tu ludzie narzekaja na smrud i pyl a nie na prace ze jest ciezko to cos sie temu xyz pomylilo lub jest z tego podpisu analfabeta bo nawet podpisac sie nie umie

żałosne jak ludziom dogodzic ,milo jest przejezdzac przy Agrocentrum taka firma zatrudnia tylu ludzi bardzo fajnie i szybko sie rozbudowala ,a lud narzeka pienądze nie śmierdzą nie miauczcie wstyd

Kolego ze spokojnej, jak ci smierdzxi to po co się tam budowałeś. Zakład był pierwszy.

Miastowi sie znaleźli. Wiocha ma pachnieć wiocha. Panie Prezesie, rób Pan swoje. Wazne, że ludzie maja pracę. Ja mieszkam w poblizu i bardziej mi : pachna " płyty.

A Pfleiderer i Mlekpol Wam nie smierdzą. przeciez mieszkacie za płotem kotłowni Mlekpolu. Przecież mieszkacie za płotem JAREXU / znicze /, i to wam nie smierdzi.

najgorzej jak z dziada pan sie zrobi wstyd krzykacze trzeba sie przeprowadzic dzielnica przemyslowa

JEDEN JEDYNY CORLEONE NAPISAL COŚ Z SENSEM,, RESZTA PIERNICZY JAK POTŁUCZONA,, PPRZYJDŻ JEDEN Z DRUGIM NA Hades do bloku i sobie pozyj jakiś czas z tym smrodem, to bedziesz rzygać dalej niz widzieć :/ a jarex , mlekpol czy inne , jakoś dotąd są ciche i nie wyczuwalne , nie szkodliwe,,, a co do płyt , to dużo przyjeniejszy jest zapach plyt niz tego g*wna,, bez przesady !!!

Do corleone umyj się to nie będzie smierdziec

zamiast zakladow pracy pobudowac nastepne koscioly to napewno nie bedzie smrodu.

Ludzie czy wy na serio nie czujecie tego?? Czasem jak zawieje to i na południu czuć.

Pomijając wszystkie za i przeciw, każdy zakład przemysłowy, musi spełniać wymogi odnośnie hałasu, zanieczyszczenia, pyłu, smrodu itd.Nie chcę się wymądrzać ani polemizować kto ma racje, kto pierwszy się tam umiejscowił ani też ważność miejsc zatrudnienia. Najważniejsze by zakład spełniał określone wymogi epimediologiczne, co przy dzisiejszej technologi jest do zastosowania, wymaga tylko dodatkowych kosztów poniesionych przez zakład.

Przestańcie narzekać. Z tego i nie tylko z tego zakładu wpada do miasta niezła kasa z podatków. Latem chcecie jakieś Dni Grajewa,żeby Wam jakieś gwiazdy pograły,chodniki i ulice trzeba remontować a to z czegoś trzeba zapłacić,więc jak najwięcej zakładów w Grajewie, a Wam ludziom nidgy nie dogodzi,źle to źle tamto to sami coś otwórzcie i dajcie ludziom pracę.

ja mieszkam na alternaywach i nic nie czuje ,gram na orliku dalej nic ,,z dziecmi chodze na hades i tez nie czulem ani razu ocb?ktos chce wyludzic odszkodaowanie?

Co za propaganda " CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI' biznes tego rodzaju niszczy polskie rolnictwo. wymyślono chorobę PTASIA GRYPĘ, zęby bezkarnie nas truć. Robi to zachodni kapitał to inwazja i rozbrój gospodarczy stajemy sie niewolnikani

Jak przyznali biznesmeni z firmy Łukpasz około 2% to osocze krwi. po poddaniu go obróbce w procesie pary wodnej przestaje być niewinna substancją. Staje się niebezpiecznym związkiem organicznym wdychaną do płuc i co za tym idzie krwiobiegu i całego organizmu. Reszta jako cząstki cięższe od powietrza opadają na ziemię tworząc po pewnym czasie specyficzny mikroklimat, inne grzyby, bakterie i wirusy.

najpierw chłopki powąchajcie słomę, która wam z butów wystaje, się połasili na tanie działki to teraz wąchać , nie brąchać :)

Niech sobie ten zakład będzie tylko niech zadbają o czystość powietrza. Było przyjść i zobaczyć jakie dodatki są dodawane w procesie technologicznym! Zakład powstał kiedy domy już istniały. Owszem powstał w strefie przemysłowej, ale powinien być oddalony od granicy strefy jeśli z góry było wiadomo że będzie emitował pyły i hałas. Wszystkie domy za torami pobudowane są w strefie mieszkalnej i proszę tutaj nie wprowadzać nikogo w błąd. Wystarczy sprawdzić dokumentację.

Tak śmierdzi...a raptem garstka ludzi na spotkaniu. Niewiele ponad 20 osób razem z prezesami, radnymi i burmistrzem... Gdyby zapach rzeczywiście był nie do zniesienia przyszłoby dużo więcej osób. Wymyślacie problemy kochani.

do jozek - masz racje a teraz im na puder szkodzi

Co ten biznesmen opowiada pod koniec filmu? Chce nasadzić drzew, może za 5 lat będzie mniej śmierdziało?

Jacy wy wszyscy jesteście mądrzy w jezykach

Ten kto poczuł sam natoczył !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.