wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 76 komentarzy
  • 18523 wyświetleń

Afera paliwowa w G-wie

Białystok 09.02.2006 r.


Zespół Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku 

Informacja prasowa
z 9 lutego 2006 r. W miniony wtorek policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami białostockiego zarządu Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Grajewie trzech mężczyzn. Dwaj z nich to współwłaściciele firmy paliwowej, trzeci jest funkcjonariuszem straży pożarnej. Wczoraj zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, gdzie przedstawiono im zarzuty. Dwóm pierwszym wręczenie korzyści majątkowej (Art. 229. § 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.), trzeciemu przyjęcie tej korzyści. (Art. 228. § 1. Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.) Wobec zatrzymanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. 


nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku
tel. 606 611 802

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (76)

No w końcu coś ciekawego!!

zamkneli za przekrenty z paliwem hahahahhhaha hahhahaha Wkoncus ie wzieli zanich :)

to sie doczekali

hehe wreszcie ktos wpadl :)

i PO CO CI TO BYŁO ??

ciekawe co to za współwłaściciele tzn. z której stacji???

trzymajcie sie chlopaki...pozdrowienia dla wiezienia

Mam nadzieje ze niewinni i ich rodziny na tym nie ucierpia .

ciekawe który ich cpn? premia dla tych któży ich złapali

Jeżdzili na moim paliwie samochodowym teraz ja na nich będę jeżdził.Woził wilk razy kilka powieżli teraz wilka.

to cepen w popowie

Jakie te egrajewo to hamy napisałem ze Panów ... to oni nazwisko usuneli i dodali bez nazwiska!!!

Picu Picu mój dziedzicu za taki przekręt to by ich zamknęła nasza policja.To musi być jakiś większy świndel.!!!Ja myślę że może chrzcili paliwo lub mieli coś wspólnego z J$S

strażacy i biznesmeni podejrzani o korupcję Suwalska prokuratura podejrzewa o korupcję dwóch funkcjonariuszy publicznych oraz dwóch biznesmenów z Grajewa. Wszystkim postawiono już zarzuty. Wśród podejrzanych są komendant straży pożarnej i naczelnik wydziału kwatermistrzowskiego PSP .Prokurator Hanna Lewczuk nie wyklucza ,że zarzuty otrzymają kolejne osoby. Sprawa ma związek z pewnym przetargiem. Chodziło o dostawy paliwa dla strażaków na lata 2004 – 2006. Wystartowała w nim grajewska spółka rodzinna Dariusza i Lucjana K., która ma stację benzynową. W czasie śledztwa okazało się ,że przewodniczącym komisji przetargowej był naczelnik wydziału kwatermistrzowskiego Tomasz T.,dobry znajomy biznesmena Dariusza K. Tymczasem naczelnik zataił ten fakt i złożył odpowiednie oświadczenie. Nie zareagował również komendant PSP Dariusz B. Rodzina przetarg wygrała, a naczelnik miał jednorazowo zatankować paliwo do swego prywatnego samochodu właśnie na stacji rodziny K i wziąć 500 złotych na zorganizowanie Dnia Strażaka. Na imprezę zbierał podobno także komendant. Miał on zażądać 300 złotych od firmy z Łomży , która ocieplała budynek straży. Okazuje się, że sprawa ta to tylko jeden z wątków śledztwa. Prokurator Hanna Lewczuk mówi, że zarzuty mogą otrzymać również inne osoby zamieszane m.in. w fałszowanie dokumentów na stacji paliw . Tymczasem komendantowi i naczelnikowi PSP w Grajewie prokuratura zarzuca niedopełnienia obowiązków związanych z przetargiem i przyjęcia korzyści majątkowej. Biznesmenom m.in. wręczania łapówek . Wszyscy mają zakaz opuszczania kraju i muszą wpłacić poręczenie majątkowe od 4 do 30 tysięcy złotych . Za wręczanie i przyjmowanie łapówek grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą .

Bardzo dobrze w koncu sie za i ich dupy ktos wział!!! Bardzo mnie cieszy ten fakt i nie mowie tego złośliwie! Bo takich cwaniaków jak oni to nikt nigdy nie widział w Grajewie. Ludzie jeść nie maja a ci sie panosza i zapewne dorobili sie tego od razu na paliwie!! Dobry Zart!!!

no i mamy też swoją aferę!!!! Do telewizji z tym!!!!!!!!

"Kaczki grykę zjadły a bocian w tyłek dostał" - tak postrzegam tą "wielka aferę".To strażacy padli ofiarą .. .300 zł./czy też 500/ jakie dostali na Dzień Strażaka to żadna łapówka.Wiele firm jest sponsorowanych i nie ma żadnego halo.Nie dajmy się zwariować i nie oceniajmy pochopnie czasami naprawdę uczciwych ludzi.

aaaaa trafila kosa na kamien aaaaaaa

Nie tylko afery paliwowe sa ale rowniez i mleczne

było yo w telewizji!!!!!!!!!!!!

kurde nie obejrzalem :( na jakim kanale? i co mowili:)

Mnie dziwią w tym dwie rzecz: pierwsza to taka kto wchodzi w układy z tymi biznesmenami ,... Po drugi dziwię się ludziom którzy mają jakąs pozycję społeczną skończyli szkoły mają jakieś niezłe stanowiska zarabiają po pare tyś. złotych miesiecznie mają rodziny dzieci i łaszą się na jakieś 300-500 zł . Teraz koniec kariery i WIELKI WIELKI wstyd.

TO JEST ISTNA PROWOKACJA. KTOS KOGOŚ CHCE KOPNAC W TYLEK I ZRZUCIC ZE STOLKA I WSZYSCY WIEMY ZE KOZLEM OFIARNYM ZOSTAL WSPOMNIANY POWYZEJ DARIUSZ B. KOMENDANT STRAZY W GRAJEWIE. TAKA TO JEST WLASNIE NASZA WSPANIALA POLSKA. CIEZKO TO KOMMENTOWAC.

Żyjemy w ciekawych czasach. Oszuści na skalę krajową żyją w przepychu, śmieją się i nikt ich nie rusza. Tu za jakieś drobne pieniądze robi się wielką aferę. Z opowiadań wiem o metodach i aresztowaniach przez NKWD. Przychodzili w nocy, aresztowali i wywozili. Ileż podobieństwa tym razem. Funkcjonariusze w maskach, z bronią, karetka na wszelki wypadek. Czy chciano kogoś zabić? Człowieka 70 letniego za drobne pieniądze. Prawo musi być przestrzegane, ale te metody stosujmy do bandytów, ludzi mafii, którzy zagrażają bezpieczeństwu obywateli i Polski. Stosujmy jakieś kryteria. Do wszystkich, którzy komentują - wyrzeknijmy się zawiści. Panowie biznesmeni jacy są tacy są, zapewne mają wiele wad, ale pamiętajmy dzięki nim kilkanaście osób ma pracę, a skarb państwa - mniejsze wydatki. Oczywiście można z zawiści za 300 może 500 zł gnębić biznesmenów w konsekwencji doprowadzić stację do upadku. Tak przecięż w tym moim kraju dzieje się. Aktualny rząd jest mistrzem propagandy sukcesu. Czy metody te mają pokazać, że rząd odnosi sukcesy? Ja im szczerze tego życzę, ale bez propagandy. To już było w PRL-u. Mam nadzieję, że cenzura nie skoryguje tego tekstu i ABW nie stanie na moim progu. Jest mi przykro w ten sposób pisać, lecz takie są dziwne czasy, że wszystko jest możliwe -inkwizycja też.

przez dwoje "uczciwych biznesmenow" ucierpi porzadny oficer, ciekawa jestem kto to zglosil do policji- to by wiele wyjasnilo, darek trzymaj sie !!!

W Grajewie jest zapewne kilkuset biznesmenów. Zamknijmy ich wszystkich - paragraf napewno znajdzie się i napewno każdy z nich dał korzyść majątkową. Nie jest możliwe, aby firma bez tego normalnie istniała. Jak nie da będzie ciągle miała kontrole i będzie gnębiona. To jest prymitywny polski standard. Sami potem pójdziemy na kuroniówkę. Pani prokurator i CBŚ odniosą wielki sukces.

DODAJECIE TE KOMENTARZE CZY NIE, ALBO TO USUŃCIE.

tak powinno byc na oszustwie daleko nie pojedziesz ..

Panie cenzorze proszę puścić mój komentarz.

kto smaruje ten jedzie,a on smarował dla strażaków i przez to miał pewnego odbiorcę z którym to można kantować państwo polskie bo własciciel prywatnej firmy to sam siebie nie będzie kantował i jego paliwa nie chciałby za darmo .Gdyby nie dawał łapówek to tankowaliby na ełckiej

Zaczęło się "polowanie na czarownice", bo przecież PISuary muszą wykazać że są skuteczni w tępieniu korupcji. To co spotkało strażaków jest jak z Matrixa lub z "Procesu" Kaflki. Czy Państwo jest tak samo skuteczne w ściganiu i osadzaniu prawdziwych bandytów?????? Jeżeli np. komuś skradziono samochód zazwyczaj sprawa zostaje umorzona ze względu na niewykrycie sprawcy, czy tez małą szkodliwość społeczną. Czy mamy powrót do lat 50-tych, kiedy za wyniesienie kilograma mięsa groziła kara śmierci? Rozmach zarzutów jest niewspółmierny do zaistniałej sytuacji - zasponsorowanie dnia strażaka kwotami 300 i 500 zł. Pieniądze przecież nie trafiły do kieszeni Komendanta!!!

Panie Dariuszu!Ci którzy znają Pana nigdy nie zwątpia w Pana uczciwość.Głowa do góry!!! Jesteśmy z Panem!!! Niestety w takich czasach przyszło nam żyć.....drżyj narodzie!!!

Bez przesadyzmu. Być może w bardzo niedługim czasie zabraknie wazeliny w Grajewie. A wazeliniarze nie łudźić się!! Żadnych braw ze strony oskarżonych nie dostaniecie, co wicej jak nadarzy się okazja pokażą wam drzwi. ..

Afera?, jaka afera.Aferą to jest to co robi
ojciec dyrektor radia Maryja,albo biskup T.Gocłowski.No, ale są równi i równiejsi.

Kiedys w podstawowce dalem nauczycielce czekoladę, no i zdałem do nastepnej klasy. Pewnie jest szansa ze Centralne Biuro Śledcze przyjedzie po mnie czołgiem. A może to już się przedawniło, więc bedę spał spokojnie.

a ja myślę że to kolejne polowanie na czarownice. To napewno chodzi o to, że któryś z nich podpadł nowej władzy lub ktoś bardziej z góry oczekiwał łapówki i jej nie dostał. Dziś w biznesie nie można być miękkim a wiadomo że wtedy nie wszystkim się to podoba i zawsze się znajdzie ktoś komu się zajdzie za skórę.

Gdzie jest oświadczenie Starosty Powiatu Grajewskiego? Powinien zabrać głos, to jego jednostka organizacyjna. Do głosu Panie Starosto.

dlaczego nie piszecie prawdy o komendancie,czy on naprawdę jest taki czysty

Panie komendancie współczuje panu bo wielu mówiło że jest Pan w porządku a wstydem było zadawanie się .....POZDRAWIAM

oCH panie dAriuszu jak pam nogł!!!

W Polsce każdego da się zgnoić: komendanta, biznesmenów, każdego oprócz prawdziwych złodzieji i bandytów. Ci są bezpieczni przy korytach. A jeśli trzeba coś załatwić i chcemy to zrobić uczciwie to jest dopiero droga przez mękę

Wygrali przetarg na dostawę poliwa, bo dali pewnie najniższą cenę. A ich pieniądze prywatne - co to mnie obchodzi, mogą sponsorować kogo chcą.

nosieł wilk razy kilka ponieśli i wilka

dlaczego nikt nie napisze o mlecznej to też ciekawy temat

To dzieje się w każdej gminie na co dzień i to jest złe, tylko , że jesteśmy już tak przyzwyczajeni, że wydaje się nam to OK.

przeciez to paranoja!! zlodzieje,przestepcy chodza bezkarnie po ulicach a niewinnego i uczciwego czlowieka traktuja w tak krzywdzacy sposob!!i gdzie tu sprawiedliwosc??!!Panie Darku wierzymy w Pana!!

Uwaga przedsiębiorcy sponsorowanie jakichkolwiek imprez moze być bardzo niebezpieczne chocby to było 100 zl

o mlecznej nie napisza bo to temat p posel ma wszystkie wladze grajewskie w swej z... kieszeni (wlacznie z egrajewo) ale przekrety maja krotkie nogi i ci co maja poplynac napewno poplyna. rzady kwasniewskiego sie skonczyly Pozdro

witam wszystkich
uważam że to kolejna porażka polskiego wymiaru sprawiedliwości,policji,prokuratury itp. a przede wszystkim prasy.wiemy jednak że żeruje ona na tanich sensacjach i żyje z tego-podejrzewam że niejeden z dziennikarzy wręcza osobiście "łapówki"za niusa.CBŚ???wstyd-chociaż chłopaki wykonują głównie rozkazy więc nie ma co się do nich czepiać ale coż to za ludzie nimi kierują???skandal w biały dzień.bogu ducha winni ludzie,zarówno pan Dariusz B. jak i Tomasz T traktowani są w naszym kraju jak przestępcy,parszywi zbrodniarze a ludzie którzy jak wszystkim wiadomo zarabiający kolosalne sumy na obrocie paliwem(nie chcę już mówić że w większości z nielegalnego pochodzenia) łażą po tym smutnym mieście i bawią się na balach karnawalowych nawet może i z tymi którzy powinni im wiele wiele lat temu już postwić zarzuty i rozgonić tą bandę.no ale to przecież ludzie wpływowi w naszym mieście i nie wiadomo komu płacą więc lepiej ich nie ruszać bo mogą zrobić komuś taką samą krzywdę jak dla strażaków a może i gorszą. tu nie chodzi o jakieś pieniądze(śmieszne pieniądze),ludzie mądrzy wiedzą o co tu chodzi szkoda tylko że ci którzy powinni w tym kraju być sprawiedliwi nie za bardzo wiedzą na czym sprawiedliwość polega.sponiewierać tak godnych i wspaniałych ludzi którzy tyle zrobili i robią dla tego wsiowego i smutnego miasta dla mieszkańców i ich bezpieczeństwa-wszyscy widzą teraz tylko nagłówki w prasie oczywiście te złe naglówki-nikt jednak nie pomyśli choć chwilkę sam!!!!wierzcie ludzie we wszystko co wam mówią,nie miejcie swego zdania róbcie co wam każą żyjcie dalej szczęśliwi w swoich smutnych domach i mieszkaniach.pozdrawiam was wszystkich redakcję e-grajewo(mam nadzieję że komentarz mój ukaże się) ale przedewszystkim pozdrawiam strażaków-panowie trzymajcie się i nie dajcie tym oszołomom-wszyscy mądrzy i myślący ludzie w tym mieście są z wami-powodzenia

Cóż pani prokurator na czyjejś krzywdzie robi karierę

kochani pora na trochę prawdy,zamiesccie to a nie tylko bzdury typu ,,jaki ten strażak biedny ajajaj.Jestem bardzo dobrym znajomym własciciela stacji paliw pana K i z tego co widziałem i słyszałem to nie pan K wręczał łapówki tylko pan strażak T sam się o nie upominał,to raczej był haracz.jak to sięmówi Ty nam to my Tobie

Niech e-grajewo w końcu zajmie jakieś stanowisko związane z "aferą mleczną". To że Pan Poseł wykupił cały nadruk lokalnych gazet żeby nie wydrukować tej afery to można się domyślać. Ale że was kupił???

nie ważne ile czy 100,200,50 jak brali to winni i powinni wyleciec ze straży na zbity pysk wszyscy są przyzwyczajeni i ci co dają ici co biorą czas z tym zkończyc Wszedzie tylko znajomości , układy powiązania I RACZKA RACZKE MYJE

pewnie i tak im nic nie zrobią ,stać ich na dobrych prawników.bedzie sie tak ciągnęło i ciągnęło a stacja dalej prosperuje ...

współczuję tym strażakom i ich rodzinom bo uważam ze za duży rozgłos nadano tej sprawie

Znam osobiści Pana Komendanta i uwazam go za uczciwego człowieka. Cała ta "afera" jest smiechu warta. Uczciwy zasłużony człowiek i tak podziekowano za to co robił.Zal na to patrzec. Pozdrowienia dla Pana Komendanta.

Chętnie bym dał trochę grosza (np300 zł) na dzień strażaka, ale widzę, że jest to zbyt ryzykowne. Można z kogoś niechcący zrobić przestępcę gospodarczego.... A co zrobić z darowiznami na rzecz np. szpitali?? Drżyjcie ordynatorzy i dyrektorzy, zwłaszcz z okolic. Prokurator czuwa!!!!

Grajewski Bagsik za 300 zł??? Nie wierzę. To pic i fotomontaż i chwyt propagandowy. Ktoś tu potrzebuje głów zatkniętych na płocie....

Proponuję zrzućmy się dla Pani prokurator po 30,0 zł od każdej grajewskiej rodziny. Już będzie miała kasę, nie będzie musiała krzywdzić ludzi walcząc w ten sposób o swoją karierę. Ale to jest chyba płatna protekcja.

Nikogo nie winnego CBŚ nie bierze przez pomyłke, nawet jeśli strażacy są nie winni dalej z " tymi biznesami" kontaktów tak ścisłych nie bendzie

ja patrząc z góry widze to inaczej!!!!!!!!! bo całe grajewo jest skorumpowane, powinni zacząć od samej góry tzn. najpierw wymienić emerytowanych radnych i zastąpić ich młoda kadrą. to miasto umiera!!!!!!!!a kiedyś było tak fajnie

jasne ,bardzo ciekawe!!!!
Poraża infantylizm poprzednika.O Grajewie wolalabym slyszeć nieco bardziej pochlebne opinie w swiecie a nie o przekretach wsrod "bisnesmenow"grajewskich.
A co do udzialu strażaków......trochę to naciągane....kozła zawsze trzeba znaleśc,prawda?

obserwator ma racje!!!

Co ,Wy też dostaliscie cos od stacji .ha Ha

Do obserwatora: masz racje , ze emerytow trzeba "wymiesc" dobra miotla z pozycji radnych, tylko spia na sesji/ Dac szanse mlodym, aktywnym ludziom
. A emeryci w ten sposob tylko sobie do emerytury dorabiaja.Nam potrzeba ludzi z werwa , silnych , odwaznych i idacych naprzod , z duchem czasu.
.

czas nadszedl zeby pokazac wszyskim ze nie drukujecie wszystkiego. zrobilismy kilkakrotnie w gronie znajomych probe i napisalimy kilkaslow i co-? przyslowiowe gowno! gorsza cenzura ja za komuny
zastanowcie sie nad tym co robicie.

pan lucjan k. powinien żyć w zgodzie z ludźmi a tak nie jest i modlić się i prosić ozdrowie bo to jest tylko ważne a reszta !- jest nie ważna.zdrowia życzę i spokoju.

czy może mi ktoś wyjaśnic o co chodzi z tą afera mleczną? Paliwową już przeczytałam, a o mlecznej tylko wzmianki, że coś takiego jest!!!!!!!

Cze aferę znam morze by ktoś odważył się i opisał co się w Mleczarni dzieję

Badzmy powazni, cale grajewo to jedna wielka spolka - jedna reka myje druga, a kto sie do niej nie dostal to musi klepac to co ma i juz. Nie da sie tego zmmienic bo inaczej pol grajewa by beknelo i powiem ze to ta rzadzaca polowa :) - (wszyscy wszystko wiedza ale nikt nic nie mowi bo kazdy w tym siedzi) - przepraszam za literowki ale niemam polskiego ukladu klawiatury.

nagroda ???????300zl
ludzie co robic nie maci i glupoty gadacie.
za waskazanie uczciwego czlowieka ktory w zyciu lapowki nie dal(np: lekazowi,prawnikowi, policjantom za mandat itp....)wyznaczam nagroge w wysokosci 300zl? hahahahahah
idzcie wszyscy do diabla za falszywa uczciwosc.

Co tak to szybko zmyka z gownej strony?? Czyzby osiol szreka maczal w tym palce??

Pani prokurator jeśli jesteś święta pierwsza rzuć kamieniem, ja świętych nie znam.

nie krytykuj hamie pani prokurator ,nalezy sie zlodziejom,tylko dlaczego na lawie zasiada dwoch,przecierz to byla grupa strazakow

szwindel ze strażackim paliwem zaczął się dużo wczesniej ,paliwo kradli zarówno ci dwaj panowie jak i ich poprzednicy.a złodziejski interes okradania straży zaczął się dużo wcześniej.Tacy to byli dowódcy wszystkich podejrzewali a sami KRADLI DO BÓLU

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.