Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 11853 wyświetleń

Absolutoria w powiecie

   
Absolutorium to decyzja wyrażająca pozytywną ocenę działalności finansowej, podejmowana po analizie sprawozdania z działalności i rozliczeń finansowych. Istota absolutorium to brak zastrzeżeń do prowadzonej polityki finansowej, to także jedna z form kontroli.

Rady Gmin w powiecie grajewskim oraz Rada Powiatu odbyły już sesje absolutoryjne.

Absolutorium za 2012 rok otrzymali:
- starosta Powiatu Grajewskiego Jarosław Augustowski (jednogłośnie)
- burmistrz Grajewa (gmina miejska) Adam Kiełczewski
- burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński (jednogłośnie)
- burmistrz Rajgrodu Czesław Karpiński
- wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter (jednogłośnie)
- wójt Gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski (jednogłośnie)


Nad udzieleniem absolutorium wójtowi gminy Radziłów Robertowi Ziemkiewiczowi obradowali Radni Gminy Radziłów. Na 11 obecnych 7 radnych głosowało za, 4 wstrzymało się od głosu. Uchwała trafiła do Wojewody, który może ją uchylić.  W skład rady wchodzi 15 radnych.

Do udzielenia absolutorium jest wymagana większość bezwzględna ustawowego składu rady, która jest zawsze taka sama, niezależnie od liczby obecnych na sesji (w przypadku nieparzystej liczby np. 15 większość taka wynosi 8 głosów), co świadczy o tym, że Wójt Radziłowa absolutorium nie otrzymał.
Komentarze (13)

W Radziłowie pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o wykonaniu budżetu, pozytywna opinia komisji rewizyjnej, ale część radnych z przewodniczącym na czele prowadzi wojnę polityczną.
A przewodniczący ma olbrzymie problemy z prowadzeniem sesji. Można obejrzeć drugą część ostatniej sesji. Jest ona na stronie gminy Rozważania przewodniczącego nad głosowaniem biją wszelkie seriale komediowe.

II część 54 minuta sekretarz gminy mówi, że przywali przewodniczącemu,
można obejrzeć materiał kilkanaście minut wcześniejszy, żeby dowiedzieć się, co tak zdenerwowało panią Krysię

o matkojak ten wójt się kłóci z tymi ludźmi -nie wiem dla mnie to niekulturalnie się zachowuje - smutek

Żenada. Pod budką z piwem jest lepszy poziom. Radni różnie sie zachowują, ale jak urzędnicy mogą tak się zachowywać na sesji? Załamać się, przecież to samorząd, gdyby nie nagranie nikt by nie uwierzył. Że tez to w Polsce możliwe. Szkoda wyborów.

Strausie, na pewno w smutku pogrążeni są ci, którym skończyło się za kadencji Ziemkiewicza bezpłatne korzystanie z prądu, wody, internetu, a były niestety osoby żyjące na koszt na koszt podatnika. A teraz smutek, smutek i smutek....

Ktoś szykuje sobie stołeczek.Mając obecnie dużo czasu jeszcze bardziej idzie na bezczela.
Na posła w następnej kadencji nie ma najmniejszych szans i możliwości.Tragedia!

pan wójt jest zawsze taki arogancki??
mieszkańcy - powiedzcie coś...

Więcej ciekawych rzeczy o Radziłowie.
http://www.tvp.pl/bialystok/publicystyka/magazyn-lomzynski/wideo/10082013/12072885

http://www.tvp.pl/bialystok/publicystyka/magazyn-lomzynski/wideo/10082013/12072885

Arogancki do głupoty oczywiście.
Nie da się inaczej z radnymi którzy bawią się w partię.
Dla interesantów jest bardzo miły.

Mam rozumieć olu, że wójt jest arogancki dlatego gdyż radni są głupi? Wystarczy więc, gdy ktoś uzna ciebie olu za głupią i może być wobec twojej osoby arogancki?

Obejrzałeś sesję? Trzeba byłoby być ślepym i głuchym, żeby znieść zachowanie części radnych i przewodniczącego. Jak już sekretarz powiedziała, że mu przywali to o czym mówić, a jedna z
radnych stwierdziła, że przewodniczący nie ma honoru. Na stronie gminy jest sesja nadzwyczajna (ostania) co też tam przewodniczący wyczynia. Opadają ręce.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.