XVI Zlot Morsów w Mielnie

aktualizacja: 2019-02-11 20:57:59     nr wiadomości: 38426     przeczytano: 5833     Ilość komentarzy komentarze: 2
08-10.02.2019 po raz drugi braliśmy udział w międzynarodowym zlocie morsów w Mielnie. Morsy z całej Polski i kilku krajów Europy uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach. Kąpiele w baliach, konkursy, bieganie po plaży, czy wielki bal to tylko przykłady atrakcji, które miały zintegrować morsową społeczność i przygotować na niedzielny finał imprezy - kąpiel w Bałtyku!
 
Morsy maszerowały w stronę morza ulicami Mielna i tradycyjnie pokazały, że mają fantazję. Uśmiech wywołali przebrani za meduzy, piratów, pingwiny, czy latynoamerykańskie tancerki. Najpierw odbyła się profesjonalna rozgrzewka, a potem w rytm hymnu morsów miłośnicy zimowych kąpieli ruszyli do Bałtyku. Temperatura wody miała 2 stopnie Celsjusza, natomiast powietrza była tylko o trzy stopnie wyższa.
 
Z 5022 uczestników zlotu do morza weszły aż 4904 osoby. Co więcej, członkowie naszej grupy, Patrycja i Krystian, wzięli ślub morsowy w pałacu ślubów w Mielnie, gdzie my wszyscy byliśmy świadkami tej ceremonii. 

Na zakończenie chcieliśmy podziękować za pomoc w naszej przygodzie w Mielnie:

Burmistrzowi Miasta Grajewa - p. Dariuszowi Latarowskiemu
zastępcy Burmistrza Grajewa - p. Maciejowi Bednarko
kierownikowi MOSiR Grajewo - p. Markowi Duchnowskiemu 
Staroście Grajewskiemu - p. Waldemarowi Remfeldowi
naszemu przewoźnikowi Milbus Milewski
kierowcy p. Krzysztofowi Prokop

 

Patrona medialny e-Grajewo.pl

Korzystając z okazji wypowiedzenia się chciałbym podziękować całej grupie za wspaniałe towarzystwo,integrację i wspólne kąpiele w Bałtyku. Dopowiem jeszcze że cała grupa brała udział w tańcu przeciwko przemocy,udzielała się bardzo aktywnie tańcząc zumbę dla wszystkich na plaży,zakończone było to wspólną kąpielą w spienionym morzu. Reprezentując morsów z Grajewa wraz z żoną brałem udział w śniadaniowym biegu morsów po plaży o Puchar Burmistrza Mielna w którym uzyskaliśmy 96 i 171 miejsce na 244 uczestników dzięki dopingowi naszej grupy na trasie biegu. Bardzo miłym wydarzeniem był ślub Patrycji i Krystiana w pałacu morsowych ślubów na który byliśmy zaproszeni całą grupą jako świadkowie ślubu. Przemarsz w paradzie morsów i finałowa kąpiel w Bałtyku była dopełnieniem tygla emocji i przeżyć z Mielna. Pozdrawiam wszystkie FOCZKI i MORSÓW z Grajewa .
Napisał: JAREK dodano: 2019-02-12 14:15:29

W zeszłym roku '' chrzciłem '' kilka foczek i morsów z Grajewa i cieszę się ,że wam się podobało . Zapraszam w imieniu ESKIMOSA i Miasta Morsów MIELNO na XVII zlot w 2020 . Stasiek Gabryszak
Napisał: Stasiek dodano: 2019-02-15 22:42:41

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.