"Turbobieg – łączymy pokolenia”

aktualizacja: 2021-03-20 22:01:33     nr wiadomości: 45158     przeczytano: 1609     Ilość komentarzy komentarze: 0

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zawarło w dniu 12.03.2021r. umowę z Gminą Szczuczyn, reprezentowaną przez Artura Kuczyńskiego – Burmistrza Szczuczyna na realizację zadania publicznego w zakresie promocji zdrowego, aktywnego trybu życia i kultury fizycznej na okres od 01.03.2021r. do 31.08.2021r. Zadanie to będziemy realizować od 01.07.2021r. do 31.08.2021r. Zadanie dotowane jest kwotą 10000 zł ze środków Urzędu Miejskiego w Szczuczynie.

Projekt „Turbobieg – łączymy pokolenia” to propozycja promowania zdrowego, aktywnego trybu życia i kultury fizycznej skierowana do wszystkich mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn i nie tylko (od najmłodszych do najstarszych). 

Planujemy przeprowadzenie zawodów sportowych (bieg z przeszkodami wzorowany na popularnym w Polsce i na świecie biegu tzw. Runmagedonie) w formie treningów i wspólnej zabawy a przede wszystkim integracji międzypokoleniowej i społecznej, które odbędą się w czterech okręgach:

 

  1. Miasto Szczuczyn

  2. Niećkowo ( Niećkowo, Danowo, Bzury, Milewo, Niedźwiedzkie, Świdry Awissa)

  3. Niedźwiadna (Niedźwiadna, Dołęgi, Jambrzyki, Chojnowo, Czarnówek, Załuski, Czarnowo, Mazewo, Brzeźno, Kurki, Sokoły, Koniecki Małe, Koniecki Rostroszewo, Obrytki)

  4. Bęćkowo (Bęćkowo, Lipnik, Tarachy, Stare Guty, Gutki, Skaje, Wólka, Rakowo, Zacieczki)

 

O dokładnych terminach będziemy Państwa informować.

Bieg będzie składał się z poszczególnych stacji z przeszkodami i stacji zręcznościowych m.in. bieg przez opony, bieg przez płotki, stacja trampoliny, stacjaz hantlami, stacja z tunelem sprawnościowym, stacja slalom, stacja skok przez koła, strefa zręcznościowa: rzut oszczepem, strzelanie z łuku, stacja linowa – podciąganie się na linie – przeciąganie liny, stacja wspinaczkowa.

Zawodom będą towarzyszyć gry i zabawy integracyjne, wspólne posiłki przy ognisku, rozmowy i dyskusje na temat oczekiwań dzieci i młodzieży w temacie sportu.

Finał projektu zorganizujemy na terenie boiska przy Hali Sportowej w Szczuczynie (ul. Grunwaldzka 2), podczas którego uczestnicy treningów zmierzą się między sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zwycięscy biegów w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostaną pamiątkowymi pucharami i nagrodami upominkami.

Zadanie to Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zrealizuje we współpracy z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie oraz jednostkami OSP z terenu miasta i gminy Szczuczyn. Strażacy pomogą organizacyjnie w przeprowadzeniu eliminacji i finału oraz zapewnią pomoc medyczną.

Swoim działaniem chcemy przyczynić się do ożywienia świetlic wiejskich oraz zintegrowania pokoleń i całych lokalnych społeczności.

Wszelkich informacji na temat projektu mogą Państwo uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” (ul. Łomżyńska 11) – w okresie lockdownu zalecamy kontakt telefoniczny lub e-mail: [email protected]

Osoba kontaktowa: 

Andrzej Kosmowski, tel. 501639043

Anna Wojsław

Prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”

Andrzej Kosmowski

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.