sobota, 18 września 2021

Sport

Szkoła Pływania WODNIK

Szkoła Pływania WODNIK

W dniach 28-30 kwietnia 2016 na Pływalni Miejskiej w Grajewie, we wszystkich grupach Szkoły Pływania WODNIK w odbyły się otwarte zajęcia pływania. Wielu rodziców  skorzystało z możliwości obserwacji  swojego dziecka podczas zajęć na tle grupy rówieśniczej. Dzieci mogły zaprezentować swoim rodzicom umiejętnościami pływackie jakie zdobyły podczas zajęć, a także w jak aktywnie spędzają czas na pływalni, świetnie się przy tym bawiąc. Na koniec zajęć mali pływacy zdawali swój pierwszy egzamin z umiejętności pływania stylem grzbietowym na dyst. 25 m., co zostało potwierdzone specjalnym Certyfikatem.  Zdali oczywiście wszyscy, choć łatwo nie było.

Warto również wspomnieć, że Szkoła Pływania WODNIK bierze udział w programie „Umiem Pływać” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Pływackiego oraz w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-promocyjnej wspierającą naukę pływania – Kinder + Sport „Radość z Pływania. Marka Kinder, od lat aktywnie wspiera rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Celem kampanii jest pokazanie dzieciom, że nauka nie zawsze musi byś nudna i monotonna, że można nabywać umiejętności pływackie poprzez zabawę w wodzie. Dzięki udziałowi w tej akcji nasza pływalnia otrzymała zestawy desek i akcesoriów do nauki pływania a dzieci uczęszczające do szkółki czepki pływackie. W najbliższej przyszłości szkoła wspólnie z MOSiR w Grajewie planuje organizację pierwszych w mieście zawodów pływackich dla dzieci – Festiwalu Pływackiego Kinder+Sport  (szczegóły imprezy już wkrótce).

 

Dziękuję wszystkim rodzicom za liczne przybycie na zajęcia otwarte, doping a także za przychylne i motywujące opinie. Już w tej chwili zapraszam dzieci i wspierających ich rodziców do kontynuowania zajęć w przyszłym roku szkolnym.

                            Krzysztof Wencek- instruktor pływania

 

Szkoła Pływania WODNIK powstała 2 listopada 2015 r. wraz z uruchomieniem Pływalni Miejskiej w Grajewie. Była pierwszą tego typu placówką w mieście. W małych grupach swoje umiejętności pływackie szlifuje ponad 100 dzieci w wieku 6-13 lat z całego powiatu grajewskiego. Założycielem Szkoły i jednocześnie prowadzącym zajęcia jest Krzysztof Wencek, doświadczony n-ciel wychowania fizycznego, instruktor pływania oraz ratownik WOPR.

Program Szkoły Pływania WODNIK obejmuje 3-letni cykl szkolenia, po których każde dziecko nabędzie umiejętności i będzie doskonalić 3 style pływackie - grzbietowy, dowolny (kraul) oraz klasyczny (żabka). W późniejszym etapie, najwytrwalsze i najzdolniejsze dzieci poznają tajniki stylu motylkowego (delfin).  Oczywiście zajęcia pływania nie kończą się po 3 czy 4 latach. Najwięksi zapaleńcy będą mogli kontynuować zajęcia i  doskonalić swoją technikę pływacką także w późniejszych latach.


Rozpoczynamy także zapisy dzieci w wieku od 6 lat na nowy rok szkolny. Szczegóły pod nr telefonu 664 556 562.

 

czwartek, 16 września 2021

WARMIA - KRYPNIANKA (sobota,16:00)

wtorek, 14 września 2021

Ernesto Gym - wjeżdżaj do nas!

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.