Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 2898 wyświetleń

Sposób na upały

Sposób na upały

Kolejny dzień żar leje się z nieba. Po południu temperatura wzrośnie do 30 - 32 stopni Celsjusza, lokalnie nawet do 33. Jak zapowiadają synoptycy - to jeszcze nie koniec upałów. Wysokie temperatury potrwają co najmniej do czwartku. 

Piękna, słoneczna pogoda zachęca do przebywania na zewnątrz, jednak wysokie temperatury mogą być z czasem uciążliwe. Upał w mieście bywa nieznośny - budynki, ulice nagrzewają się mocno, temperatura jest o kilka stopni wyższa niż na otwartej przestrzeni.

W celu zminimalizowania uciążliwości upałów, z myślą o osobach, które w gorące dni chcą schłodzić się delikatną bryzą, na Placu Niepodległości oraz w parku przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie zamontowano bramki zraszające. Mgiełka wodna przyniesie ulgę zmęczonym osobom, a dzieciom np. po skończonych zajęciach da frajdę.

Uwaga.
W związku z obecną aurą specjaliści przypominają o piciu dużej ilości wody i używać kremu z filtrem. Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu, może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. 
Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci. 

 

Komentarze (7)

Najpierw artykuł o oszczędzaniu wody a teraz kurtyny wodne hmmmm

Grajewiak masz rację

Artykuł o oszczędzaniu dotyczył gminy nie miasta.

Wycinajcie dalej drzewa, gdzie się tylko da. Betonujcie wszystko i wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Dziwne, ktoś dostrzegł, że budynki i ulice nagrzewają się mocno? Proszę bardzo – odkrycie. Dobrze, że chociaż ktoś napisał o tym w artykule. Już teraz niektórzy narzekają? Zobaczycie, co będzie po rewitalizacji centrum miasta, gdy wytną kolejne dzrewa.

Do XYZ to cała gmina ma oszczędzać wodę żeby miasto mogło stawiać kurtyny wodne SUPER

Dzisiejszy artykuł na wp. "68,3 st. C w centrum Gdańska. "To ostrzeżenie"" - do poczytania. Co daje wszechobecna betonoza w mieście? Poczekajcie niedługo będzie tak u nas.

Wytnijmy więcej drzew w mieście i wylejmy więcej betonu. kwiaty ze skrzyżowania tez trzeba usunąć - w to miejsce więcej chodników.. na pewno bedzie przyjemniej ..

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.