Pumptrack w Parku Solidarności

aktualizacja: 2020-08-04 19:43:52     nr wiadomości: 43032     przeczytano: 5599     Ilość komentarzy komentarze: 0

Po zakończeniu pierwszego etapu zagospodarowania Parku Solidarności nadszedł czas na kolejny. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Grajewa, ich rodzicach, a także miłośnikach jazdy na rowerze powstaną nowoczesny plac zabaw i pumptrack.

Jak informuje UM Grajewo - 3 sierpnia br. Burmistrz ogłosił przetarg na realizację zadania "Zagospodarowanie Parku Solidarności oraz utworzenie terenów zielonych w Grajewie – etap II" w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś priorytetowa II Ochrona Środowiska w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. Poprawa jakości środowiska miejskiego.

Etap ten składa się z dwóch części. Pierwsza to inwestycja pn. "Budowa placu zabaw oraz strefy rodzinnej na terenie Parku Solidarności w Grajewie". Zadnie realizowane w trybie "zaprojektuj-wybuduj". Zgodnie z założeniami do dyspozycji mieszkańców będzie ogrodzony plac z urządzeniami rekreacyjno - sportowymi o powierzchni około 1600 m2 wraz ze strefą rodzinną, gdzie powstaną m.in.: trzy altany i miejsce na ognisko. Nie zabraknie też ławek, koszy, czy stojaka na rowery i tablicy informacyjnej. 

W ramach drugiej części na terenie wspomnianego parku powstanie tor rowerowy typu pumptrack. Do dyspozycji miłośników wyczynowej jazdy rowerowej, na deskorolce, czy rolkach będzie tor długości ok. 160 mb. Znajdą się na nim muldy (16) oraz 3 profilowane zakręty typu banda.

Na realizację obu części wykonawcy będą mieć 90 dni od podpisania umowy. Na składanie swoich ofert zainteresowane firmy mają czas do 20 sierpnia 2020 r.

 
  - fot. UM Grajewo
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.