Promesa na wóz ratowniczy

aktualizacja: 2021-06-10 09:25:08     nr wiadomości: 45940     przeczytano: 1238     Ilość komentarzy komentarze: 0

9 czerwca br. na placu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku odbyło się uroczyste przekazanie promes na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych.

Stosowny dokument otrzymali także ochotnicy z Ławska. Dzięki nowemu wyposażeniu będą mogli jeszcze sprawniej nieść pomoc w ratowaniu życia i dobytku mieszkańców.

- Mundur strażaka, zarówno ten galowy, jak i ten używany w akcji to coś, co wzbudza w społeczeństwie szacunek, ale i chyba coś jeszcze ważniejszego – zaufanie. Dzięki temu, że jesteście w swoich miejscowościach, często tam, gdzie trochę dalej ma Państwowa Straż Pożarna, ludzie mogą czuć się bezpiecznie. Wsparcie w postaci wozów to dodatek do Waszych kompetencji. W OSP są ludzie, którzy chcą i potrafią przyjść z pomocą każdemu, kto tego potrzebuje. Dzięki nowemu sprzętowi, będziecie mogli swoje zadania wykonywać jeszcze lepiej - mówił podczas uroczystości Tomasz Madras, Wicewojewoda Podlaski.

W Podlaskiem nowe samochody ratowniczo-gaśnicze zakupione zostaną przez 12 jednostek OSP: Pniewo, Stary Laskowiec, Ławsk, Wysokie Mazowieckie, Nowe Piekuty, Trzcianne, Sejny, Raczki, Czyżew, Uhowo, Bakałarzewo, Sokoły. Promesy opiewające na sumę 9,41mln zł sfinansują osiem średnich, dwa ciężkie i dwa lekkie wozy.

Dofinansowanie zakupu nowych wozów ratowniczo-gaśniczych pochodzi z: NFOŚiGW - 3,7 mln zł, dotacja budżetowa i środki ubezpieczeniowe - 2,84 mln zł, jednostki samorządu terytorialnego - 2,51 mln zł, wkład własny OSP - 330 tys. zł.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.