Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 2437 wyświetleń

Ochoczo dzielili się krwią

Ochoczo dzielili się krwią

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie po raz kolejny, swoją postawą udowodnili że gotowi są nieść pomoc potrzebującym w każdy możliwy sposób. 18 czerwca br. na parkingu przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie w ramach akcji „Ognisty ratownik – Gorąca krew” honorowo oddawali bezcenny dar.

Na co dzień udzielamy pierwszej pomocy i ratujemy ludzkie życie. Krew jest niezbędna, każdy z nas może jej potrzebować w każdym momencie, dlatego bardzo ważne jest to, abyśmy się solidaryzowali i angażowali w tego typu akcje i chętnie dzielili się tym, co najcenniejsze – mówi nam mł. bryg. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta KP PSP w Grajewie.

Oprócz strażaków, cennym darem życia ochoczo dzielili się też mieszkańcy.

- Wiem jak krew jest bardzo potrzebna i mimo ogromnego postępu medycyny nie możemy jej niczym zastąpić, ani też wyprodukować. Każda kropla jest na wagę życia, dlatego dziś jestem tutaj, aby podzielić się nią z potrzebującymi – mówi nam Ewelina Ajdyn, dawca krwi. 

Organizatorem akcji była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Terenowy Oddział w Łomży i parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Od stycznia br. honorowym dawcom krwi, którzy oddadzą krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, przysługuje zwolnienie od pracy w dniu, w którym oddali krew lub jej składniki, oraz w dniu następnym. Prawo do dodatkowego dnia wolnego jest ograniczone w czasie, przysługuje tylko w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

 

Komentarze (1)

Z miłą chęcią bym oddała krew... niestety nie pasują mi godziny .... wiem, że przysługuje dzień wolny ale pracuje u prywaciarza i nie mogę ;( żeby co jakiś czas było można oddać krew po południu ..... i tak mija 2 rok ....

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.