Wiadomości

"Młodzi dla Grajewa"

Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym
Ghandi

Swoją działalność rozpoczyna Centrum Wolontariatu "Młodzi dla Grajewa" przy parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie. 16 czerwca br. w restauracji Balton w Grajewie odbyło się szkolenie dla osób zdecydowanych przeżyć swoją przygodę z wolontariatem.  

- Centrum Wolontariatu "Młodzi dla Grajewa" to organizacja ludzi, którzy przygotowują się do wyjścia do innych pogubionych osób, szczególnie swoich rówieśników, pragnących czułości, miłości i pomocy. Centrum wolontariatu będzie skupiało odważnych, pełnych pasji ludzi, którzy chcą czynić coś więcej - mówi nam ks. Łukasz Dawidowicz, wikariusz z parafii pw. MBNP w Grajewie.

Każdy ma swoje pojęcie o wolontariacie - jednym kojarzy się z towarzyszeniem chorym, niepełnosprawnym, wsparciem osób starszych, dla innych to zbiórki pieniędzy, czy żywności. W potocznym rozumieniu wolontariat postrzegamy jako altruistyczne działanie wypływające z potrzeby serca a wolontariusze z własnej woli i bez wynagrodzenia niosą pomoc i angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. 

- Nasi wolontariusze będą nieść pomoc drugiemu człowiekowi. W ramach wolontariatu stałego będziemy pomagać osobom słabym, chorym, samotnym np. w robieniu zakupów, sprzątaniu mieszkań. Będziemy też organizować pojedyncze, krótkoterminowe projekty jak np. przegląd muzyki religijnej, organizację festynów, zbiórki żywność itp. Jesteśmy przekonani, że dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami, pomagając innym możemy przyczynić się do promowania postaw otwartości i tolerancji - wymienia ks. Dawidowicz.

Wolontariuszem Centrum może zostać każdy, kto chce pomagać, wychodzić do drugiego człowieka, nawiązywać nowe relacje i więzi, wzrastać i rozwijać się. Wolontariat jest dla każdego, bez względu na wiek, wykształcenie, czy zainteresowania. 

- W swoje szeregi zapraszamy każdego, kto czuje potrzebę niesienia dobra innym. Dołączyć można do nas w każdej chwili. Osoby zainteresowane współpracą mogą znaleźć nas na Facebooku a także kontaktować się telefonicznie pod nr 791 800 386 lub 696 393 704 - dodaje wikariusz.

"Młodzi dla Grajewa" planowane działania rozpoczynają już we wrześniu br. W niedalekiej przyszłości nawiążą współpracę z ogólnopolską i łomżyńską Caritas oraz innymi centrami wolontariatu z różnych regionów Polski. W planach mają też wyjazd do hospicjum w Gdańsku, aby zobaczyć jak bardzo są potrzebni osobom starszym.

Taka misyjna praca to najwspanialsza forma pomocy, jaką można sobie wyobrazić. Pełne zaangażowanie bez oczekiwania materialnego wynagrodzenia, ptrafi przynosić korzyści, których nie da się przeliczyć na pieniądze - uśmiech dziecka, czy wdzięczność w oczach osoby potrzebującej. Czyniąc dobro dla innych rozwija się własną osobowość i wrażliwość na piękno życia, można też nabyć kompetencje pożądane na rynku pracy. 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.