Mistrzostwa LZS w Szachach

aktualizacja: 2015-03-30 20:30:58     nr wiadomości: 24588     przeczytano: 5029     Ilość komentarzy komentarze: 0

 

Komunikat z Indywidualnych Mistrzostw LZS Województwa Podlaskiego w Szachach pod patronatem Posła na Sejm RP Pana Edmunda Borawskiego rozegranych  w Gimnazjum w Danówku w dniu 29 marca 2015 r.

Organizatorzy zawodów:

- Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie,

- Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego,

- Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku,

- Wójt Gminy Grajewo,

- Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Mistrzostwa zostały rozegrane zgodnie z regulaminem - 9 rund systemem szwajcarskim w 8 kategoriach podzielonych na 2 grupy A i B.

Sędzią Głównym Turnieju A był Pan Zbigniew Okulewicz.

Sędzią Głównym Turnieju B był Pan Jakub Okulewicz.

W zawodach wzięło udział 140 uczestników, w tym  115 zawodników z powiatu łomżyńskiego, monieckiego, suwalskiego i grajewskiego.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Stanisław Szleter – Wójt Gminy Grajewo, pełniący funkcję Wiceprzewodniczącego Podlaskiego Zrzeszenia LZS w Białymstoku.

Poza rywalizacją sportową zawodnicy oraz uczestnicy zawodów degustowali mleczne pyszności - jogurty MILKO. 

Wyniki Turnieju A, w którym rywalizowało 59 zawodników:

Klasyfikacja generalna Turnieju A:

1 miejsce – Filewicz Przemysław (Mońki)

2 miejsce – Buraczewski Rafał (Javena Hańcza Suwałki)

3 miejsce – Surażyński Kacper (Javena Hańcza Suwałki)

4 miejsce – Barmuta Bartosz (Javena Hańcza Suwałki)

5 miejsce – Filewicz Radosław (Mońki)

6 miejsce – Janowicz Mateusz (KSz Maraton Łomża)

7 miejsce – Plesiuk Jan (LZS Smolbud Giżycko – „gościnnie”)

8 miejsce – Radziwonowicz Andrzej (Mońki)

9 miejsce – Jatel Filip  (MDK Białystok)

10 miejsce – Ziziuk Martyna (PG nr 1 Sokółka)

Grupa D16 – dziewczęta, roczniki 1999, 2000, 2001:

1 miejsce – Ziziuk Martyna (PG nr 1 Sokółka)

2 miejsce – Chojnowska Justyna (KSz Maraton Łomża)

3 miejsce – Borowska Julia (PG nr 1 Sokółka)

4 miejsce – Przyborowska Monika (Gimnazjum w Danówku)

5 miejsce – Mroczkowska Sylwia (MUKS ŁASz Leonardo Łomża))

6 miejsce – Mieczkowska Aleksandra (Gimnazjum w Danówku

7 miejsce – Budenas Karolina (PG nr 2 Grajewo)

Grupa C16 – chłopcy, roczniki: 1999, 2000, 2001:

1 miejsce – Surażyński Kacper (Javena Hańcza Suwałki)

2 miejsce – Filewicz Radosław (Mońki)

3 miejsce – Jatel Filip  (MDK Białystok)

4 miejsce – Korwek Michał (KSz Maraton Łomża)

5 miejsce – Skrodzki Mateusz (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

6 miejsce – Wiśniewski Bartosz (PG nr 2 Grajewo)

7 miejsce – Mroczkowski Arkadiusz (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

8 miejsce – Sienkiewicz Szymon (KSz Maraton Łomża)

9 miejsce – Śmiarowski Jakub (KSz Maraton Łomża)

10 miejsce – Dąbrowski Rafał (PG nr 2 Grajewo)

Grupa DS – seniorki, roczniki 1998 i roczniki starsze:

1 miejsce – Filipkowska Olga (Szczuczyn)

2 miejsce – Filipkowska Joanna (ZSR CKP Białystok)

3 miejsce – Milcarz Katarzyna (ZS nr 1 Grajewo)

4 miejsce – Szczubełek Małgorzata (ZS w Niećkowie)

5 miejsce – Kowalewska Magda (ZS w Niećkowie)

6 miejsce – Hanc Ewa (ZS w Niećkowie)

7 miejsce – Zygmunt Kinga (ZSEiO nr 6 Łomża)

8 miejsce – Bienias Dorota (UKS Żak Łomża)

9 miejsce – Karwowska Justyna (ZS w Niećkowie)

10 miejsce – Kaczyńska Sandra (ZS nr 1 Grajewo)

Grupa CS – seniorzy, roczniki 1998 i roczniki starsze:

1 miejsce – Filewicz Przemysław (Mońki)

2 miejsce – Buraczewski Rafał (Javena Hańcza Suwałki)

3 miejsce – Barmuta Bartosz (Javena Hańcza Suwałki)

4 miejsce – Janowicz Mateusz (KSz Maraton Łomża)

5 miejsce - Radziwonowicz Andrzej (Mońki)

6 miejsce – Prażych Tadeusz (K.Sz. MARATON Łomża)

7 miejsce – Filipkowski Jerzy (Szczuczyn)

8 miejsce – Grzymała Konrad (ZSEiO nr 6 Łomża)

9 miejsce – Rybaczek Mirosław (Mońki)

10 miejsce – Bagiński Arkadiusz (ZS w Niećkowie)

Wyniki Turniej B, w którym rywalizowało 56 zawodników:

Klasyfikacja generalna Turnieju B:

1 miejsce – Czarniecki Paweł (Javena Hańcza Suwałki)

2 miejsce – Frank Mateusz (MDK Białystok)

3 miejsce – Szewczyk Malwina (MULS ŁASZ Leonardo Łomża)

4 miejsce – Krahel Karol (MDK Białystok)

5 miejsce – Bancarewicz Aleks (MDK Białystok)

6 miejsce – Popielarczyk Maciej (KSz Maraton Łomża)

7 miejsce – Chojnowska Karolina (KSz Maraton Łomża)

8 miejsce – Podstolski Igor (KSz Maraton Łomża)

9 miejsce – Bednarska Julita (Javena Hańcza Suwałki)

10 miejsce – Sapiński Sebastian (Javena Hańcza Suwałki)

Grupa D7 – dziewczęta, rocznik 2008 i roczniki młodsze:

1 miejsce – Czarniecka Anna  (Javena Hańcza Suwałki)

2 miejsce – Kowalczyk Aleksandra (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

3 miejsce – Piechocińska Oliwia (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

Grupa C7 – chłopcy, rocznik 2008 i roczniki młodsze:

1 miejsce – Wojewoda Tobiasz (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

2 miejsce – Buzon Paweł (SP nr 4 Grajewo)

3 miejsce – Okulewicz Dominik (Przedszkole miejskie nr 4 Grajewo)

Grupa D10 – dziewczęta, roczniki: 2005, 2006, 2007:

1 miejsce – Walendykiewicz Martyna (Javena Hańcza Suwałki)

2 miejsce – Mroczkowska Eliza (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

3 miejsce – Kacprzak Kalina (SP nr 4 Grajewo)

4 miejsce – Skrodzka Agnieszka (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

5 miejsce – Markowska Alicja (SP Wierzbowo)

6 miejsce – Sulewska Kinga (SP Wierzbowo)

7 miejsce – Krukowska Weronika (SP Wierzbowo)

Grupa C10 – chłopcy, roczniki: 2005, 2006, 2007:

1 miejsce – Czarniecki Paweł (Javena Hańcza Suwałki)

2 miejsce – Krahel Karol (MDK Białystok)

3 miejsce – Bancarewicz Aleks (MDK Białystok)

4 miejsce – Popielarczyk Maciej (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

5 miejsce – Karwowski Michał (KSz Maraton Łomża)

6 miejsce – Podstolski Igor (KSz Maraton Łomża)

7 miejsce – Więch Wiktor (Javena Hańcza Suwałki)

8 miejsce – Bednarski Paweł (Javena Hańcza Suwałki)

9 miejsce – Olszewski Jan (MDK Białystok)

10 miejsce – Jastrzębski Szymon (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

Grupa D13 – dziewczęta, roczniki: 2002, 2003, 2004:

1 miejsce – Szewczyk Malwina (MUKS Łomżyńska Akademia Szachowa Leonardo)

2 miejsce – Chojnowska Karolina (KSz Maraton Łomża)

3 miejsce – Wysocka Edyta (Javena Hańcza Suwałki)

4 miejsce – Bednarska Julita (Javena Hańcza Suwałki)

5 miejsce – Szymczyk Gabriela (Javena Hańcza Suwałki)

6 miejsce – Żmijewska Weronika (SP 1 Grajewo)

7 miejsce – Pawluk Wiktoria (Drozdowo)

8 miejsce – Chodorowska Julia (SP 9 Łomża)

9 miejsce – Karwowska Aleksandra (SP nr 1 Grajewo)

10 miejsce – Babik Zuzanna (SP nr 1 Grajewo)

Grupa C13 – chłopcy, roczniki: 2002, 2003, 2004:

1 miejsce – Frank Mateusz (MDK Białystok)

2 miejsce – Walendykiewicz Jakub (Javena Hańcza Suwałki)

3 miejsce – Sapiński Sebastian (Javena Hańcza Suwałki)

4 miejsce – Żmijewski Ernest (SP nr 1 Grajewo)

5 miejsce – Rusałowicz Gabriel SP nr 1 Sokółka)

6 miejsce – Szeligowski Paweł (KSz Maraton Łomża)

7 miejsce – Bienias Krzysztof UKS Żak Łomża)

8 miejsce – Łajewski Paweł (SP 1 Grajewo)

9 miejsce – Łajewski Piotr (SP nr 1 Grajewo)

10 miejsce – Olszewski Filip (MDK Białystok)

 

http://www.gminagrajewo.pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.