List otwarty - W. Kierdelewicz

aktualizacja: 2013-07-28 21:27:14     nr wiadomości: 20525     przeczytano: 7896     Ilość komentarzy komentarze: 13
    Z wielkim zdziwieniem i zażenowaniem przeczytałem artykuł i komentarze na stronie sportowej portalu e-Grajewo dotyczące występu zawodników MOSiR Grajewo na XIX OOM
 w zapasach klasycznych. ŁÓDZKIE ‘2013.

   Do zabrania głosu upoważnia mnie fakt, iż w latach 1981 - 1988 byłem  trenerem sekcji zapaśniczej "Warmii” Grajewo i wychowankami moimi byli Panowie, "bohaterowie artykułu” oskarżający Grzegorz Czyżewski ("schowany” pod podpisem MOSiR  Grajewo) i obecny  Prezes KS "Sobieski” Poznań,  sędzia międzynarodowy Antoni Obrycki (wychowawca i trener wielu reprezentantów kraju, medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata we wszystkich grupach wiekowych).

    Smuci mnie fakt jak lekko wydaje się wyroki, oskarżenia i oczernia przyjaciół nie znając przepisów sędziowskich i nie będąc obecny na w/w zawodach. Będąc sędzią na Olimpiadzie (nie świadkiem walki - wówczas sędziowałem walkę na macie III), po walce zaczerpnąłem opinii wielu sędziów (w tym sędziego głównego Andrzeja Wrońskiego i przewodniczącego Kolegium sędziów PZZ – sędziego olimpijskiego Karola Łebkowskiego z Łomży) oraz trenerów, stwierdzam, że sędzia Obrycki popełnił dwa błędy. Pierwszy to, że był kierownikiem maty w tej walce, a drugi, że nie udzielił ostrzeżenia Oskarowi, a przeciwnikowi przyznał 1 punkt techniczny 30 sekund przed końcem 2 rundy za pasywność, być może zmobilizowało by to zawodnika do ataku i zdobycie punktu technicznego.

     Na zakończenie apelowałbym do młodych trenerów z Grajewa o trochę szacunku do autorytetów, nie szukanie wrogów wśród przyjaciół i z pokorą przyjąć fakt, że zawodnik nie może mieć kilka szczytów formy w roku chyba, że są "trenerami geniuszami” i Oskar naturalnie po wielkim sukcesie na ME kadetów i długim okresie przygotowań do Mistrzostw, miał słabszy występ na OOM (oby drugi szczyt formy był na MŚK).


Z poważaniem
 Władysław Kierdelewicz
 Prezes Podlaskiego ZZ


niech zle sedziuje ale szcunek musi byc ta?
Napisał: ,,,,, dodano: 2013-07-29 00:28:31

nie znasz się Grajewo rządzi chwalisz się bo twoim zawodnikom się nie powiodło i uważaj tam bo i ty możesz niedługo być pokonany na macie :P
Napisał: ... dodano: 2013-07-29 02:55:37

winni się tłumaczą.
Napisał: Kamil dodano: 2013-07-29 08:42:20

gadka w stylu piechniczka..
Napisał: ... dodano: 2013-07-29 10:23:26

Widać, że tym panem kieruje zwykła zazdrość. Może i wasz klub doczeka się kiedyś medalu na europy i świata.
Napisał: grajewiak dodano: 2013-07-29 10:25:33

jestem byłym zawodnikiem zapaśniczego grona z Grajewa. Ale zastanawia mnie jedno? dlaczego listu otwartego nie napisał pan do grajewian ,po mistrzostwach Europy jak ten młody Człowiek przyjechał z brązowym medalem? taki list od byłego trenera klubu by był znaczący dla byłych zawodników i osób z nim związanych. Jak dobrze znam zapasy grajewskie to pan Obrycki był trenerem w tym mieście niech sam wyśle list otwarty z wyjaśnieniami.Osobiście myślę że nie wypada tlumaczyc się za kogoś. Może kiedyś doczeka się Grajewo takich listów o innej treści, bo na dzień dzisiejszy doczekali się tylko medalisty mistrzostw Europy.
Napisał: Waldemar A. dodano: 2013-07-29 16:36:54

Pytam? a gdzie list otwarty pana prezesa po zdobyciu przez zawodnika z Grajewa medalu na mistrzostwach Europy .przydał by się taki list"oficialny". Niech pan sędzia z Poznania sam się broni za siebie .
Napisał: ona dodano: 2013-07-29 18:39:07

powiem Panu coś - to nie jest widocznie szczyt formy tylko forma -norma! na takim poziomie jest zawodnik, może to nie chwilowy szczyt tylko ten zawodnik jest po prostu dobry; Pan pomyśli jak będzie miał szczyt formy, to dopiero Pan się niech boi! bo będzie trzeba uznać wyższość ciężkiej pracy, codziennej i talentu! dla mnie szacun za to co robi ta rodzina! tylko czekam, jak będzie słychać o Czyżewskich na na świecie (nie tylko olimpiada); sorry, jeszcze coś -i jak mają pod górkę! brak sponsorów, epizody sędziowskie,ale sięnie poddają -do przodu! brawo, takich namtrzeba ludzi w tym kraju; pracą u podstaw dojdziesz do celu, a nie filozofowaniem! kocham takich kozaków!
Napisał: obserwatorka dodano: 2013-07-30 10:51:37

Pytam tylko, jak mozna odrobic punkt, na 30 sekund przed koñcem walki? Wiemy wszyscy ze przeciwnik zablokuje sie.
Napisał: ,,,,,,?? dodano: 2013-07-30 16:02:47

Łubu dubu niech żyje nam prezes klubu! Z takim prezesem i sędzią to zapasy nie utrzymają się na olimpiadzie. Czas na emeryturę !
Napisał: stary beton dodano: 2013-07-30 16:47:10

Po przeczytaniu „listu otwartego” pierwsza myśl- spieprzyli a teraz szukają głupich do kotleta. Mogę się założyć gdyby za Oskarowe zwycięstwa inkasował gaże trenerską któryś z panów sędziów nie było by tego „ miłego incydentu”. Wielką szkodą dla sportu jest tego typu działanie. Profanacją sportu jest rozstrzyganie wyniku walki poza matą (decyzją sędziowską ). Proszę wyjaśnić na czym polegał pierwszy błąd „stwierdzam, że sędzia Obrycki popełnił dwa błędy. Pierwszy to, że był kierownikiem maty w tej walce,” . Czyżby było coś na rzeczy? Chłopy –zapaśnicy, Panowie działacze, Panowie- utytułowani sędziowie, macie w ręku diament, oszlifujcie go , niech ten brylant służy nam wszystkim. ,,
Napisał: GLADIATOR dodano: 2013-07-31 08:53:48

A co to ma byc list otwarty od króla Salomona. ktoś tłumaczy się za kogoś zastawiając się że trenował kiedyś warmię,szacunek pełen panu ,to były lata komuny.Myślałem że pan na emeryturze w kapciach i z gazetą.tym ludziom trzeba pomóc a nie im walic słowa krytyki pod nogi.brawo panowie .
Napisał: rok 76 dodano: 2013-08-01 23:05:37

W Grajewie bezrobocie od lat utrzymuje sie miedzy 22 a 23% a tu jakas Warmia dostaje 100tys. zl z publicznych pieniedzy... Chrzanic sport kiedy nie ma pracy.
Napisał: rodowity_Grajewianin dodano: 2013-08-05 02:12:39

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.