Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 2474 wyświetleń

Kolejny blok zostanie ocieplony

Kolejny blok zostanie ocieplony

Pełną parą idą prace termomodernizacyjne budynku mieszkalnego nr 47, należącego do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Grajewie, zlokalizowanego na os. Południe.

Pracownikom nie przeszkadza żadna pogoda, z dnia na dzień posuwają się do przodu. I choć na razie mieszkańcy bloku mają pewne niedogodności, wkrótce zauważą korzyści z przeprowadzonego remontu.

- Zakres prowadzonych prac obejmuje m.in. docieplenie fundamentów, ocieplenie ścian i wiatrołapów styropianem, wykonanie elewacji, nowych schodów do lokali użytkowych, remont balkonów według projektu - wymienia nam Paweł Kurzątkowski, Prezes Zarządu SMLW w Grajewie.

Inwestycja prowadzona jest na wniosek mieszkańców, po wyrażeniu zgody na zwiększenie stawki funduszu remontowego.

- W latach ubiegłych, mieszkańcy napisali podanie i wyrazili zgodę na docieplenie budynku. Stawka na fundusz remontowy została zwiększona im do 1,80 zł za m2 - podaje Prezes. 

Całkowity koszt zadania wynosi 895 tys. zł, na realizację blok uzyskał premię termomodernizacyjną w kwocie 90 tys. zł. 

W tym roku swój wizerunek zmieni także budynek wielorodzinny na os. Południe 5, prace rozpoczną się już na początku lipca br. Do podobnego przedsięwzięcia planowany jest również obiekt nr 11.

Termomodernizacja bloków mieszkalnych oznacza nie tylko oszczędność w zużyciu ciepła w lokalach, ale też poprawę komfortu mieszkania w ocieplonym budynku.

e
-Grajewo.pl

Komentarze (13)

/z bloków 52 i 54 kawały tynku ludziom na głowy spadają, bloki oddane w 1984 i nic z elewacją nie robione, pleśń wdziera się do środka ze ścian wschodnich szczytowych. !

A blok 62 fundusz remontowy 2,60 zł.

A kiedy blok 27? Też płacimy większy fundusz remontowy a blok jest starszy niż 47 i jest z wielkiej płyty?

a co z balkonami w bloku 15 ?

a blok na os Centrum 22 też można by było ocieplić
/

A czy blok nr 19 byl juz ocieplony?Jesli nie to kiedy bedzie i czy wogole bedzie?

Czym tu się chwalić ...za remont się płaci i jeszcze jaki kredyt lokatorzy mają.

Nie prawda blok 62Poludnie zostal ocieplony i zmiany ciwolosci minimalne moze i sa ale nie sa az tak odczowalne a doplaty za cieplo sa wieksze to cos nie tak sa mieszkania ze maja cieplote i zwroty za cieplo a moze tak posprawdzac tych co maja zwroty jak ich ogrzewanie dziala ,,kaloryferki podostawiane ,,podlogowe ogrzewania porobione i tacy niezrezygnuja z podziwlnikow a Spoldzielnia lokatoramy zabawia sie jak przedszkolaki brak stabilnosci za nasze pieniadze

Lokator naucz się poprawnie pisać i potem pisz komentarze.

Do lokatora zgłoś Pan to do S.M. takich cwaniaków trzeba tępić i karać

Blok osiedle południe 11 fundusz remontowo 2,60 m2 a blok jak z horroru czynsz za mieszkanie 45m2 515zl /

Popieram lokatora. Zastanówcie się ludzie trzy razy czy opłaca się termomodernizacja. W bloku 62 w rozliczeniu nie ma żadnej różnicy a fundusz remontowy bardzo podwyższony na wiele lat. Po remoncie bardzo wzrosła cena za jedną jednostkę grzewczą odczytywaną przez podzielniki. Coś tu bardzo "nie gra". Jedynie blok wygląda lepiej i schludnie.

Zbierzcie się i na zebraniu zagłosujcie za likwidacją podzielników ogrzewania i wtedy każdy będzie płacić po równo bez nadpłaty i dopłaty ,oraz wzajemnych pretensji..W moim bloku tak zrobione.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.