UWAGA

czwartek, 18 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 8576 wyświetleń

Kardiobus pojawi się w Grajewie

Fundacja NEUCA rozpoczęła kolejną serię badań Polaków. Jej celem jest ocena stanu zdrowia serc Polaków i szerzenie wiedzy na temat chorób kardiologicznych.

13 października specjalny kardiobus pojawi się w Grajewie, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania. 

 

W ramach badania będzie można:

 wykonać EKG, które pozwala ocenić częstotliwość oraz miarowość pracy serca, ocenić rozmiar oraz położenie komór serca, wykryć ewentualne nieprawidłowości w obrębie mięśnia sercowego i ocenić skuteczność stosowanego leczenia farmakologicznego lub zabiegowego,

 wykonać pomiar ciśnienia, który umożliwia rozpoznanie nadciśnienia tętniczego krwi oraz kontrolę jego leczenia,

 sprawdzić wskaźnik BMI, który określa stopień ewentualnego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

 

W trakcie każdego badania, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób serca.

Kardiobus będzie stacjonował w Grajewie przy osiedlu Południe 9, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem (APTEKA VITA), gdzie odbywać się będą badania.

Komentarze (4)

Dzwoniłem w piątek ok.15 żeby skorzystać z bezpłatnych badań lecz niestety poinformowano mnie że nie ma już miejsc,natomiast w rozmowie z kolegą wyszło że on zapisał się w sobotę wzięto od niego dane osobowe jako osoba rezerwowa.Chore.

Masz racje ,dlaczego tak głupie jest zorganizowanie ,.Grajewo nie jest wsią i nie posiada mało mieszkańców ,,,,,to jeśli coś organizuje niech zrobią tak jak np,,,mamografia a zostały tylko resztki podrzucone jak dla zwierząt,,Do organizatorów,,,prosimy nie organizować i rozpowszechniać tak głupich wiadomości dla mieszkańców i nie robić głupiej nadziei ,myśle ze następnym razem postaracie się lepiej dla mieszkańców,

Widziałem listę osób zapisanych na badanie. Full. Skoro Apteka sama organizuje takie badanie, to nie jest w stanie obsłużyć całego Grajewa. Trzeba to też zrozumieć. Wielki szacun za inicjatywę. To na pewno sporo kosztowało, więc oszczędźcie im ciętych uwag. Jeśli nasza Służba Zdrowia w Przychodni nie jest w stanie tego zorganizować, to macie pretensję, że jedna apteka, za własne pieniądze w ciągu 6 godz. nie może przyjąć na badanie pół Grajewa? Litości ! Doceńcie dobry gest farmaceutów.

Organizatorem badań spirometrycznych jest Fundacja NEUCA dla Zdrowia, która poprzez takie działania realizuje swoje zadania statutowe. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek zastrzeżenia prosimy o kontakt: kontakt@fundacjaneuca.pl

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.