Do Szelmentu na narty wodne

aktualizacja: 2014-02-27 07:36:31     nr wiadomości: 21816     przeczytano: 7086     Ilość komentarzy komentarze: 1

Do Szelmentu na narty wodne niezależnie od pory roku

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie (woj. podlaskie) stopniowo wzbogaca swoją ofertę o atrakcje, które mają sprawić, że obiekt będzie tętnił życiem przez cały rok. Właśnie zakończyło się nad jeziorem instalowanie wiaty widokowej i pomostu w ramach budowy nowoczesnego wyciągu nart wodnych.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że Szelment będzie nie tylko zimową stolicą regionu. Już w ubiegłym roku turyści odwiedzający tę miejscowość mieli do dyspozycji pole do paintballa czy minigolfa. A w tym sezonie letnim w planach jest uruchomienie wyciągu nart wodnych, który ma mieć ponad kilometr długości. Je-den etapów jego budowy został właśnie zakończony.

Potężna konstrukcja stalowa powstała w zakładzie KSB Grupy w Stołowaczu (koło Bielska Podlaskiego), a następnie w naturalnych rozmiarach przetransportowano ją nad jezioro w Szelmencie. Wieża widokowa jest wysoka na prawie 18 metrów, a pomost ma długość 24 m. Cała konstrukcja pochłonęła 33 tony stali.

Dobrze że coś się dzieje szkoda tylko że nie nad Wigrami. Szelmęt nie jest dużym jeziorem.
Napisał: Max dodano: 2014-02-27 21:58:03

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.