niedziela, 5 grudnia 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11063 wyświetleń

9 PSK pod Nowogrodem

10 września Grupa Rekonstrukcji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK w Grajewie już po raz drugi wzięła udział w rekonstrukcji walk z okresu kampanii wrześniowej 1939 roku w Nowogrodzie.
Rekonstrukcja walk odbyła się w Nowogrodzie, przy schronie usytuowanym przy moście na Narwi. To tu na początku września 39' walczyły wojska polskie i niemieckie. W rekonstrukcji wzięło udział blisko 50 żołnierzy, którzy podzielili się na oddziały niemieckie i polskie. Była piechota, kawaleria, artyleria przeciwpancerna i przeciwlotnicza. Wiarygodności toczonym walkom dodawały niemal autentyczne rekwizyty, wśród nich niemieckie motocykle, a także potężne wybuchy ładunków pirotechnicznych i wystrzały karabinów.
Trwającemu ponad godzinę widowisku historycznemu - Obrona Nowogrodu 1939. przyglądało się kilka tysięcy widzów Inscenizację przygotowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej "SGO Narew", poza nią udział wzięły zaprzyjaźnione grupy z Grajewa, Białegostoku, Grabowa i Ostrołęki.

Tomasz Dudziński

P.S. Wszystkich chętnych (sanitariuszki również) chcących kultywować tradycje 9 psk zapraszamy do współpracy: http://www.9psk.pl/index.php?page=20

FOTOGALERIA: http://4lomza.pl/index.php?wiad=8841

niedziela, 5 grudnia 2021

Wieści z Przedszkola nr 6

niedziela, 5 grudnia 2021

Grajewo stroi się na święta

Komentarze (1)

Ja tam byłem i niemca zdrowo biłem.Impreza pierwsza klasa.w tę niedzielę jedziemy nad Bzurę, to jest znacznie większa rekonstrukcja na kilkuset uczestniów, to dopiero będzie jazda.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.