Szczuczyn

  • 11 komentarzy
  • 6388 wyświetleń

„Szczuczyn 2030”

Drugi dzień wizyty białorusko – ukraińskiej delegacji w Szczuczynie
 
„Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska - Białoruś – Ukraina”:  uroczysta sesja Rady Miejskiej w Szczuczynie i podpisanie umów partnerskich z białoruskim Szczuczynem i ukraińskim Kowlem, przyznanie tytułu Honorowego Ambasadora Projektu Budowy Transgranicznych Centrów Dialogu Kultur Maciejowi Makuszewskiemu, debata „Szczuczyn 2030” w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego. - informuje Andrzej Kosmowski
 
Zdjęcia:Karolina Kraujutowicz, Andrzej Szabelski

poniedziałek, 20 marca 2023

Zajęcia szachowe

Komentarze (11)

„Szczuczyn 2030” w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego........Komunizm jednak nie został nawet prowizorycznie usunięty w Szczuczynie.

Usunięcie patrona nic nie da należałoby posunąć się dalej i usunąć cały budynek szkolny, wszak pobudowany w niesłusznym czasie. Byłoby świetne miejsce np. na pomnik pomazańca lub innego właściwego bohatera.

Zbuzyc i postawic pomnik kaczynskiego!!!!!

Władysław Broniewski nie do końca był komunistą. Walczył on w walkach w obronie Ojczyzny w 1920 roku, a ze po wojnie św. napisał kilka wierszy w hołdzie ''naszych braci''... ot potrzeba czasow w których przyszło nie tylko poecie żyć.

Broniewski wielkim poetą był ...

Co tam patrona , może i ludzi uczących się w tej szkole też trzeba wymienić :)

A co za patriota wiem że nawet nie lokalny co zrobił?czego dokonał? A tak kto to pisze autorytet do naśladowania? He he

obserwator, ty nadal obserwujesz Lenina, budynek to obiekt martwy, nie ma znaczenia kto i w jakim czasie budował, gdyż żaden towarzysz, napewno nie pracował fizycznie przy budowie tego obiektu. POstaraj się odrzucić obserwowanie POstaci wrogich (pomazańca) dla Wolnej Polski. POdejrzewam, że innych Bohaterów ty nie znaju!

jolanta, pisze tak: Władysław Broniewski nie do końca był komunistą. Walczył on w walkach w obronie Ojczyzny w 1920 roku. Jolanto, Jaruzelski też walczył w obronie Ojczyzny, i co z tego, jak był wrogiem Wolności Polaków PO wojnie! Co masz na myśli pisząć " nie do końca był komunistą'? Jego poetyzm nie uchroni od faktu, że tolerował zło, zbrodniczego układu, wobec ludzkości, on był członkiem ( nie tym w rozporku) prymitywnego barbarzyństwa, pozbawionego tolerancji i prawdomówności wobec innych ludzi, którz mieli inne poglądy polityczno-gospodarcze w Ojczyznie! POdobno w Polsce jest Demokracja? a tacy jak on, Broniewski, nie tolerowali demokracji, lecz socjalizm. PO co ten cyrk publiczny w Szczuczynie? Szkoła ma socjalistycznego patrona, a w parku stoi POmnik Szczuki, osmielam się zapytać, czyżby administracja Szczuczyna, z ks. na czele, nie ma odwagi urządzić pochód 1-go maja? Czy uważas?, że Judasz, mógłby też zastąpić CHRYSTUSA?

@Andrzej S Łobrów > ignorancie zostaw politykę bo błażnisz się i robisz z siebie pośmiewisko.
Co ty robiłeś gdy budowali 1000-latkę? Miałeś łopatę w rękach? Jest kilku bohaterów lokalnych, którzy kilka lat wcześniej łopatą zapracowywali na swoją sławę mordując bestialsko współobywateli miasta, często sąsiada tylko innego wyznania. Może ich uczynisz patronem szkoły? To jest temat dla ciebie a politykę krajową zostaw bo ten temat przerasta ciebie.

Czy jesteś uważny? Napewno NIE. Mijasz się z tą twoją uważnością, a nawet zachowujesz się, jak słaby kundel, co szczeka, i z budy, nie wychyla się. Do polityki jesteś za słaby, gdyż należysz do PSL-u, widać to, bo z buta słoma wyrasta. Zdobąć się na odwagę? i podaj tych swoich bohaterów?. W przybliżeniu, może POznamy JAKI ( nie ten od Beaty Szydło), ty POlityk z PO-sranymi POmysłami. Ja podejżewam, że to burmistrz od gospodarki, co ciągle POdaje się za uważnego. POwiem w prost, że uczynił bym tych, co nie mają nic wspólnego z debilizmem komunistycznym jako bohaterów. Zaś ich Religia, NIE ma żadnego znaczenia,Każdy ma prawo do wiary, jaką przekazał w domu ojciec i matka. POdkreślasz lokalnych bohaterów?, masz z pewnością na myśli ty, co przychodzą do remizy Strażackiej obwieszeni żelastwem sovieckim? Wszyscy ci, którym się śni POnowna POlityka, jak i zresztą tobie młody żołnierzu, są POprzebierani w mundurkach strażackich, brakuje im jednej dekoracji, jak z góry, olewa was, gorącym moczem pułk. Wołodyjowski, Napewno nie Szczuka, bo żadnej podobizny w nim nie widać. Będę w niedługim czasie w Kraju, napewno odszukam takich uważny-ch bohaterów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.