UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 9379 wyświetleń

„Propaganda PRL”

Warsztaty dla nauczycieli „Propaganda PRL” – 12.10.2011 r.

 W dniu 12 października br. w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej 25 nauczycieli szkół z terenu powiatu grajewskiego wzięło udział w warsztatach metodycznych poświęconych propagandzie PRL. Warsztaty zostały zorganizowane wspólnie przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN o/Białystok, Grajewską Izbę Historyczną i Zespół Szkól Nr 1 w Grajewie.

W programie warsztatów znalazły się m.in. wystąpienia pracowników pionu naukowego IPN: mgr Emilii Świętochowskiej - Bobowik „Propaganda i indoktrynacja uczniów i nauczycieli w okresie stalinowskim”, dr. Krzysztofa Sychowicza „Propaganda władz komunistycznych wobec Kościoła katolickiego” oraz prezentacja teki edukacyjnej IPN „Propaganda Polski Ludowej”. Zebrani mieli także możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną wydawnictwa „Nowa Era”, którego przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu. Na zakończenie spotkania najbardziej wytrwali zapoznali się z możliwościami dydaktycznymi gry edukacyjnej IPN „Kolejka”.

Warto również wspomnieć, że wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały dydaktyczne i upominki przygotowane przez OBEP IPN o/Białystok, wydawnictwo „Nowa Era”, Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w Grajewie i Miasto Grajewo.

Prawie trzygodzinne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i było dobra okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń. Mamy również nadzieję, że stanie się ono początkiem głębszej współpracy między jego uczestnikami.  - Tomasz Dudziński

 

wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (1)

świetny temat, czekamy na następne np. propaganda katolicka i indoktrynacja nauczycieli po 1989r.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.