niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12001 wyświetleń

„Potrafię być sobą”

Uczniowie grajewskich szkół podstawowych w ostatnich dniach brali udział w programach profilaktycznych. Zajęcia dla dzieci zorganizowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Miasta w Grajewie. 

Przy pomocy programu „Potrafię być sobą” przekazywano dzieciom podstawowe wiadomości na temat uzależnień i środków zmieniających świadomość oraz uczono praktycznego stosowania technik zachowań asertywnych. Podczas warsztatów pn. „Radość bez złości” dzieci przyswajały wiedzę o wzmacnianiu swojej samooceny, nazywaniu uczuć własnych i innych, rozwijaniu samodzielnego myślenia, budzeniu empatii, współpracy.  Zapobiega to zachowaniom agresywnym, pozwala troszczyć się o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, zrozumieć potrzeby reguł, norm i zasad, kształtować postawy społeczne,  postawy asertywne. Dzieciom uświadomiono, że istnieją różne sposoby rozwiązywania problemów m.in. pomoc ludzi dorosłych.

Warsztaty przeprowadzali realizatorzy z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku. Profilaktyka prowadzona jest wśród dzieci i młodzieży w Grajewie od kilku lat.
e-Grajewo.pl

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (5)

ooo a bylem ciekawy jak Andrzej przy pracy wyglada :P

a co to za Pan prof na osatniej fotce????

Świstak wow . ;DD

U nas tez to bylo zanada .........

ej więcej powinno być zdjęć z III B !!!;\

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.