Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 14549 wyświetleń

„Piwo to nie alkohol"

Grajewo - PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

Program finansowany jest z budżetu miasta ze środków pochodzących z wpłat za wydawanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które mogą być przeznaczane tylko i wyłącznie na realizację powyższego programu. W 2007 roku wysokość budżetu na realizację programu (planowana ) wynosiła 244.000,00 zł, z czego na działalność prowadzoną przez pełnomocnika zaplanowano 102.480,00 zł, natomiast na działalność klubu „Zdrowie i Trzeźwość" 141.520,00 zł.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z policją przeprowadziła kontrole w 23 placówkach ze sprzedażą detaliczną i gastronomiczną napojów alkoholowych. Skontrolowano 17 sklepów oraz 6 barów. W dwóch przypadkach, spożywającego alkohol (piwo), policja ukarała mandatem. W kilku przypadkach stwierdzono brak uwidocznionych  wywieszek  nt.   szkodliwości   spożywania  napojów alkoholowych oraz zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim.
W związku z licznymi skargami na niewłaściwe zachowanie właściciela jednego z  barów, który obsługiwał klientów będąc pod wpływem alkoholu, komisja wystąpiła z wnioskiem do Sądu o podjęcie przez niego leczenia odwykowego.
W związku z naruszeniem ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, który zabrania sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom do lat 18, komisja wystąpiła z wnioskiem do Burmistrza o cofnięcie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych właścicielce sklepu spożywczego, w którym doszło do naruszenia ww artykułu.

Bardzo niepokojącym faktem - wynikającym z wyników ankiet - jest fakt, iż co czwarty uczeń (23%) upił się w ciągu ostatnich trzech miesięcy, co trzeci (30,2%) pił wódkę, a co drugi (52,9) pił piwo.
W naszym społeczeństwie funkcjonuje mit: „piwo to nie alkohol", który bardzo łatwo jest przyswajany przez młodzież powodując obniżanie wieku inicjacji alkoholowej.

więcej czytaj tu

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (13)

czemu ma sluzyc ten kiepskiej jakosci fotomontaz?

pewnie chodzi o to ze po alkoholu widzi sie podwojnie tak przypuszczam, bo sama piję ale okazyjnie;) a Ty zrób lepiej hahaha

Tak widzi osoba nietrzeźwa. Nie wiesz pewnie, bo nie pijesz.

hehe jaka fotka, jeski ktos tak widzi po pijaku (a w rzeczywistosci tak nie jest) to trzeba zamknac jedno oko ;)

"Tradycyjne" piwko pod klatką to już prawie normalka.

pijak żyje dwa razy krócej ale widzi dwa razy więcej:D myślę że to jest przesłanie tej fotografii:D

kazde piwo ma jakis procent alkoholu, nawet te NIBY bez alkoholu!

no to bardzo ciekawe bo ja np. wiele razy spozywalam alkochol i to nie w małych ilościach i nigdy nie widze niczego podwójnie bo gdyby tak było nawet nie trafiłabym kluczem w zamek od domu a zapewniam ze z tym nie mam problemów. ;] także bez przesadyzmów!!

nie wcale piwo to nie alkochol tylko napój energetyzujący

niestety nie pije alkochlu i nie bede sie wypowiadal w tej sprawie xD :))
ale nie ma jak to male piwko przed sniadaniem xD :));]

heeh :D pozadny czlowiek nie pije przed 12 :PPP

po pijanemu nigdy nie zrobilem wypadku,ale na trzezwo tak. wiec jaki z tego moral....

wszyscy mówią piwo piwo złe a wódka jest o wiele gorsza więc piwo niby nie alkochol a po wiekszej ilosci tzw. faza jest eheeh

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.