Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 9342 wyświetleń

„Noworoczny Dar Serca”

„Wśród wielu ważnych spraw
daj siebie innym.”

 

 W niedzielę 16 grudnia 2007r. w ramach tradycyjnej już akcji gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum nr1 im. Polskiego Czerwonego Krzyża zbierali pieniądze na pomoc swoim chorym i niepełnosprawnym kolegom. Brało w niej udział 115 uczniów i 32 nauczycieli ZSM nr1 w Grajewie. Podczas tej edycji kwesty zebrali oni 4660zł 79gr. - część tej kwoty przekazano na rzecz czworga chorych dzieci z naszego miasta, a część Domowi Pomocy Społecznej, którego pensjonariuszami są dzieci niepełnosprawne.
 Kwesta „Noworoczny Dar Serca” pod hasłem „Nie przechodź obojętnie” odbyła się na terenie miast i wsi naszego regionu – byłego województwa łomżyńskiego. Honorowy patronat nad akcją pełni Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek. Uczniowie PG nr1 im.Polskiego Czerwonego Krzyża kwestowali w tym roku już po raz siódmy. Ta zbiórka różni się od większości tego typu kwest, bowiem tu zebrane pieniądze w całości trafiają bezpośrednio do chorych dzieci z Grajewa i nie ma żadnych kosztów operacyjnych... W dotychczasowych edycjach kwesty „Noworoczny Dar serca” zebrano ponad 240tys zł, które przeznaczono na wsparcie leczenia ponad 240 dzieci i kilku instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

 Cieszy nas, że z roku na rok mieszkańcy naszego miasta coraz bardziej nam ufają i wspierają akcję, za co jesteśmy im wdzięczni. Podziękowania ślemy również na ręce proboszczów wszystkich grajewskich parafii, zachęcali oni bowiem mieszkańców do hojności i życzliwości wobec kwestującej młodzieży.
 Za pomoc i okazane serce serdecznie wszystkim dziękujemy.

ZSM nr1 w Grajewie

piątek, 21 stycznia 2022

Harmonogram dyżurów aptek (II 2022)

piątek, 21 stycznia 2022

Piękno i siła zamknięte w kadrze

Komentarze (4)

ładnie ładnie :]

Wszystko fajnie osoby które kwestowały marzły i się przy tym dobrze bawiły a ludzie czasem odzywali się do nich po chamsku

bo nasza szkola jest najlepsza ;) ;)

O je je jee nasz szkoła jest THE BEST

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.