czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 28 komentarzy
  • 12174 wyświetleń

„Młodzi Demokraci" z LO

W dniu 10 lutego br. rozpoczęła w Grajewie swoją działalność grupa sympatyków Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Stowarzyszenie powstało w 1994 r. z połączenia młodzieżowych organizacji - Forum Młodych UD i Stowarzyszenia "Młodzi Liberałowie". Od 2001 r. S”MD” zapoczątkowało działanie w ramach Platformy Obywatelskiej.


 S”MD” jest zrzeszeniem ludzi młodych chcących uczestniczyć w życiu publicznym, społecznym i ekonomicznym naszego miasta. Dąży do upowszechniania wśród młodzieży postaw obywatelskich i wiedzy ekonomicznej. Pragnie współpracować ze wszystkimi środowiskami, którym bliska jest tradycja liberalna, konserwatywna i chadecka.
Grajewski zalążek organizacji, liczący jak dotąd cztery osoby, ściśle współpracuje z lokalnym kołem PO w naszym mieście. Sympatycy S”MD” nawiązali kontakt z przewodniczącym Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” na Podlasiu. Do utworzenia w Grajewie koła S”MD” potrzebnych jest minimum 10 członków. Zapraszamy do współpracy osoby w wieku od 16 do 30 lat, które interesują się aktualną sytuacją polityczną w Polsce, a także osoby, którym nie są obce problemy Grajewa.


 


Adam Jankowski
smdgrajewo@op.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (28)

Brawo za odwagę. W Kaczym zakątku kraju tego wznieść kaganek światła. Nie dajcie się zdeptać do ciemności nawykłym. Pozdrawiam

spoko :):)
działajcie dalej

Windows 9x? Bosh... To jeszcze takie kompy są????

Ja sam na 98 SE smigam. Jakos nigdy nie moglem sie do tego Xp przekonac, jakis on za bardzo cukierkowy. Pozdro dla tradycjonalistow. Aha a ludziom z MD powodzenia. Chociaz pare osob z swiatlym umyslem w tej ostoi kaczyzmu...

Emanoo ziomale...fajna sprawa z tym stowarzyszeniem popieram , działajcie pężnie i życze sukcesów elooo 3mcie się
ciekawy komp....hmmm

P.S Idziecie na waksy we wtorek ???????

Znakomity pomysł! Młodzi ludzie powinni śwadomie działać, wybierać drogi i kształtować otaczający ich świat. To bardzo ważne w epoce która sprzyja "odprężeniu" i podejmowaniu postawy "wszystko jedno"! Powodzenia!

CI MŁODEZI DEMOKRACI PL WIEDZĄ CO TO JEST PARTIA I CO TO JEST POLITYKA??.MYŚLĘ ŻE NIE WIEDZĄ.GDYBY WIEDZIELI TO BY NIE WSTĄPILI DO TEI PARTII.PEWNIE RODZICE IM KAZALI

Demokrata a za jaką frakcją jestes?Pozdrawiam

I bardzo dobrze że ludzie się udzielają. Robią coś pożytecznego i chwała im za to. Pozdro dla Adama i Delfiny

JESTEM Z WAS DUMNA I Z WASZEJ POSTAWY:) POZDROWIENIA DLA : CICHEJ , ADAMA I dELFINKI:)

Demoraci..... jeśli młodzież poznałaby dokładnie strukturę,historię i miałoby jpodstawową wiedzę elementarną na temat Polski,daleko byłaby od tego urupowania "lumpenliberalizmu",może cenzor z e-grajewo.która jest POpularną zwolenniczką "układu ogłupiającego" oświeci i da przykład kto i co to jest "UKŁAD -czym jest PO,UW,KLD,SLD,SDPL, jak powstał okrągły stól,kto obalił rząd J.Olszewskiego,kto wydał w roku 1992 instrukcję 015,kto wtedy był szefem URM,oproszę tylko o merytoryczne odpowiedzi i dyskusje,

jaruś się nie nerwuj liga rządzi liga radzi liga nigdy cie nie zdradzi posłuchaj sobie radia maryja to cie ojczulek uspokoi

Drogi Jarosławie K. (Kaczyński?) jeśli uważasz, że nazywanie kogoś lumpenliberałem (dobrze, że nie burą suką) i stawianie PO obok partii związanych kiedyś z PZPR itd. jest merytoryczną rozmową, to nie oczekuj, że niektórzy nię będą nawet podejmowali z tobą dyskusji i zniżali się do tak populistycznego sposobu wyrażania swoich poglądów. Ale ja sie odważę. W 1992 Jan M. Rokita był szefem URM w rządzie Suchockiej. Wtedy powstała rzekomo ta kompromitująca MSW i UOP instrukcja powołująca do życia i określająca zadania komórki Urzędu Ochrony Państwa, która miała inwigilować ówczesną prawicową opozycję. . Minęło 14 lat a dokumenty gromadzone przez płk. Lesiaka widziała tylko mała garstka ludzi, w tym przywódcy Prawa i Sprawiedliwości, którzy wytwarzają wokół tej instrukcji tajemniczą atmosferę. Rokita od trzech lat domaga się ujawnienia przez Kaczyńskich tych dokumentów. Dlaczego mając wszystkie instrumenty do ich ujawnienia, PiS tego jeszcze nie czyni? Czy nie są to aby materiały, którymi chce się grać i przy okazji celowo wmontować w nie lidera PO? Wniosek o natychmiastowe odwołanie rządu premiera Olszewskiego przesłał przecież Lech Wałęsa - gwarant polskiej demokracji. Ja rozumiem, że Okragły Stół jest dla niektórych nawet V rozbiorem Polski, ale mam nadzieję, że dla większości będzie to nadal historyczne wydarzenie, które pozwoliło m.in. wypowiadać mi się na tym forum. Ponadto warto dodać, że w Okragłym Stole brali również udział obaj Kaczyńscy i Olszewski. PS. Dodam jeszcze, że nikt mi nigdy nie wmówi (i mam nadzieję, że inni też nie ulegną pewnej retoryce), że PO jest częścią jakiegoś tam układu, wytworzonego w główce prezesa PiS, bo zarówno PiS jak i PO powstały w sprzeciwie dla SLD i są partiami postsolidarnościowymi, w których wielu dzisiejszych działaczy kiedyś walczyło o demokrację. Zresztą to nie polityk PO, który obecnie jest ministerm skarbu był wieloletnim członkiem PZPRu.

No tak, każdy ma swój punkt widzenia na temat historii Polski:
Dokumenty na temat inwigilacji prawicy ukażą się napewno(kwestia kilku tygodni),ale czy "NIEzależne" media i Gazeta Wyborcza nie napisze o manipulacji????.Ta sama obiektywna Gazeta Wyborcza ,która pisze nieprawdę i podczas kampanii Wyborczej popierała PO,w jej zarządzie zasiadał niejaki Lesław Maleszko,najbardziej aktywny TW służb bezpieczeństwa,wspierała również Aleksandra Kwaśniewskiego,z czerwonego zbrodniarza Jaruzelskiego zrobiła bohatera narodowego ,telefonem wykonanym od A.Michnika do gazety Polityka zmusiła dziennikarzy do niepublikowania zdjęć pijanego prezydenta w Katyniu,rodzi się pytanie czy dla Ciebie Katyń wogóle coś znaczy i czy odbierasz to tak jak rosyjscy prokuratorzy (niema mowy o zbrodni).(myślałem ,że media są obiektywne i niezależne),Lech Wałęsa który to chce ,odsunąć od władzy L.Kaczyńskiego,prezydenta wybranego w wolnych i demokratycznych wyborach(tego chyba nie kwestionujesz)???.Ten sam Wałęsa,który obala rząd Olszewskiego,tylko dla tego, iż rząd ten wykonuje i realizuje wniosek złożony prze J.K Mikke o ujawnieniu akt ,współpracowników SB ,ten sam Jan Olszewski jest przeciw zangażowaniu służb rosyjskich w polskiej gospodarce i głośno o tym mówi ,mówi również o zorganizowanych grupach przestępczych ,mafii i skorumpowanych politykach i wspólpracy niektórych polityków z tymi organizacjami.(wszystko potwierdzają to komisje śledcze ,które zapewne oglądałeś)Ten sam autorytet -L.Wałęsa uniewinnia J.Zielińskiego PS.”Słowik”,ten sam Wałęsa wstawia do PO swego syna Jarosława ,więc gdzie tutaj jest obiektywizm i bezstronność .Zapomniałeś również o słynnych dziennikarzach ,którzy to przed wyborami puścili w „niezależnej TVP” ,dramat w trzech aktach o aferach FOZZ i Telegrafie ,próbie skompromitowania Kaczyńskich(proces trwa w tej sprawie do dziś)
Sam Wałęsa oskarżany jest przez swoich byłych kolegów:Wyszkowski,Walentynowicz,Gwiazda.
Dla przypomnienia i odświeżenia,przeczytaj sobie w wolnych chwilach”Różowy salon” Waldemara Łysiaka.

cd. drogi przedmówco Adamie J,zapomniałem dopisać iż w "nocnej zmianie" nie kto inny jak sam lider PO D.Tusk ,brał aktywny udział,pamiętnymi słowami "panowie policzmy głosy",a co dzieje się z następnym pseudo autorytetem niejakim M.Wachowskim,który oskarżany jest przez agentów USA o handel narkotykami,przecież to bliski współpracownik L.Wałęsy.Sam zobacz i porównaj głosowania PO,na stronie www.sejm.gov.pl na ważne tematy i ustawy,będąc również wcześniej w KLD,zobacz kim byli działacze KLD,UW,SLD,SDPL i niektórzy działacze NSZZ"Solidarność" :lista Wildsteina,lista Milczanowskiego,lista Nizińskiego ,nawet dzisiaj padły nazwiska agentów.napiszesz co ma z tym wspólnego PO,proste spójrz na głosowania sejmowe,kto jest za!
Czy Tusk nie skłamał,na temat swego dziadka,nie chodzi mi o przeszłość rodziny ale o to czy któś mówi prawdę,cała rodzina Tuska o tym wiedziała a sam historyk z wykształcenia Tusk nie wiedział???
Nawet materiał w TVN został ocenzurowany na ten temat i niew poszedł w "media",bliższych info uzyskasz w internecie.
Mój tekst jest napisany chaotycznie,pewnymi skrótami,przytaczone tylko są fakty i zdarzenia,które przemilczane są przez "NIEzależne media"ale zapewne Ty orientujesz się polityką i nie jest to dla Ciebie wielką zagadką.

Z tego co wiem. to nikt nikogo nie zmusza do czytania Gazety Wyborczej. Ja sam jej nie czytam. Czy ja wspominałem wcześniej o jakiejś Gazecie Wyborczej albo o kłamstwie telewizji, która zataiła incydenty w Katyniu czy Charkowie? Co ma z tym wspólnego Platforma? Mogę wspomnieć, że Tomasz Lis, którego sobie bardzo cenię (też lumpenliberał ?) walczył z Walterem o emisję tego wydarzenia w TVN, jednak szef stacji zamknął kasetę w sejfie a dziennikarza wysłał na przymusowy urlop. Katyń znaczy dla mnie bardzo wiele, bo w przeciwieństwie do wielu osób, od dzieciństwa wiedziałem o tej zbrodni. Dzięki mojemu dziadkowi, a później mamie, którzy mieszkając na wsi 50 km na wschód od Grajewa, słuchali Radia Wolna Europa, dzisiaj jestem tym, kim jestem i wiem co to patriotyzm i historia Polski. Mało tego, oprócz nieznajomości historii, chcesz mi, a przy okazji innym zarzucić, że niebędac zwolennikiem PiSu jestem czcicielem A. Kawśniewskiego a nawet W. Jaruzelskiego. Obłęd. A propo popierającej i stronniczej (w pewnym stopniu się z tym zgadzam) GW. Czy chcesz mi wmówić, że "katolickie" Radio Maryja albo "katolicki" Nasz Dziennik" to bezstronne, obiektywne medium, a ich szef T. Rydzyk to uczciwy, poczciwy, bogobojny dziennikarz? Niektórzy znają już przeszłośc tego pana i mają różne niepochlebne opinie o jego działalności. Tak więc, każdy ma swój punkt widzenia na temat mediów w Polsce. Z tego co mi wiadomo, a śledzę na bieżaco informacje, to PiS wygrał wybory, stworzył rząd, ma (przynajmniej do przedwczoraj miał) większośc w sejmie. Tak więc co stoi na przeszkodzie do otworzenia archiwów IPNu i ujawnieniu skorumpowanych polityków i ich powiązań ze światem przestępczym. Błagam, nie pisz tylko, że Platforma! Gdzie ta wielka lustracja? Sprawa "Dramatu w trzech aktach" była ewidentną próbą zaszkodzenia Kaczyńskim, tylko czy Ty obwiniasz za to np. Tuska albo Rokitę? Kaczyńscy najwyraźniej wiedzą co to publiczna i fałszywa zniewaga, dlatego nie powinni straszyć innych polityków np. instrukcją 0015, a jak najszybciej ją ujawnić. Lech Wałęsa jest znany z różnych emocjonalnych wypowiedzi. Znany jest też jego konflikt z Kaczyńskimi. Nie potrafię zrozumieć dlaczego niektórzy ludzie chcą zniszczyć ostatnie autorytety, jakie się zostały w Polsce i z których jesteśmy dumni na całym świecie? Zresztą nie jest to nic nowego, zawsze za życia pewne wielkie jednostki miały zwolenników i przeciwników i tak będzie zawsze. Co do prawdomówności Walentynowicz i Gwiazdy mam wątpliwości. Póki co, to niezależne i niezawisłe sądy będą decydować kto był agentem, a kto nim nie był, tak jak Lech Wałęsa. A opowiastki o agenturalnej przeszłości Wałęsy, to mogą sobie niektórzy między bajki włożyć. Pozdrawiam!

joł joł zapisuje sie jutro pozdro

Jarosław K. ma 100% racji-pozdrowienia.
P.S-Narodowcy nie spią;)

Drogi Jarosławie K. i Narodowcy, naukę patriotyzmu proponuję rozpocząć od opanowania umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną. Gdy tę sztukę posiądziecie, przejdziemy do dyskusji merytorycznej.

Liberał potrafiący posługiwać się językiem ojczystym.

Szanowny liberale nie zgrywaj tutaj cwaniaka, ponieważ internet do tego nie służy-Nasz grajewski portal tymbardziej. Co do patriotyzmu... Sądząc po Twojej pewności siebie, zakładam iż historie znasz perfekcyjnie. Więc jak zapewne wiesz, kiedyś w Polsce panował analfabetyzm. Spora część walecznych żołnierzy(przykład patrioty) również nie umiała dobrze języka ojczystego. I do czego zmierzam. Otóż chciałem Ci wyjaśnić, że prawdziwego patrioty nie mierzy się poprzez znajomość gramatyki-lecz tylko i wyłącznie po tym co ma w głowie i duszy. Zapewniam Cię również, że problemów z językiem polskim nie mam, choć z pewnością profesora Miodka ze mnie nie będzie. Skoro już wyjaśniliśmy sobie tę jak że ważną dla Ciebię sprawę, możemy przejść do ''dyskusji merytorycznej'' jak to pięknie określiłeś.

Młody Demokrato! Tylko twój wiek usprawiadliwia Ciebie częściowo od naiwnych i nieprawdziwych wywodów, które tu "ciągniesz".
Dla ludzi którzy znają Wałęsę, lepiej od Ciebie to nie ma mocnych by zgodzili się na poparcie takiego "bohaterstwa" no i na okrągły stół - to trzeba by nazwać po imieniu - to była TARGOWICA.

Podziwiam ,,bohaterstwo" ojca Rydzyka, Giertychów i Lepera w czasach PRL-u.

Mamy XXI wiek a wy o XVIII wiecznym patriotiźmie. Myśle, że dzisiaj nie ma potrzeby z szabelką na koniu atakować wrednej Brukseli (UE). W dobie globalizacji, unifikacji itd. chcąc zachować świadomość narodową i kulturową musimy dbać o właściwe wykształcenie społeczeństwa polskiego. Ważnym elementem kultury narodowej jest język ojczysty, który należy pielęgnować.

Najlepiej Polskę odizolować od świata jak Koree Północną. Tego chce PiS, LPR i Samoobrona.

Panie Aleksandrze - rozumiem, że miał Pan tę, jak mniemam wątpliwą, przyjemność bliższego poznania Prezydenta Wałęsy.
Jeśli tak - chyba powinien podzielić się Pan swoja wiedzą na jego temat z tym młodymi ludźmi.
Być może, w rewanżu, zechcą oni Panu wyjaśnić czym była Targowica - bo w na ten temat chyba Pan wie niezbyt dużo.

...krzycze wiec komuno wroc....

mlodzi powinni byc weseli a nie smutni tacy jak tu na zdjeciu !!

Radość czy mądrość?
Oto jest pytanie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.