sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10610 wyświetleń

„Dzień wdzięczności”

      Największym oddaniem się człowieczeństwu jest poświęcenie siebie dla dobra ogółu. Są wśród nas ludzie cisi, skromni, którzy choć wydają się „szarakami” w oczach innych są nadzwyczajni. Niepełnosprawni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Grajewie mają to szczęście, że są otaczani na co dzień ludźmi dobrego serca. Pracownicy tegoż ośrodka od lat z oddaniem opiekują się chłopcami. Są dla nich często oparciem w trudnych chwilach, wcielają się w ważne role. Gdy trzeba potrafią być doradcami, gdyż poradzą, jak rozwiązać dany problem. Często są słuchaczami, gdyż znajdą zawsze czas na rozmowę; pocieszycielami – podnoszą na duchu po ciężkim dniu, a zdarza się też, że zastępują podopiecznym rodziców. Właśnie za to, niepełnosprawni podopieczni, postanowili odwdzięczyć się swym przyjaciołom. Dnia 16.06.2009 roku zorganizowali na ich cześć w Domu Pomocy Społecznej w Grajewie „Dzień Wdzięczności”. Inicjatorem i pomysłodawcą tejże imprezy jest Izabela Randzio – wychowawca Środowiskowego Hufca Pracy 10-5 DKM w Grajewie, która współpracuje z ową placówką. Do inicjatywy z chęcią przyłączyło się również 11 uczestników ŚHP w Grajewie, których zresztą nie trzeba było długo namawiać. Uczestnicy Hufca – uczniowie ZS w Wojewodzinie - to młodzież będąca stałymi bywalcami - „przyjaciółmi” Domu Pomocy Społecznej w Grajewie, widząca trud i zaangażowanie w swoją pracę zatrudnionych tam ludzi.


Na „Dzień wdzięczności” młodzież ŚHP i DPS wspólnie przygotowała montaż słowno – kabaretowo – teatralno – muzyczny”. Jego bogaty program zawierał w sobie liczne wiersze zadedykowane pracownikom DPS, przeplatane śpiewem uczestniczki Katarzyny  Tyszkiewicz i Krzysztofa Ołdaka z DPS, przedstawienie kabaretowe „Jaś i Małgosia”    ( mieszkańcy DPS ). Nie zabrakło także słynnego, hufcowego kabaretu pt. „ Śmierć na drodze.” Całość programu uzupełniła wspólnie zaśpiewana piosenka „Sto lat”, podczas której młodzi ludzie wręczyli ręcznie wykonane kwiaty i karneciki z życzeniami. Na twarzach widzów gościły uśmiechy, nie zabrakło też łez wzruszenia.
Uczestnicy Hufca od trzech lat są częstymi bywalcami w Domu Pomocy Społecznej i na pewno zostanie to już naszą tradycją.     


Sporządził: Izabela Randzio – Starszy wychowawca ŚHP Grajewo
Autor zdjęć: Ewa Odolecka – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Grajewie

Komentarze (1)

Dziękujemy wam wszystkim że o nas pamiętacie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.