niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

„Bezpieczne ferie”

Grajewscy policjanci i pracownicy cywilni rozpoczęli działania profilaktyczne w ramach programu „ Bezpieczne ferie” . Mundurowi odwiedzili uczniów podstawówki Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 i gimnazjalistów Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Grajewie, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz o dopalaczach i prawach nieletnich.

W ramach prowadzonych działań „Bezpieczne ferie” policjanci i pracownicy cywilni z grajewskiej Komendy Policji , spotkali się z uczniami podstawówki ZSM Nr 1 w Grajewie.

Radzili w jaki sposób unikać zagrożeń oraz jak zachowywać się podczas kontaktu z obcą osobą i w jaki sposób zachować się w razie ataku agresywnego psa. Zachęcali również do noszenia odblasków także na terenie miasta. A z gimnazjalistami z ZSM Nr 2 przeprowadzono pogadankę na temat dopalaczy i aspektów prawa nieletnich. Nie dajcie się oszukać przez sklepy internetowe oferujące nowe narkotyki- dopalacze. Są one wyjątkowo niebezpieczne. Upośledzają funkcje mózgu. Młodzi pamiętajcie! Biorąc narkotyki tracisz zdolność do efektywnego myślenia i nauki, tracisz zdrowie a często i życie Możemy zwrócić się po pomoc  na portalu- http://www.narkomania.gov.pl/portal.

 

Pamiętaj STOP- nie biorę!

 

Policjanci grajewskiej drogówki przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym musi nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

Pamiętajmy też o zapianiu pasów bezpieczeństwa!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.