• 3 komentarzy
  • 16423 wyświetleń

Maratonka w Warszawie

Maratonka startowała w Białymstoku i w Warszawie dla uczczenia 90 rocznicy odzyskania Niepodległości.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy Maratonki Grajewo w VIII Biegu Niepodległości w Białymstoku (08.11.2008). W biegu głównym na dystansie 10000 m wśród kobiet zwyciężyła Bożena Cimoch. Wśród mężczyzn na tym samym dystansie 5 miejsce w swojej kategorii zajął Krzysztof Drężek, Cioch Sławek był szósty. Dąbrowski Marek i Waldemar Szycik uplasowali się na 10 pozycji. W rywalizacji rodzin bezkonkurencyjni byli Bożena, Sławek i Michał Cimochowie.
11 listopada 11 zawodników Maratonki pokonało dystans 10000m XX Biegu Niepodległości w Warszawie. Przy wspaniałej pogodzie i dopingu licznie zgromadzonych mieszkańców stolicy na starcie stanęła rekordowa ilość 5000 biegaczy z kraju i z zagranicy.

Jednym z wyróżniających się uczestników był świetnie znany w środowisku biegaczy (uczestniczył również w Biegu Wilka) 82-letni Jan Niedźwiedzki, pseudonim Ułan, który uczestniczył we wszystkich edycjach tej imprezy. Zwyciężył Szost Henryk (WKS Grunwald) z czasem 29.53. W pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch zawodników z naszego regionu  3 miejsce zajął Michał Smalec z Ełku reprezentujący Podlasie Białystok (30.29), ósmy był Bogusław Andrzejuk z Białegostoku (31.59). Jedenastka z Grajewa - Janusz Krause (39.06), Cimoch Sławomir (39.04), Drężek Krzysztof (40.29), Wojnowski Krzysztof (43.49), Czopek Jarosław (43.50), Szycik Waldemar (44.58), Sawicki Adam (49.21) Dąbrowski Marek (49.56), Cimoch Bożena (53.18), Kędzierska Agnieszka (58.18), Ciszyńska Justyna (55.18) ukończyła bieg w komplecie zajmując odpowiednio od 95 do 1410 miejsca (mężczyźni), i od 96 do 195 miejsca (kobiety).