sobota, 25 września 2021

Wiadomości

  • 46 komentarzy
  • 2602 wyświetleń

80 lat temu dokonano mordu w Jedwabnem

80 lat temu dokonano mordu w Jedwabnem

80 lat temu w Jedwabnem grupa miejscowych Polaków dokonała mordu na co najmniej 340 Żydach. Według ustaleń Instytutu Pamięci Narodowej, większość ofiar spalono żywcem w stodole. Pozostali zginęli w nieustalonych okolicznościach. W prowadzonym przez IPN śledztwie ustalono, że podżegać do mordu z 10 lipca 1941 roku mieli niemieccy okupanci, choć ich dokładnej roli nie udało się wyjaśnić. Rocznicowe obchody zaplanowano na niedzielę 11 lipca.

W ostatnich latach pojawiały się głosy na temat wznowienia prac - także ponownych ekshumacji - które miałyby ostatecznie zamknąć sprawę odpowiedzialności za mord w Jedwabnem.

10.07 do Jedwabnego przyjechało kilkadziesiąt osób związanych ze stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Jego prezes Robert Bąkiewicz, mówił, że powinno być wznowione śledztwo w sprawie tej zbrodni. Według niego jest ona wykorzystywana, żeby siać dezinformacje o tym, kto się jej dopuścił.

- My jako Polacy, jako katolicy nie możemy się zgodzić, żeby czyjaś cześć i pamięć była w ten sposób wykorzystywana, w jakiej właśnie jest wykorzystywana. Domagamy się tej prawdy od państwa polskiego, domagamy się tej prawdy od Ministerstwa Sprawiedliwości, od IPN-u, żeby zostało wznowione śledztwo jedwabieńskie. Nie możemy pozwolić na to, żeby ten kanibalizm historyczny dominował w przestrzeni publicznej. Prawda jest tutaj, zakopana w ziemi. Domagamy się ekshumacji w Jedwabnem - mówi Robert Bąkiewicz.

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci

piątek, 24 września 2021

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19

piątek, 24 września 2021

Akcja "Sprzątanie Grajewa" (27.09)

Komentarze (46)

Lzy same cisna sie do oczu,że ludzie ludziom gotowali, gotuja okrutny los. Prawda lezy w przemijaniu, nie poznalismy jej w szkole nie poznamy z opowieści, przekazów z ust do ust bo czas jest nie do odtworzenia a insynuacje mają różne "stroje".Straszne, piekielne czasy mamy juz za sobą.....????

Niemiecka zbrodnia w Jedwabnem , przypisywana jest Polakom przez środowiska żydowskie, antypolskie, cel jest jeden skok na kasę, 447 to jalta ale o wiele bardziej podla urojone roszczenia żydowskie, ekshumacja by te żydowskie oszczerstwa natychmiast odkłamala, ale pracę na rozkaz zydow wstrzymano

Dlaczego Żydzi tak się boją ekshumacji? Nie piszcie bezkrytycznie, że grupa Polaków wymordowała conajmniej 340 Żydów, bo bez udziału Niemców nie byłoby to nawet technicznie możliwe. Polacy brali udział w zbrodni, ale bez udziału Niemców do zbrodni w ogóle by nie doszło, ci ludzie przed wojną żyli w zgodzie. Całe zło to wyłączna wina Niemców.

E Grajewo jest bardziej żydowski niż rząd w Izraelu

trzeba byc niezwykle zdolnym by zmiescic 340 ludzi w jednej stodole

Pisze się WYBUCH II WOJNY zamiast napaść NIEMIEC na POLSKĘ

to lechowi kaczyńskiemu podziękujmy za kłamstwo jedwabieńskie, on będąc prokuratorem generalnym wstrzymał ekshumację w Jedwabnym, zapewne na prośbę "żymian". Teraz mogą grać tym, a powinni odkopać wszystkich i policzyć, i jestem pewien że nawet 10% tej liczy tam nie będzie. Drugą sprawą co jakby Stalin tak podzielił Europę że Jedwabne byłoby na Białorusi mieliśmy pretensje do Łukaszenki? Za każdą zbrodnię odpowiedzialność ponoszą Niemcy, nie naziści ale Niemcy, to ten kto zbiera z danego terenu podatki jest odpowiedzialny za ochronę cywilną i wojskową, koniec kropka, a ten artykuł jest tyle wart co oszczerstwa michnika i włażenie w tyłek dudy w białym domu.

Nie podnosić z grobu umarłych.Komu to potrzebne .Ryjecie w tych grobach i ryjecie jak DZIKI.Wieczny odpoczynek racz dać im Panie.

E grajewo powiela kłamstwo. Wstyd!

Sąsiedzi sąsiadom zgotowali ten los, zamiast sie ukorzyć i przeprosić to faszysci krzyczą ekshumacja, wiedząc że dla Żydów jest ściśle zabroniona.

Przed wojną za Żydzi stanowili dużą część mieszkańców Grajewa a dzisiaj nie ma po nich prawie nic nawet teren cmentarza żydowskiego zabudowany blokami.... Już samo to świadczy negatywnie o tych latach...

Krzysztof, widac po wpisie ,ze bardzo starannie pielegnujesz swoj antysemityzm ,ze z nienawisci brednie wypisujesz.
Masz jakies dowody na twoje wywody ?

z Grajewa, bez Hitlera nie byloby najprawdopodobniej nazistowskich Niemiec, lecz faktow nie zdolasz odwrocic ! W wielu nacjach bylo bardzo duzo ludzi popierajacych z przekonania ideologie nazistowskich Niemiec. Antysemityzm w Polsce istnial przed wojna w czasie wojny i po wojnie- i nie jest on fenomenem wylacznie niemieckim.
Zydzi i Polacy zyli w przed wojna w zgodzie?-gdzie to wyczytales? Chyby nie znasz historii o relacjach polsko-zydowskich !

Religia żydowska zabrania ekshumacji. To się katolikom oczywiście nie podoba. I twierdzą, że trzeba wznowić ekshumację. A gdyby katolikom zabronić czcić obrazy i rzeźby? A tak w ogóle, kiedy zostanie zdelegalizowany faszystowski ONR. Władze sanacyjnej Polski zdelegalizowały kiedyś tę pokraczną organizację.

Nie przepraszam za Jedwabne!

Trzeba postawić sobie pytanie dla czego różne narody kiedyś i dziś tak nienawidzą żydów. Z jakiego powodu sąsiedzi dopuścili i dopuszczają takiej zbrodni na żydach. W tym jest odpowiedz na temat tej zbrodni.

Marian Wu, pewnie byłbys jednym z tych co to przyjechali na rabunek furmanka do Jedwabnego z poblisch wsi

Ernest W. - nie wiesz to nie gadaj głupot. Religia zabrania ekshumacji cmentarzy, a nie miejsca zbrodni! Oni nie chcą ekshumacji, żeby prawda nie wyszła na jaw, że to jednak Niemcy wymordowali tych żydów i to nie w takiej ilości. Pewnie nie wiesz, ale kilkanaście lat temu przerwano ekshumacje, bo zaczęli wykopywać niemiecki łuski, do tego momentu żydom nie przeszkadzała ekshumacja...

Czy jakby wasz ojciec, matka, brat, siostra zostali oskarżeni o morderstwo nie zadali byście wyjaśnienia sprawy? A to da tylko ekshumacja. Polacy jej chcą, zydzi się jej boja. Przypadek? I to nie prawda że żydowska religia jej zakazuje.

Trzeba być zapyziałym idiotą by upierać się przy niemieckim wariancie mordu. Niektórym głupim, tępym łbom trudno przyznać się do tego, że to nasi dziadkowie mordowali podjudzani przez śmierdzący nienawiścią kler.

baba jaga - to, że twoi dziadkowie mordowali ludzi nie oznacza, że każdy taki był! A jak nie znasz sprawy to zamknij paszcze.

Kim trzeba być, żeby popierać chore wizję baby jagi,

Szanowni Komentatorzy, czytając Wasze wypowiedzi, ogarnia mnie lęk przed powrotnym zezwierzęceniem człowieka. Ile tu nienawiści, ile tu niepolskich rąk wielce świętych, podających dłoń dla ludzi wypędzanych przez wieki z całego świata (a dlaczego?). Ci, którzy piszą tu logicznie w odniesieniu do Mein Kampf (Moja walka), zamierzonej zbrodni, ludobójstwa i grabieży, zakłócani są świętym cynizmem innych. Przypuszczać można, że są to potomkowie Izraelitów, tych, którzy oblegali Europę i Świat i czynią dalej tylko jeszcze dosadniej. Miejcie nieco przytomności, nie wbijajcie drzazgi nieprzyzwoitości w koszerną drzazgę aż powstanie ?Drzazga? jako zapleśniały staw mętu i nieludzkiego zła. Jeżeli nie masz pojęcia, co za plan mieli Germańscy, jeśli nie wiesz, kto to są od lat Niemcy czy Prusowie, to nie podważaj imienia Polski, w której mieszkasz. Powiedz też ?Po co w Polsce lotnisko, jeśli jest w Berlinie?, albo ?Piniędzy nima i nie będzie?, a najlepiej jedź na urlop gdzieś na ?Zieloną Wyspę?. Piszący po polsku czynisz obłudę, a Twoje słowa dają wrogom przepustkę do dalszych rozbiorów tego wciąż ?dojonego? z bogactw gospodarczych i moralnych kraju. Oni tu są ponownie, oni nienawidzą Twojej kultury a Ciebie po stokroć. Oni wciąż zakłócają spokój na tej ziemi. Wiem, że potomkowie narodu, który został ?wybrany? przez samych siebie na takich, jakimi są, piszą po polsku - to dobrze. Nawet oni w Polsce i na całym świecie nie kalają swojego gniazda, a Wy jako parobki tych, którzy dają Wam 20 groszy na bułkę, asystujecie. Jesteście bez wstydu, pisząc, że e-Grajewo.pl ? to antysemici, że Niemcy wpadli do Polski na przyjazną wycieczkę, a nie po to, żeby zabić, okraść, zgwałcić i spalić, a po tych czynnościach zatrzeć doskonale ślady odpowiedzialności niemieckiej. Bandyci umieli nawet robić zdjęcia Polakom i innym jako to oni zabijali z własnej woli Żydów, Romów i gwałcili niemieckie kobiety. Nie zaprzeczam też, że byli polscy zdrajcy i bandyci, którzy mieli ?radochę? zabić żydka. To przestępstwo wielkiej wagi, ale byli już oni osądzeni. Pamiętacie ilu Polaków broniło tych, którzy z nimi mieszkali i ilu z nich Niemcy zatłukli pod murem albo w stodole spalili? Waszym językiem nienawiści, językiem pruskim, ruskim czy żydowskim mówiąc, trzeba by powiedzieć, a co tu w tak ogromnej ilości robili Żydzi i to w waszych kamienicach? Wiecie, że macie im służyć jako pucybuty, nie widzicie tego? Różni zdrajcy, sprzedawczyki jedzący chleb polski powinni określić się, kim są, a potem pisać obelgi na Polaków, na Portal e-Grajewo, na komentatorów i na całą Polskę. A z siebie uczyńcie błękitną rasą ? tak jak ci z Zachodu! Rzeczypospolita, od wieków jest przyjazna dla różnych narodów i religii, ale dla uczciwie pracujących, płacących podatki i broniących polskiego honoru i suwerenności. Róbmy tak dalej albo zamilknijcie swoją prywatną ? demokrację.
PS. Komentarz proszę publikować pod warunkiem, że on nikogo nie obraża, tylko przedstawia ból polskiego narodu i innych ludzi.

to się pani baba jaga popisała elokwencją i inteligencją...i skrajnym niedouczeniem. szkoda czasu na komentarz. do redakcji-zamiast bezmyślnie kopiować nieprawdziwe teksty o tym mordzie, należało by coś poczytać, czegoś dowiedzieć się, wysilić się trochę bardziej by poznać prawdę historyczną. tego wymaga też tak zwana rzetelność dziennikarska. najprościej jest jednak zrobić kopiuj wklej. może zajmijcie się Państwo jednak tylko gotowaniem choć to też nie do końca dobrze wychodzi. pozdrawiam:)

Wzruszona, Wiesław i inni macie rację.
Ludzie, jeśli ludźmi można nazwać odwiecznych zbrodniarzy wojennych, napadających, łupiących inne narody, przygotowali nam taki los. Teraz też narodził się Gimbus, który straszy Europę a nawet USA. Samozwaniec marzy o imperium dla kilkunastu kolesiów, a naród swój upodla i zubaża. Wróżka okłamuje go, że zwycięży, bo jej dobrze płaci. Prawdy nie chce znać, bo ona jest taka, że szlag go trafi! W komentarzach jakieś pokolenie broni tych, których nie zna albo wywodzi się z nich, albo jest donosicielem do Unii itd. Niektórzy komentatorzy są obskurni do tego stopnia, że wstyd was cytować, opanujcie się. Jeżeli nie podoba wam się co Polacy robili i robią, tylko bronicie zakłamanej teorii z książeczki Drzazga, jako histerycznej anegdotki opisanej przez chłopca w krótkich majteczkach, to opuśćcie ten kraj. Nie napuszczajcie Żydów do zabierania głosu w Polsce i rządzenia nią. Niech oni za wszystko płacą w Polsce. Załatwili sobie w 1948 roku własny kraj, to niech siedzą tam cichutko i będzie OK. Cieszmy się, że Polska się rozwija i zagraża rabuśnikom. Cieszmy się z kultury swojej, dopóki przestępcy nie wprowadzą w szkołach seksu pod tęczą. Komuniści i inne warchoły zrzućcie szatańskie maski we właściwym czasie, bo masoneria zaprowadzi was w dolinę rozpaczy.

Choop, przed wojną w Grajewie proporcje Polaków z Żydami były 50 - 40%, znasz jakieś przypadki pogromów w Grajewie przed wojną? Polacy z Żydami żyli w zgodzie, a drobne incydenty, wzajemna niechęć, konflikty sa zawsze przy takim składzie etnicznym, to nie jest powód, żeby kogoś palić stodole.
Winny jest Hitler, bo wywołał wojnę oraz Stalin, bo mordował Polaków w katowniach NKWD i wywoził na Sybir, w czym swój udział mieli Żydzi denuncjując sąsiadów, a reszta przyszła sama.

Ręce opadają jak czytam te bogonarodowe komentarze
. Pozostanę więc na cytacie z Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z 1934 roku:
NA PEWNEGO POLAKA
? Patrz, Kościuszko, na nas z nieba! ?
raz Polak skandował
i popatrzył nań Kościuszko,
i się zwymiotował.

błękitna, z cala pwenoscia mozna stwierdzic po twojej idiotycznej wypowiedzi, ze nie tylko jestes pseudopatriota (ofiara pisowskiej propagandy),ale i antysemita z przekonania. Wypiujesz brednie cofajac sie nie do dziejszeje epoki oraz mieszasz ze soba politczne watki nie zwiazane kompletnie z tematem .Probujesz negowac fakty historyczne nazywajac je obelgami.
Takich bzdur nie czytalem juz od dawna, co ma wspolnego z powyzszym tematem "seks " i "tecza" ? Piszesz z kolei perfidnie obrazajac miedzy innymi Zydow i Polakow ,ktorzy nie popieraja twojego skrajnie nacjonalistczynego chlamu ,wyrazajac swoja prosbe do redakcji :"Komentarz proszę publikować pod warunkiem, że on nikogo nie obraża... "- a ty co czynisz ? Ty nie jestes zadnym patriota, tylko zywklym skrajnym nacjonalista pelnym zawisci i nienawisci do innych nacji i mniejszosci seksulanych.
Przyjmij do wiadomosci, ze dziejsze Niemcy nie maja nic wspolnego z III Resza i sa najwazniejszym partnerem handlowym dla naszego kraju.
Mam pytanie w zwiazku z obrazliwa wypowiedzia cytuje :"Wiecie, że macie im służyć jako pucybuty, nie widzicie tego? Różni zdrajcy, sprzedawczyki jedzący chleb polski powinni określić się, kim są, a potem pisać obelgi na Polaków "- masz jakies dowody na to co piszesz obrazajac innych ? Po takim tekscie mozna stwierdzic ,ze cos z toba jest nie tak.
Boze jesli istniejsz, uchron nas przed takim patriotami naladowanymi nienawiscia i agresja do wszytkiego co nie jest "polskie"- czytaj -pisowskie i katolickie.
Przerazajac jest to ,co PiS i kosciol wlozyl do glowy takim patriotom jak "blekitna", "
Faryzeizm w Polsce?- wypowiedzi wasze przyprawiaja o mdlosci- tyle w nim nienawisci i ZERO- faktow niestety !


Faryzeizm w Polsce?- lecz sie poki jeszcze nie jest zapozno !

Dlaczego komentarze nie sa publikowane.
Czy tylko antysemici, germanofoby i rusofoby maja glos ?
Nie wstyd jest Szanownej Redakcji promowac koltunskie wypowiedzi takich osob jak "błękitna" - czy "Faryzeizm w Polsce?" ?- przeciez to zenada !

wartości, poglądy, przekonania wynosi się z domu, dziedziczone są z pokolenia na pokolenie. strach pomyśleć kim jest i czym zajmuje się "baba jaga"? czym zajmowali się rodzice, kim byli i co robili dziadkowie...ale co z dziećmi "baby jagi"...te same poglądy, wartości, przekonania wpajane są teraz dla nich...to przerażające...

Panie Choop, niech Pan przynajmniej z kościoła zdejmie swój język równie mocno obraźliwy. Pan Jaruzelski przed śmiercią się nawrócił i Pan też się nawróci. Oby tylko dostał Pan taką szansę dlatego też polecam modlić się o ochronę przed nagłą i niespodziewaną śmiercią. Wszystko w swoim czasie. Ktoś mądrze stwierdził, że feminizm kończy się gdy trzeba wnieść lodówkę na trzecie piętro a ateizm na łożu śmierci...Nikt z nas nie schowa się wtedy za monitorem swego komputera, nikt z nas nie będzie już "anonimowy"...

Choop, twoje polemiczne, demagogiczne wpisy w stosunku do moich wypowiedzi są absurdalne, nie będę tracił czasu na kolejne rzucanie grochem o ścianę.
Się uspokój.

wiesław, szanowny panie, czy prosze mnie nie pouczac, poniewaz kazdy rozsadny i samodzielnie myslacy czlowiek wie na jakim poziomie stoi moralnosc kosciola katolickiego w naszym kraju. Isnieje cala masa wyznan, wiec prosze mi nie narzucac wiary wbrancow narodu- czytaj lepszego sortu, poniewaz religia katolicka jest dla mnie ostatnia z religii do ktorej nigdy bym sie nie przekonal ,a powodow ku temu jest cala masa i zajeloby mi b. duzo czasu ,zeby je wyliczyc skrupulatnie.
Prosze wiec sobie darowac te absurdalne wywody o nawroceniach, ktore mnie kompletnie nie dotycza !
Nie wiem jakie wartosci wyniosl pan z tej swojej religii (nie piszesze pan nic na ten temat), ale jezli ma pan zblizone poglady do wypowiadajacych sie tutaj skrajnych nacjonalistow, to nie mamy o czym dyskutowac

Co to jest?- absurdem jest to co ty bredzisz w swojej wypowiedzi skierowanej do mnie - niestety ! Nie prowadzilem dyskusji z nikim o nicku "Co to jest"- wiec nie wiem o co ci chodzi- podejrzewam , ze ty tez !
Istnieje jeszcze jedna mozliwosc, ze jestes jednym z komentujacych skrajnych nacjonalistow, ktorzy ukrywaja sie i objwiaja pod wieloma nickami siejac nienawisc i wyzywajac wszystkich, ktorzy nieodpowiadaja twoim skrajnym pogladom !

Dziwne te wpisy.
Wiadomo, że faszyzm był przed wojną obecny w wielu krajach. Rozwinął się jednak w Niemczech dzięki poparciu narodu niemieckiego zapewne dlatego, że gospodarczo Niemcy rozwinęły się. Po wybuchu wojny wojska niemieckie wchodząc do poszczególnych krajów grały propagandowo na jeden schemat np po wejściu do Polski "zróbcie porządek z Żydami, a ich majątek będzie wasz", podobnie po wejściu na Ukrainę "wymordujcie Polaków, a ich majątki będą wasze (Ukraińskie). No i w ten sposób obudzony został nacjonalizm w innych krajach i za tym poszły bandyckie działania "sąsiadów", którzy mordowali inne nacje i pod nadzorem faszystów niemieckich. Oczywiście były też inne przyczyny.

wiesław, jeszcze mam jedno pytanie , prosze uzasadnic swoje racje i wskazac , gdzie w swojej wypowiedzi bezposrednio obrazam kosciol ?
Dodam tylko,ze kosciol katolicki jest tak zdemoralizowany, ze jego pastrze i hierarchowie nie wstydza sie swoich hanbnych i lubieznych czynow. Mowienie prawdy nie mozna w tym przypadku nazywac obraza lecz obnazaniem faktow rzeczywstych ,ktore od lat dokonuja sie w tym kraju, a ktore kk od lat pielegnuje bezkarnie.

z Grajewa- nie wiem czy zdazyles zauwazyc , ze temat nie dotyczy Grajewa. Dodam tylko,ze wielka liczba ludnosci zydowskiej , powtorze zarowno przed wojna , w czasie wojny i po wojnie byla przesladowana- za najprostrzy dowod moga sluzyc fakty spolszczania zydowskich nazwisk lub calkowita ich zmiana po to by uniknac przesladowan, a nawet smierci.

kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem...
pozdrowienia dla wszystkich:)

wiesław, rozumiem ,ze to wszystko co ma pan do powiedzenia... a kamieni ci u nas dostatek. Tego typu slogany zaczerpniete z biblijnych opowiesci, to zadne argumenty w dyskusji. Najwpierw sie pomawia , potem prowkuje a potem sie frazesy cytuje !

Wiesz co Wiesław, z chęcią bym rzuciła w ciebie nawet wyschniętym krowim gównem.

Myślałem że wpisy tzw choop czy baba jaga wypływają ze zwykłej głupoty ale to są tylko zdrajcy, antypolacy, szkoda tego komentować, może tylko w ich języku na koniec szalom czy coś takiego

Krzysztof, ty sie uwazasz za patriote, za "prawdziwego polaka" - jak to zwykli mawiac oszolomieni opium kato-pisowskim. Wedlug twojego waskiego rozumowania w ktorym brakuje racjonalizmu i objawow myslenia powyzsze ,cechy ,ktore sie posiada, ktore wyzej wymienilem posiada ten ,kto jest miedzy innymi: antysemita, germanofobem ,rusofobem, homofobem, jest naladowany nienawiscia do wszystkiego co nie jest polskie - wedlug interpretacji politycznej-propagandy pisu i kosciola ! Takich jak ty "tzw" pseudo-polakow (celowo z malej litery )- nalezy sie wstydzic. Ty nie masz zielonego pojecia na czym prawdziwy patriotyzm polega , to co ty propagujesz jest zwykla mowa nienawisci !

Krzysztof, ty sie uwazasz za patriote, za "prawdziwego polaka" - jak to zwykli mawiac oszolomieni opium kato-pisowskim. Wedlug twojego waskiego rozumowania w ktorym brakuje racjonalizmu i objawow myslenia powyzsze ,cechy ,ktore sie posiada, ktore wyzej wymienilem posiada ten ,kto jest miedzy innymi: antysemita, germanofobem ,rusofobem, homofobem, jest naladowany nienawiscia do wszystkiego co nie jest polskie - wedlug interpretacji politycznej-propagandy pisu i kosciola ! Takich jak ty "tzw" pseudo-polakow (celowo z malej litery )- nalezy sie wstydzic. Ty nie masz zielonego pojecia na czym prawdziwy patriotyzm polega , to co ty propagujesz jest zwykla mowa nienawisci !

czy kamieniem, czy gównem...gdy brakuje argumentów można i tak...
a ja się za was pomodlę...a potem nadstawię drugi policzek
pozdrawiam:)

wiesław, gdzie sa panskie argumenty? Ponoc tuz zaraz po spowiedzi wszyscy katolicy sa bez grzechu(tak twierdzi rowniez moj szwagier -zagorzaly katolik), daj takim kamienie to by sie wzajemnie pozabijali- tyle w nich nienawisci !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.