środa, 29 czerwca 2022

Kraj

7 nowych cudów natury

Siedem nowych cudów natury - głosowanie dobiega końca

Jutro o północy kończy się głosowanie na siedem nowych cudów natury. Mazury zajmują na razie pierwsze miejsce w swojej kategorii w światowym plebiscycie na nowe siedem cudów natury. Głosowanie kończy się jutro o północy. Drugi reprezentant Polski w tym konkursie, Puszcza Białowieska, jest na piątej pozycji.

Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska podkreśla, że Mazury, konkurują z najpiękniejszymi i najbardziej znanymi zakątkami na świecie, tym bardziej cieszy tak wysoki wynik.

Lista światowych cudów natury to projekt szwajcarskiej fundacji "New7Wonders". Głosować można do 7 lipca 2009 r. - na stronie www.new7wonders.com.

Po zakończeniu głosowania zostanie wyłoniona lista 77 cudów, z której eksperci pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, wybierze 28 kandydatów. Finałowa lista zostanie ogłoszona 21 lipca 2009 r. Następnie z finałowej listy internauci, przez kolejne 2 lata, znów będą mogli głosować na swoich faworytów. W 2011 roku władze fundacji "New7Wonders" ogłoszą listę 7 Cudów Natury. (IAR, kjs)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.