Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 4055 wyświetleń

66-latek szpiegował na rzecz rosyjskiego wywiadu

21 listopada 2021 r. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego funkcjonariusze ABW zatrzymali obywatela Polski podejrzanego o inicjowanie działalności szpiegowskiej na rzecz rosyjskiego wywiadu [FSB] i działanie na szkodę interesów Rzeczypospolitej Polskiej. 66-latek współdziałał z innym mężczyzną, zatrzymanym wcześniej w prowadzonej przez ABW sprawie.

 

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego zabezpieczono rzeczy i dokumenty, które uzupełniają obszerny materiał dowodowy. Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt - informuje w komunikacie rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

 

Materiał dowodowy, w tym wykonane czynności procesowe, wskazują, że zatrzymany Śledztwo prowadzone jest przez Departament Postępowań Karnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie pod nadzorem Mazowieckiego WZ Departamentu d/s Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie i dotyczy brania udziału przez ustalonych obywateli RP i Federacji Rosyjskiej w działalności rosyjskiego wywiadu.

 

Sprawa jest rozwojowa. Znaczna część materiałów śledztwa ma charakter niejawny.

 

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (10)

No to ten typek długo powinien posiedzieć. Kiedyś była kulka dla zdrajcy. Może to była prawidłowa kara.

Za szpiegowanie dla obcego wywiadu powinna być kara śmierci.

Pewnie dorabiał do emerytury..

Na Sybir gnoja wysłać

Kulka i byłoby sprawiedliwie.

A co mial robic, jedni biora 500+, drudzy 13-tki, 14-tki, a on zdecydowal sie na powazniejsze pieniadze.
Za czasow komuny bardzo wielu duchownych pracowalo w tej branzy. Ojciec Rydzyk napewno mialby wiele do powiedzenia na temat wywiadow ,jakie istnialy w jego czasach, kiedy , to kosciol byl "przesladowany" i "biedny" i tez musial jakos zyc!

choop a kto ich wprowadził do seminariów ?

choop a ty co bierzesz?

kazikkk, twoje glupie docinki i rownie glupie wypowiedzi rownych sobie nie maja , jesli chodzi o ilosc zawartych w nich bzdur !
Masz jakies argumenty ,to prosze czekam?
Ja ciebie nie pytam nawet co ty bierzesz, poniewaz widac po wszystkich twoich madrych komentarzach ze , to cos nie pomoga i powoduje skutki uboczne !
Powiem krotko, ze nie posiadasz najmniejszej wiedzy na temat nawet niezbyt odleglej historii naszego kraju, a juz napewno o niechlubnej roli kosciola w polityce panstowej, wiec dlatego stac ciebie wylacznie na glupie, bezmyslne odzywki !

Do "KIŁA", rozne drogi prowadza do seminariow, jedni nazywaja to powolaniem... a ja twierdze ,ze powodow moze byc wiele, np. pociag do plci wlasnej, albo do katolickich dzieci!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.