Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 9737 wyświetleń

65 lat grajewskiego kina

 

11 grudnia w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie odbyła się uroczystość 65-lecia grajewskiego kina.

Zebranych gości powitała p. Bogusława Krajewska. Krótki referat o historii kina wygłosił p. Tomasz Dudziński – dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej. W holu kina goście mogli obejrzeć wystawę ph. „X Muza” przygotowaną przez GIH.


Uroczystość zakończyła projekcja filmów „Deszczowa piosenka” z 1952r. oraz „Chemia” z 2015r.
MDK

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (4)

Dziękujemy za możliwość obejrzenia dodatkowych seansów "Listy do M2"

"Listy do M2" są za darmo ?

Wielkie dzięki dla Pana Tomasza Dudzińskiego za referat dot. Historii Kina grajewskiego.Jako młody chłopak często uczęszczałem na niedzielne poranki gdzie wyświetlane były bajki dla dzieci,a z wiekiem
na filmy do lat 18 i ponad 18. Oglądają zdjęcia z wystawy które udostępnił pan Zenon Buzon rozpoznałem pracowników Kina.kier.Kina-Jan Romanowski,główny kinooperator-Stanisław Buzon,pomocnicy kinooperatora-Zdzisław Nitkowski,Józef Muścicki i Stanisław Czajkowski, bileterzy-p.Bućko i Maria Górska.( później byli to: p.Czesław Zyskowski i p.Wróblewska)Zastępcą kierownika i kasjerką była p.Wiśniewska.Pierwsza modernizacja kina po jego odbudowie odbyła się w latach 60-tych gdzie kier.budowy był Franciszek Chwiećko.Inwestorem zaś był WOJEWÓDZKI ZARZĄD KIN w Białymstoku.Modernizację i zakres prac nadzorował dyrektor WZK pan Szumiel.Po modernizacji w Grajewie filmy oglądać już można było na ekranie panoramicznym i w sterofonii.

ale pompa!
proponuję nowemu dyrektorowi, żeby ponownie zorganizował tę uroczystość, bo teraz to nie bardzo wyszło;
naprawdę, no szkoda, tak marnie wygląda...to jakąś atrakcję trzeba sprowadzić może; prosty człowiek ma Wam mówić jak to się robi, ludzie!
fachowcy na stołkach! na trochę lepszej posiadówie robią teraz jakieś występy, pokazy - iluzjonista czy coś; a tu pożal się boże - 65 lat kina toż to jaki kawał czasu jest i dla grajewian naprawdę centrum kultury kiedyś;
zaprosić jak trzeba, nagłośnić, reklamę jaką dać; człowiek nawet nie zauważył, że to już się odbyło!
połączyć się należało np z Sylwestrem może, jakiegoś aktora zaprosić, gościa - och bieda
żal!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.