środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 11613 wyświetleń

6 tys. zł na papier ?

Sprawozdanie z wykonania planu dochodów i wydatków Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie za I półrocze 2006 roku mocno zainteresowało radnych Grajewa. We wrześniu br, na wspólnym posiedzeniu komisji samorządowcy pytali głównie o wydatki na artykuły biurowe.

Jedna z radnych pytała jak to możliwe, że na zakup materiałów i wyposażenia biura ZWiK wydał ponad 6 tys. zł – To dwu - trzykrotnie więcej niż w poprzednich latach. Chciałabym zapytać skąd wzięła się ta suma i na co konkretnie przekazano pieniądze – pytała radna miasta.

- Pieniądze przeznaczyliśmy m.in. na zakup niezbędnych programów komputerowych. Są one kosztowne. Mogę obiecać, ze raz jeszcze przeanalizujemy wydatki, celem zmniejszenia kosztów – tłumaczył na komisji Grzegorz Purwin, dyrektor ZWiK w Grajewie. 

Radni szczegółowo pytali, również o wydatki na ogłoszenia i prenumeratę, na zakup których przeznaczono ponad 4 tys. zł.

Spośród 150 tys. zł, jakie na zadania inwestycyjne w 2006 r. przeznaczył ZWiK do końca czerwca br. wydano zaledwie 13 tys. zł. Przedstawiciele Zakładu zapewnili, ze zdecydowana większość inwestycji przewidziana jest na drugi kwartał roku.

W raporcie z wykonania planu dochodów i wydatków ZWiK czytamy również o dłużnikach Zakładu. Najwięcej do spłacenia ma Szpital Ogólny w Grajewie, którego zobowiązania wynoszą ponad 165 tys. zł, 30 tys. zł musi uregulować TBS, 7,6 tys. zł klub piłkarski Warmia.


Inne wybrane pozycje wydatków w I półroczu 2006 r.:

nagrody jubileuszowe i odprawy rentowe – 48.051,20 zł,
olej opałowy – 25.641,54 zł,
nagrody i wydatki osobowe nie zaliczane do wynagrodzeń – 4.217,94 zł,
opłaty pocztowe i telekomunikacyjne – 7.077,99 zł,
podróże służbowe i krajowe – 712 zł,
nasiona i sadzonki – 10.845,81 zł,
średnia płaca za I półrocze br. 2.465,05 zł brutto. 47 pracowników, w tym 39 fizycznych – 2.468,50 zł, 8 umysłowych – 3.253,16 zł,
wodomierze – 680.00 zł

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (11)

Teś chciałbym mieć taką średnią.

ZWiK by się wstydził podawać dług w wysokości 7.6 zł, podkreślam 7.6 zł klubu sportowego Warmia. Panowie nie róbcie jaj, co to za dług?

10.845,81 na nasiona i sadzonki. Niezłe ziółka sobie sadzą.

Może miało być 7,6 tys. zł???

ale srednia chyba jedna z najwyzszych w Grajewie oho

takie pobory tez chce miec i jak tu mowic ze zle w grajewie ..

I po co im szukac chleba za granica,ale ludzie,z drugiej strony,to tak sie powinno zarabiac,zeby normalnie zyc,niema co,jutro strajk w mleczarni i plytach.Chcemy wiecej kasy!!!

Czemu e-grajewo nie przeprowadziło "relacji" z uroczystego otwarcia Ujęcia Wody...?

przepraszam ale warmia nie placi za wode juz kilka lat i uchodzi im to na sucho murawe podlewaja cale lato za darmoche bo burmistrz przymyka na wszystko oko a ja szkoduje metra wody na ogrodek . w sporcie tez im sie nie wiedzie.sprzedac ten stadion Lomzy i zarabiac a nie lezy odlogiem bez zadnych dochodow.

gadacie i gadacie a ze szpitalem to co? plyty i mleczarnia i co i to koniec? niech jeszcze pielegniarki postrajkuja choc wielokrotnie to robily i bez skutku... bieda jak cholera

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.