wtorek, 28 maja 2024

Sport

  • 4 komentarzy
  • 10330 wyświetleń

59. Gala Sportu

17.01.2014 Gala Sportu Gazety Współczesnej

 
To już 59. edycja plebiscytu Gazety Współczesnej, podczas której zostali wyłonieni najbardziej popularni sportowcy województwa podlaskiego, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie  sportowcy. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się wszyscy, którzy promują nasze województwo na arenie międzynarodowej.

 
W tym wydarzeniu wziął udział wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, który wręczył trzy statuetki za pierwsze, drugie i trzecie miejsce  najbardziej znanym nauczycielom wychowania fizycznego. Najpopularniejszym nauczycielem została Pani Iwona Niemyjska, na drugim miejscu uplasował się  Marcin Jabłoński a na trzecim Bogusława Grądzka. Tytuł sportowca roku uzyskała Kamila Lićwinko (Stepaniuk). Drugie miejsce w tej kategorii zajął Aleksander Antanowić, zaś trzecie Jarosław Kazberuk. Natomiast w kategorii najpopularniejszy sportowiec uczeń tytuł otrzymały Maria Andrejczyk i Joanna Frankowska.

 
Wicewojewoda podlaski w swoim wystąpieniu podkreślił, że organizowana gala to ważne wydarzenie dla sportowców, nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, działaczy klubów sportowych, ale przede wszystkim dla kibiców. Wicewojewoda podlaski przekazał gratulacje nagrodzonym sportowcom, życzył wyróżnionym osobom dalszej wspaniałej kariery. Zaznaczył, że uzyskany sukces na pewno będzie motywacją w dążeniu do spełnienia aspiracji sportowych.

 
W historii plebiscytu znalazło się wiele wspaniałych postaci - sportowców z olimpijskimi medalami i mistrzów świata, Europy. Warto wymienić m.in. Jerzego Melcera (piłkarza ręcznego, brązowego medalistę igrzysk z Montrealu), Władysława Nikiciuka  - oszczepnika, olimpijczyka z Atlanty, Piotra Markiewicza  - kajakarza augustowskiej Sparty, brązowego medalistę olimpijskiego z Atlanty, Krystynę Zabawską – lekkoatletka Podlasia Białystok, wielokrotna olimpijka.

 

Komentarze (4)

Zapomnieliście dodać ,że na IV miejscu uplasował się sportowiec z Grajewa Oskar Czyżewski. Natomiast na zdjęciu 21, i grupowym 51. jest dziewczynka z Grajewa, która otrzymała nagrodę za konkurs "Zawsze fair play", który towarzyszył Plebiscytowi.

xyz - widzisz, e-grajewo nie przykłada należytej uwagi do swoich artykułów. Często brakuje w nich informacji.

Na czwartym miejscu był też nauczyciel wf z powiatu.

przyzwyczaiłem się że zapominają o mnie w grajewie :) . Pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.