Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 9833 wyświetleń

500 szt. podrobionych zabawek

Funkcjonariusze Służby Celnej w wyniku kontroli dwóch sklepów w Zambrowie i w Łomży ujawnili ponad 500 szt. podrobionych zabawek. To kolejne w ostatnich dniach zatrzymanie podróbek przez łomżyńskich celników.

Najpierw podczas kontroli przeprowadzonej w jednym ze sklepów wielobranżowych w Zambrowie celnicy natrafili na 200 szt. zestawów klocków, które swym wyglądem i charakterystycznym wzornictwem przypominały produkty znanej duńskiej marki.
Następnie w podobnym sklepie na terenie Łomży funkcjonariusze ujawnili kolejne 300 szt. zabawek, które bezprawnie oznaczone zostały chronionymi prawem znakami towarowymi.

W obu sprawach powiadomieni zostali przedstawiciele firm – właścicieli praw do znaków towarowych. Sporządzone zostały także wnioski o ściganie i ukaranie właścicieli zatrzymanych towarów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z ustawy Prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do 5 lat. - http://www.bialystok.scelna.gov.pl/

Komentarze (3)

Nie każdego klienta stać na zakup oryginału.

I to I tamto made in china to mamy przestepstwo

Pytania do służby celnej to jakim prawem cudem trafili do zabawki skoro wy jesteście od tego żeby pilnować granicy żeby to gówno nie przychodziła do Polski

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.