wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8332 wyświetleń

400 mln zł na drogi

Jak podaje Serwis Samorządowy PAP nabór wniosków o dofinansowanie projektów drogowych w programie Polska Wschodnia rozpocznie się 28 lutego – ogłosiło w środę Ministerstwo Rozwoju. W ramach projektu do rozdysponowania przeznaczono 400 mln zł. 

Resort poinformował, że dofinansowanie przeznaczone jest na inwestycje na drogach krajowych i wojewódzkich w obrębie stolic województw Polski wschodniej. Możliwe są również inwestycje dotyczące budowy lub przebudowy dróg wojewódzkich w obszarach funkcjonalnych miast. 

„Projekty mogą obejmować budowę i inne roboty budowlane w zakresie mostów, tuneli, wiaduktów, estakad, węzłów i skrzyżowań w ciągach powyższych dróg, z uwzględnieniem infrastruktury towarzyszącej (m.in. zjazdów, zatok, autobusowych, sygnalizacji świetlnej, chodników, przejść dla pieszych, ciągów i ścieżek rowerowych, oświetlenia)” – czytamy w komunikacie resortu rozwoju.

Konkurs skierowano do samorządów województwa lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Ponadto ministerstwo zachęca do udziału w programie Białystok, Kielce, Lublin, Olsztyn, Rzeszów oraz stowarzyszenia i związki utworzone przez te miasta.

"Liczymy na dużą aktywność samorządów i czekamy na dobrej jakości projekty, które przyczynią się do zrównoważonego rozwoju makroregionu"– podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie przyjmować wnioski do 27 kwietnia 2017 r.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Komentarze (1)

Długa kolejka chętnych do tej skromnej kwoty, a apetyt na inwestycje jeszcze większy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.