piątek, 19 sierpnia 2022

Warto przeczytać

4 wskazówki, jak wybrać najlepszą kancelarię odszkodowawczą

Szukasz kancelarii, która poprowadzi Twoją sprawę o odszkodowanie za wypadek? Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, a wybierzesz najlepszą która uzyska dla Ciebie najwyższe możliwe świadczenia z OC.


Sprawdź ranking kancelarii i firm odszkodowawczych


Ranking-odszkodowania.pl to zestawienie najlepszych na polskim rynku odszkodowawczym firm oraz kancelarii odszkodowawczych, które specjalizują się w szkodach osobowych. 

- To, które konkretnie miejsce zajmuje dana firma czy kancelaria jest uzależnione od tego, jakie opinie wystawili ich klienci na wizytówce Google Moja Firma, profilu firmowym na Facebooku oraz znanym portalu Panorama Firm. To najbardziej wiarygodne źródła opinii o podmiotach świadczących usługi odszkodowawcze - wskazuje Paulina z ranking-odszkodowania.pl


Jak czytamy na stronach rankingu, można porównać w jednym miejscu aż  trzynaście najlepszych firm i kancelarii, które pomagają osobom poszkodowanym oraz ich rodzinom w uzyskaniu wszystkich możliwych świadczeń od ubezpieczyciela, w tym odszkodowania po wypadku


Zwróć uwagę na sposób pozyskiwania klientów


Konkurencja na rynku usług odszkodowawczych z roku na rok rośnie. Niestety niektóre podmioty walcząc o klientów stosują nieuczciwe praktyki. Czerwona lampka powinna się zapalić, jeśli to kancelaria czy firma odszkodowawcza wykonuje pierwszy kontakt. Wówczas należy się zastanowić, skąd przedstawiciel ma dane kontaktowe. 

Standardem na takim rynku powinno być to, że to osoba szukająca pomocy w uzyskaniu odszkodowania sama zgłasza się do kancelarii, która świadczy tego rodzaju usługi.  


Zapytaj o doświadczenie i specjalizację


Kontaktując się z kancelarią odszkodowawczą zapytaj o doświadczenie w prowadzeniu spraw podobnej do Twojej. Dowiedz się, jaki był ich finał - czy zakończyły się sukcesem dla osób poszkodowanych. 

Ponadto warto także dowiedzieć się, jakie wykształcenie, specjalizację mają współpracownicy firmy czy kancelarii odszkodowawczej. 


Sprawdź warunki współpracy


Przy wyborze pełnomocnika istotną rolę odgrywają oczywiście warunki współpracy proponowane przez kancelarię. Od deski do deski przeczytaj umowę. Pamiętaj, że kancelaria stawiająca na uczciwość nie będzie Ci proponować podpisania umowy, które jest pełna niejasnych zapisów czy będzie zawierać mnóstwo dodatkowych załączników. Umowa powinna być dla Ciebie przejrzysta, a zapisy zrozumiałe. 

Ponadto powinien się w niej znaleźć zapis o wynagrodzeniu kancelarii. Zazwyczaj bezpłatna jest wstępna analiza sprawy. Najczęściej proponowanym systemem rozliczenia jest tzw. success fee. To system prowizyjny, który oznacza że kancelaria pobiera prowizję w przypadku wygranej, a jej wysokość zazwyczaj mieści się w przedziale od 25% do 35% od sumy korzyści uzyskanych dla klienta. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.