Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 6350 wyświetleń

39-latka straciła 115 tysięcy złotych

Oszuści internetowi stosują różne metody, żeby wyłudzić pieniądze. Tym razem ich ofiarą padła białostoczanka. Kobieta straciła 115 tysięcy złotych po tym, jak uwierzyła w historię o próbach zaciągnięcia na nią kredytów w Niemczech. W celu zabezpieczenia pieniędzy za namową rzekomego konsultanta nieświadoma niczego białostoczanka na swoim telefonie zainstalowała oprogramowanie typu AnyDesk.
 

 


Policjanci dostali zgłoszenie od kobiety, która straciła 115 tysięcy złotych. Od pokrzywdzonej 39-latki usłyszeli, że na jej numer telefonu, zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Rzekomy konsultant poinformował, że ktoś próbował w Niemczech zaciągnąć kredyty na jej dane. Dodał, że wszystkie transakcje zostały  zablokowane przez bank. Żeby jednak w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji konieczne jest zainstalowanie aplikacji, której zadaniem będzie ochrona pieniędzy 39-latki. Chwilę później poinformował białostoczankę, że przełączy ją do konsultanta technicznego, który poinstruuje, co ma dalej robić. Kobieta zaczęła rozmawiać z kolejnym mężczyzną, który polecił jej zainstalowanie aplikacji typu AnyDesk oraz poinformował, że jej pieniądze zostaną przelane na bezpieczne konto techniczne. Nieświadoma przestępczego podstępu kobieta zalogowała się do systemu internetowego, ujawniając w ten sposób wrażliwe dane. Chwilę później z jej konta zostało wykonanych kilkadziesiąt przelewów. W efekcie kobieta straciła 115 tysięcy złotych.

 

 

Policjanci apelują o rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Bezwzględnie należy zweryfikować tożsamość dzwoniącej osoby oraz cel kontaktu. Nie należy również ulegać namowom rozmówcy o zainstalowanie na swoim telefonie, tablecie czy komputerze jakichkolwiek programów czy aplikacji, w tym oprogramowania typu AnyDesk. Warto być czujnym i ostrożnym, aby nie dochodziło do takich sytuacji!

Komentarze (20)

Pomijając głupotę jeszcze młodej osoby, mnie nurtuje pytanie: skąd oszuści mają namiary osób które mają "kasę"? Bo w szczęśliwy traf ciężko uwierzyć...

Rozumiem starszych ludzi ale młoda kobieta,czytajaca internet non stop pisza ze oszusci nie śpia. Wystarczy pomysleć

To ważne pytanie i nasuwa się jako pierwsze. Jeśli ktoś nie ma pieniędzy, nie reaguje tak i nie wierzy konsultantom lub daje sobie chwilę, by inaczej ochronić majątek. Tu wyłącza się zdrowy rozsądek, gdyż tak działa mechanizm oszustw.

Nie zal tej mlodej osoby bo glupota nie zna granic i niech dalej przekazuje a najlepiej niech wezmie jeszcze kredyt.Az dziwne ze mlodej osobie rozum odebralo .tak trzymac.

Gdyby ludzie częściej oglądali i czytali informacje, a nie oglądali tylko seriale i głupawe filmiki na komórce- to może nie dochodziłoby do takich sytuacji.

Skąd oni wiedzą do kogo dzwonić ? Wiedzą że mają kasę!

Przecież to jest biznes! O co Wam chodzi. Każdy inwestuje, jak chce. Życzę powodzenia a dalszym inwestowaniu.

Ciekawi mnie fakt dlaczego zawsze dzwonią do osób które maja pieniądze, skąd maja takie informacje ? Do biednego nie zadzwonią !? Dziwne to jest

Powinni opublikować nazwę tego banku. W porządnym banku, aby zrobić przelew na nieznane konto to otrzymuje się na swój telefon jednorazowy kod. Powiedziałbym, że pracownicy w tym banku współpracują z przestępcami. Bank ten ma złe zabezpieczenia i to jest na korzyść przestępców. Ten bank należy zlikwidować - działa na szkodę swoich klientów. Policja powinna sprawdzić ten bank na wskroś.

Pracownicy banku dają namiary na ludzi z pieniędzmi . Dziwne , że osoby poszkodowane mają spore sumki na kontach ? Nie słychać żeby ktoś stracił 100-300 zł ?.

Żeby w czasach najwyższej inflacji od kilkudziesięcioleci móc odłożyć jakieś pieniądze na bok to trzeba mieć naprawdę niezły dochód

Nie wiadomo w jakim stanie zdrowia była ofiara oszustwa, może np. w stanie hipoglikemii, deoresji, nawet wysokiej gorączki, ataku bólu itd. i nie kontrolowała swego zachowania?

Do mysza zazdrościsz? 39 lat to już taki wiek że jak się pracuje to można odłożyć sporą sumkę.

39 lat i 115 tysi skąd tu i na czym naskrobać

a ja się zastanawiam kto się przez tyle czasu podszywa ? hmm
mi zazdrości ksywki(jak by było czego), a kobiecie dochodów hehe

W miarę ogarnięty człowiek jest w stanie odłożyć przynajmniej te 500-1000 PLN mies. Jeśli nie rozpierdziela się kasy na głupoty. Pomnóż to przez 15 lat pracy...

39 lat i taka bystra jej rodzice powini decydować o jej wydatkach

Leon! Czy nie lepiej jest coś doradzić innym, co i jak? Masz jakiś pomysł? Artykuł jest po to, żeby ostrzec innych. Pomóż, a nie liczysz i dumasz nie na temat. Tak samo "mysza"! Co ma kradzież tych pieniędzy, do jej dochodów. Doradź też tak samo.

Do przyrody : Nie bądź taka mądra ile ty naodkładałaś ?!

To ty masz kobietę? Od kiedy?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.