Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 4098 wyświetleń

39-latka oszukana na zdalny pulpit

Oszuści działający metodą ,,na zdalny pulpit” nie odpuszczają. Wczoraj 39-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego poinformowała policjantów, że straciła ponad 16 tysięcy złotych. Przestępcy posługują się różnymi legendami, ale cel jest jeden. Chodzi o to, by skłonić ofiarę do zainstalowania programu zdalnej obsługi urządzenia i dzięki niej zdobyć dane do konta bankowego.

 

Jak widać oszuści działający metodą ,,na zdalny pulpit" nie próżnują. Wczoraj 39-letnia mieszkanka naszego powiatu poinformowała policjantów o tym, że padła ofiarą oszustów i straciła ponad 16 tysięcy złotych. Z jej relacji wynikało, że wszystko zaczęło się jeszcze dwa lata temu. Wtedy to kobieta zainwestowała 1500 złotych w kryptowaluty.

Wczoraj w tej sprawie zadzwonił do niej mężczyzna podający się za konsultanta. Poinformował, że przez te dwa lata inwestowania kwota wzrosła do ponad 27 tysięcy złotych. Mężczyzna zapewniał, że pomoże wypłacić jej te pieniądze. Najpierw nakłonił 39-latkę do zainstalowania programu do zdalnej obsługi urządzenia. Później, zgodnie z jego wskazówkami, kobieta zalogowała się na swoje konto i podała rozmówcy numery kart bankomatowych. Za jego namową zrobiła też zdjęcie swojego dowodu osobistego, które przesłała mężczyźnie. Kiedy otrzymała wiadomość tekstową z hasłem do otwarcia kredytu zrozumiała, że padła ofiarą oszusta. Natychmiast zadzwoniła do swojego banku i tam dowiedziała się, że z zaciągniętego kredytu oszuści wypłacili już ponad 8 tysięcy złotych. Zdążyli oni również pobrać podobną kwotę z jej karty debetowej. Łącznie kobieta straciła ponad 16 tysięcy złotych.

 

 

KWP w Białymstoku

 

piątek, 24 marca 2023

Kiermasz Wielkanocny (01.04)

piątek, 24 marca 2023

Kondolencje p. Turowskim

Komentarze (7)

Kryptowaluty najlepiej jest zabrać ze sobą do krypty.

Właśnie dzisiaj miałam podobny telefon o czekających na mnie pieniądzach do odebrania ./ nie dałam się nabrać.

Z przeciwstawnych komentarzy o zgwałconej dziewczynce wynika, że i ta wiadomość na e-Grajewo nie jest potrzebna. Zbyteczna dlatego, że złoczyńcom różnej maści, tego rodzaju ostrzeżenia utrudniają złodziejstwo i gwałt. Pozdrawiając przestępców na własne życzenie, pytam - hej tam, wy złodzieje, jak się wam powodzi?

Chciwość i głupota .. szkoda ,że ludzie są bardzo naiwni !

Karolina expert od takich rzeczy i nie ostrzeże ludzi

Trzeba być deklem żeby obcym podać nr kart bankowych plus zdjęcie dowodu osobistego . Poszkodowani sami sobie winni ?

Belzebub, swietna i cholernie inteligentna ironia,ale czy ta naiwna strona naszego spoleczenstwa, ktorej nikt nie wmowi ,ze "biale jest biale, a czarne jest czarne"- doszuka sie w twojej madrej wypowiedzi moralnego przekazu (?).

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.