niedziela, 1 października 2023

Kultura i rozrywka

  • 27 komentarzy
  • 2735 wyświetleń

35 lat Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie"    

W sali Grajewskie Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert jubileuszowy z muzyką na żywo pod kierownictwem muzycznym Kamila Szejdy. Koncert poprowadził kierownik zespołu - Wojciech Chylewski.

W czasie wydarzenia była okazja do podziękowań wszystkim, którzy wspierają działalność "Grajewian". Przypomniano również historię - w tym niezapomniane początki pod kierownictwem Joanny Kochańskiej-Szabat oraz Edwarda Szabata. Tańce rzeszowskie, lubelskie, kurpiowskie, krakowskie oraz podlaskie zakończyły się owacją publiczności na stojąco.

Komentarze (27)

Nie pomogły apele, cztery osoby związane z partią rządzącą musiały być. Macie gdzieś ludzkie prośby, liczy się lans

Występ był wspaniały i proszę nie mieszać polityki panie Wojtku w występy dzieci. Organizatorzy mogli zaprosić kogo chcieli.

Wojtek lecz się bo nienawiść to choroba

A Gdzie założyciele tego zespołu????

Pan Wojtek ma racje.Nie wiecie ile czasu dzieci spędziły w kinie nie dostając nawet wody!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wstyd!! od 14 az do nocy. przez dwa dni.To mało? Nikogo nie obchodzi jakim poswieceniem to sie odbywa

Jubileusz bez osób które zaczynały ten zespół?.

Z tak ważnej i pięknej imprezy tylko kilka zdjęć ? Można gdzieś obejrzeć jakąś większą fotorelację ?

Karygodne jak potraktowano nasze dzieci. Jaki niski poziom trzeba reprezentować żeby nie dostarczyć wody do picia tancerzom. Zastanawiam się czy warto poświęcać czas, zaangażowanie, poświęcenie moje i moich dzieci.

Szanowna redakcji dlaczego usuwacie komentarze rodziców? Nie tędy droga, mamy prawo się wypowiedzieć i to robimy. Nasze poświęcenie dla ZPiT Grajewianie jest ogromne a Państwo tuszują brak kompetencji ludzi decyzyjnych w GCK.

Trochę jak rocznica założenia Solidarności bez Lecha Wałęsy.

Okazuje się że składka roczna na dziecko jaką płacimy dla GCK w wysokości 170 zł. to za mało aby zaopatrzyć TANCERZY w podstawę jako jest woda do picia podczas kilkugodzinnego pobytu w GCK przed koncertem jak i w trakcie trwania imprezy. Jak tak można?!!!!!

Do Pana WOJTKA CHYLEWSKIEGO. Panie Wojtku jest pan super instruktorem, choreografem, pedagogiem i opiekunem naszych dzieci. Bardzo panu dziękujemy za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas i profesjonalizm jaki pan wkłada prowadząc GRAJEWIAN. Wiemy natomiast że jest pan bardzo zmęczony sytuacją jaka panuje wokół ZPiT Grajewianie, brak wsparcia i pomocy dla pana ze strony kierownictwa jest bardzo widoczny (świadczą o tym wszystkie komentarze). Bardzo prosimy o cierpliwość i wytrwałość, nadchodzi czas na zmiany i wtedy będzie Pan mógł realizować wszystkie swoje plany z Grajewianami. Jeszcze raz gorące podziękowania. Rodzice TANCERZY ZPiT GRAJEWIANIE.

A moje dziecko miało wodę ze sobą. Chyba każdy rodzic wysyłając dziecko zaopatrzył je w wodę. Nie wiem jak można puścić dziecko bez wody. Do szkoły też zawsze bierze wodę.

Nie popisali się nasi organizatorzy tyle godzin bez wody dla dzieci. A sobie pewnie zrobili bankiecik po koncercie. Luzik standard.

Moje dziecko jak idzie na cały dzień do szkoły to bierze picie że sobą a nie czeka, że mu szkoła zapewni butelkę wody.

Postawa niektórych komentujących osób jest dla mnie niezrozumiała. Jeżeli nie daliście Państwo wody swoim dzieciom, to proszę mieć pretensje tylko do siebie, a nie do organizatorów. Moje dzieci zawsze brały ze sobą wodę zarówno do szkoły, jak i na różne zajęcia dodatkowe, w tym również występy. Jeżeli chodzi o pieniądze, to biorąc pod uwagę ile nakładów finansowych wymaga prowadzenie tego zespołu, to kwota 170 zł rocznie jest raczej skromna. Nie wystarcza zapewne nawet na pokrycie kosztów instruktora, nie mówiąc o strojach i innych rzeczach. W dzisiejszych czasach taka postawa roszczeniowa jest jednak coraz bardziej powszechna. Tylko czy to jest dobry przykład dla naszych dzieci?

Mama 2 i Rodzic . Widać że wasze wpisy to heblowanie ku chwale panom. Nie macie pojęcia o czym piszecie. Woda zawsze była na koncertach nigdy nie było potrzeby dawania dzieciom butelki tak jak idą do szkoły i też nie muszą na nic czekać. Pozdrawiam podszywających się za rodziców i mamusie dzieci tańczących, dzisiaj wam się nie udało może następnym razem, powodzenia kłamczuszki.

Anna nikt nie jest roszczeniowy nie przypinaj nam rodzicom tanich tekstów. Dzieci reprezentują Grajewo i są naszą dumą od 35 lat na koncertach folklorystycznych w całym kraju a wcześniej i poza granicami państwa. Tylko w Grajewie brak kompetencji kilku decydentów próbuje się zrzucić na garb niby roszczeniowych rodziców. To nie dotyczy tylko zespołu GRAJEWIANIE . Gdzie jest potrzebne zaangażowanie, logiczne myślenie a przede wszystkim chęci wszystko leży. Taką sytuację mamy od kilku lat a z roku na rok jest coraz gorzej.

Tancerz II grupa - w punkt.

Czytam i nie wierzę. To jest właśnie pokolenie 500 plus.

Do Matka: oczywiscie ze dzieci wziely wode. Ale to nie o to chodzi. chodzi o lansowanie się kosztem dzieci ich wysiłku ponad miarę! nie mowiac o rodzicach, bo bez nich koncert nie wygladalby jak wyglada zawsze-czyli na tip top. Stoi 5 sprawdzac bilety, a zaden sie nie ruszy by pomoc Pani Ani do strojów i pomoc sie przebierac. chwalic się to umieja tylko to jest praca ludzi z zewnatrz a nie kina.po co tyle zatrudniac nie rozumiem? siedza tyle lat i nie wiedza ktorym kurtyne wlaczyc, zal....

Dyrektor nie był chyba zainteresowany jubileuszem Grajewian, za to aktywnie uczestniczy w komitecie organizacyjnym przy jubileuszu Warmii i Klubu Maratonka. Tam na pewno niczego nie zabraknie.

Oj komentarz był i znikł chyba nie po nosie.

Grajewiaku, jak jesteś zazdrosny, to również włącz się w prace przy jubileuszu Warmii. Znajdzie się i dla ciebie robota.

Obserwator, to ty który wyśmiewasz się ze swoich wyznawców?

O czym Państwo piszą...? Założycieli zespołu nie było, bo po prostu nie mogli być. Zaproszeni byli na pewno. Pan Wojciech jako opiekun dzieci powinien zgłosić dostęp do wody - w końcu to jest Opiekun...i na pewno nie sądzę aby był tak poszkodowany, gdyż nie poświęcałby czasu na przyjazdy na próby. Także, głowy do krytyki macie a nic nie pojmujecie.

Mam propozycję nie do odrzucenia. To niech Pan Wojciech wypowie się w sprawie zespołu w Gck. Nie sądzę aby miały miejsce utrudnienia ze strony kierownictwa. Ludzie ogarnijcie się i nie piszcie kłamstw. Władze na koncercie i innych zresztą to żadna nowina.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.