Wiadomości

  • 35 komentarzy
  • 5768 wyświetleń

31. Finał WOŚP 2023

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 88 mln złotych, a licznik wciąż bije!  W większości miast w Polsce na ulicach kwestują wolontariusze, ale w akcję angażują się także Polacy na całym świecie.


W sumie WOŚP wspiera ponad 120 tys. wolontariuszy. 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest walce z sepsą.

Zebrane pieniądze pozwolą wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" - to hasło tegorocznej akcji.

 

Komentarze (35)

Tylko człowiek delikatnie mówiąc nierozważny daje pieniądze człowiekowi, który nigdy się z nich nie rozliczył, tzn. nie wykazał ile z tych zbiórek przekazał na szczytny cel , a ile dla siebie , do czego obliguje go prawo. Takie jest moje i wieeeeelu innych zdanie.

Lepiej Edek dać dla Rydzyka lub na Caritas , ci dopiero się rozliczają.

Jestem z tych wieeeelu. Owsiakowi zawsze wrzucę, rydzykowi i caritasowi (celowo małą literą) NIGDY.

Albo w Polsce jest wielkie dziadostwo albo te wszystkie fundacje są niezłym interesem skoro ich się tyle namnożyło i wciąż powstają nowe.

Edek. Niestety kłamiesz. Fundacja WOŚP składała sprawozdania finansowe do roku 2008. Aktualnie fundacja nie składa sprawozdań bo prawo nie nakłada na niego takiego obowiązku. Cytuję informację prawną "Stowarzyszenie lub fundacja, które są zarejestrowane w KRS, ale nie prowadzą działalności gospodarczej, nie składają sprawozdania finansowego do KRS. Obowiązek ten dotyczy tylko przedsiębiorców". Możesz sprawdzić zapisy w KRS o fundacji WOŚP - ich numer to 0000030897. Edek idź do spowiedzi i nie kłam więcej.

Edek proponuję zgłosić się na wolontariusza i od środka zobaczyć jak są liczone pieniądze. Poza tym przejdź się po szpitalach i na własne oczy zobaczysz rozliczenie. Nie musisz nawet wchodzić do środka. Na zewnątrz szpitali są oznaczenia, że jest tam sprzęt zakupiony z WOŚP.

Do Edek. Gdyby było, jak piszesz, to Ziobro i Rydzyki już dawno by zrobili swoje. Lepiej niech pupilek Kaczyńskiego, pan Obajtek, wpuści kontrolę do Orlenu. Tam są dopiero przekręty

Edek niemusisz to niedawaj i nie komętuj. A jak masz dużo kasy to możesz pomóc komu chcesz.

Edek, Caritas też nie składa sprawozdań

Poczekam na Orkiestrę edka, jej porównywalną skuteczność (nieeeee wystarczy 10%!) i chętnie się dorzucę :)

Przewielebny edku! Niech przewielebny edek przestanie mącić, bo to grzech bardzo ciężki.

Edek a ty się z "kolędy" już rozliczyłeś?

Owieczka, od 2009 roku fundację nie składają sprawozdań, bo nie ma takiego obowiązku. Jestem przekonana, że specjalnie zrobiono takie prawo, aby była możliwość robienia szwindli. W tym wszystkim pewnie Owsiak jest jak najbardziej uczciwy, lub bardzo wiele, mimo wszystko, robi dobra. Tak naprawdę zastępuje rząd w jego obowiązkach, a rząd i jego świta opluwa Owsiaka. Nie umieją dziękować. Hm? Chyba też chodzi o to, że z pieniędzy zebranych przez Owsiaka PiSowcy nic nie potrafią ukraść dla siebie. Taki mamy prymitywne czasy.

Najwięcej mają do powiedzenia ci co nie dają

Kazik nie rozumiesz co piszesz to nie pisz

Z tego co pamiętam tp Owsiak zbiera pieniądze i pomaga szpitalom oc ponad 30 lat . Dlaczego akurat ten rząd ma mu dziękować ? Chyba prawie wszystkie od upadku komuny .
Robi to dla ludzi ! Więc Wy mu dziękujcie !
A tak na marginesie . Przyjacielem kościoła to Owsiak chyba nie jest ? A wolontariuszy wysyła w niedziele pod kościoły ! Ciekawe co?

nie musisz dawać nie dawaj i nie komentuj dusi groszu i podpisz papier ze z urządzeń przekazanych przez wośp na szpital nie będziesz korzystał Typowy Janusz Cebulaku z Polski dobrze ze ty jesteś uczciwy i tak ze wszystkiego się rozliczasz

Edek napisz oświadczenie że wyrazie ratowania twojego życia wolisz umrzeć niż skorzystać ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę Owsiaka. Proszę dodać komentarz w całości.

Do Ja, wiem co piszę, Caritas nie składa sprawozdań bo nie ma takiego obowiązku. Żadna fundacja nie ma. Sprawdź sobie, nr Caritas to 0000198645. Pozdrawiam.

Do Zibi. Od lat jestem wolontariuszem i jeszcze nigdy nie byłem wysyłany do kościoła. Wręcz przeciwnie. Wolontariusze są proszeni by nie wchodzić na teren kościoła. A że stoją na ulicy przed kościołem, to tylko dlatego, że tam w niedzielę można spotkać ludzi.

Co nie którzy piszą same bzdury na Jurka Owsiaka mu się należy medal za to co on robił na szpitale pozdrawiam cieplutko ??

Wszyscy którzy potępiają to co robi Jurek Owsiak powinni podpisać oświadczenie że nie chcą być leczeni sprzętem WOŚP i wolą umrzeć!!! Jestem i będę wdzięczna WOŚP bo moje dziecko po urodzeniu korzystało ze sprzętu które właśnie zakupił Jurek Owsiak !!!! Gdyby nie ten sprzęt to nie wiem co by było , aż boję się pomyśleć . Zawszę będę wspomagać WOŚP !!!!!

edek. Wyzneco PiS, dlaczego kłamiesz? W kościele Leżysz pod ołtarem co niedziela A kłamiesz jak bura suka.. WSTYD

Skoro tak nienawidzicie Kościoła to nie wysyłajcie wolontariuszy pod kościoły. /

"madry " i rozwazny edeku, ty chyba nie masz pojecia ile zostalo zakupionego sprzetu dla szpitali ,klinik, dzieki zbiorkom, jakie organizuje pan Owsiak z WOŚP i dlatego wypisujesz same bzdury !
Kosciol doi ciezka kase (miliadry co rocznie) panstwowa na podstawie zawartej umowy jaka jest Konkordat, zawlaszcza majatki,rowniez na mocy funduszu koscielnego mocno otrzymuje ta instytucja nieobliczanle wrecz i niekontrolowane przez nikogo ogromne sumy pieniezne ! Moze powiesz mi jaki nasz kraj ma z tego zysk, wylicz, dobroczynne uslugi koscielne i podaj konkretne przyklady na jakie dobroczynne cele wydaja kosciol pieniadze otrzymywane od panstwa ?- bo ja takich nie znam !

Zbulwersowany i inni co wy się taka napinacie. W ciągu 30 finałów WOŚP zebrał ponad 1,75 mld zł i chwała za to, sam biegałem z puszką jak byłem młody ale mówienie, że WOŚP ratuję służbę zdrowia to przegięcie. Na służbę zdrowia w 2022 roku zaplanowane zostały środki w kwocie 133,6 mld zł. Tak więc jak porównamy te 30 lat zbiórki WOŚP do środków na służbę zdrowia w 2022 roku to wychodzi 1,31 % budżetu na 2022 rok. Dlatego nie szufladkujcie od razu, że jak ktoś nie daje na WOŚP lub ma wątpliwości ile z tych pieniędzy trafia faktycznie na sprzęt medyczny, to daję na Caritas lub Rydzyka. Zresztą Caritas też dobrą robotę robi, ponieważ w pierwszym miesiącu po agresji Rosji na Ukrainę zebrał 85 mln zł na pomoc dla Ukrainy. Jest też dużo różnych fundacji jak np. Siepomaga, Szlachetna paczka, Akogo i tysiące innych, na które można wpłacać pieniądze i ratować lub poprawiać komuś życie:) zalecam więcej luzu i mniej agresji na forum a świat będzie przyjemniejszy

@Jan, to tak jak w Kosciele. Ci co nic nie daja zawsze na pierwym miejscu do krytyki. Mam nadzieje, ze censzr tego forum nie doczepi sie do czegos, co nie jest zgodne z jego ieologia.

Wolontariat Młodzi dla Grajewa też robi co chcę pomagają tylko wybranym przez siebie nie potrzebującym.

Rozsądny! Niby tak? Ale jaśniej i przyjemniej byłoby, gdyby przedstawiciele TVP pokazali to jak innych pokazują, a nie milczą (co jest nie takie straszne), albo szczują i to przedstawicielami władzy. To to powoduje, że jest jak jest. Czyli są wspaniali i bardzo źli. W tym roku WOŚP zbierała na walkę z sepsą. Pytanko? Czy Pan minister od zdrowia wie co to sepsa?

rozsądny, jezeli WOŚP pomaga - to chyba nie szkodzi sluzbie zdrowia?! Czlowieku zaprzeczasz samemu sobie wypowiadajac sie w ten sposob. Caritas i kk - wedlug ciebie uzdrawia nasza sluzbe zdrowia? Jesli tak , to dlaczego jest ona kulwa??

Blues w szpitalach są ponaklejane tylko naklejki na sprzęcie który został zakupiony za fundusz szpitala. Coś tam Owsiak kapnie dla szpitala ale to nie tak że on kupuje sprzęt cały na których są naklejki.

Do Jan. I tak Ciebie nie przekonam. Piszę o tym co widzę I czego jestem pewien.

Wokół WOŚP kręciły się osoby, które najpierw malowały sobia pioruny, a teraz naklejały serduszka WOŚP. To ja pytam, czy chore dzieci trzeba zabijać czy ratować i leczyć ? A może to tylko zabawa głupców, do której myślący człowiek nigdy nie będzie należał. W tym działaniu jest sprzeczność, której nie dostrzega młody człowiek zapatrzony w smartfona, a rodzice tego nie przekażą, bo często niewiele są światlejsi od własnych dzieci i też zapatrzeni w smartfony.

Wolontariat Młodzi dla Grajewa t/ pomoc dostaje sie tylko po znajomości po co prowadzić to przedstawienie kiedy naprawde potrzebujące osoby nic nie dostają. Najlepiej pokazac się że jest sie dobrym a rzeczywistosci jest wogle inaczej.Ja osoba potrzebujaca pomocy z wolontariatu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.