Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11966 wyświetleń

30 mieszkań w ramach TBS

Jeszcze w tym roku w Grajewie ruszy budowa kolejnych 30 mieszkań w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. TBS czeka jeszcze na przyznanie promesy kredytowej o wartości 1,8 mln zł z  Krajowego Funduszu Mieszkaniowego.

30 mieszkań powstanie przy ul. Targowej, na bazie budynku po byłym Gimnazjum Nr 3. Przetarg na przebudowę w czerwcu br. wygrało consorcium COLBUD-PEC. Prawdopodobny termin rozpoczęcia prac to sierpień br. Lokatorzy do mieszkań wprowadzą się najpóźniej do marca 2007 r.  

- Ostateczny termin oddania mieszkań zależeć będzie od wykonawcy, myślę jednak, że realnie przebudowa może zająć cztery, pięć miesięcy – mówi Jerzy Dereszkiewicz prezes TBS w Grajewie.

Warunkiem otrzymania kredytu, który będzie spłacany przez lokatorów w czynszu, jest wkład własny miasta do inwestycji. Modernizacja obiektu pochłonie w sumie 2,5 mln zł, z czego 1,8 mln to pożyczka z KFM, reszta to wkład miasta. Nie będzie to jednak gotówka, a wartość działki i budynku.

- Wymagany przez KFM wkład własny w wysokości 30 proc. nakładów pokryje prawie w całości koszt przekazanego dla TBS budynku oraz działki budowlanej – dodaje prezes TBS w Grajewie.

Przebudowa budynku po byłym Gimnazjum Nr 3 to jedna z najważniejszych inwestycji w br. W mieście brakuje mieszkań, na liście TBS znajduje się 600 oczekujących. Następną inwestycją TBS będzie budowa 32 mieszkań na os. Południe. Realny termin rozpoczęcia prac to 2008 rok.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (4)

Wybory idą, widać wyraźnie...

Znając TBS to zapewno będą opóźżnienia i.

To fajny pomysl a ja jeszcze bym dobudowal rowniez cos w styly poddasza by upiekszyc projekt i by bylo jeszcze wiecej mieszkan


Czy Pan Prezes kończył Technikum Budowlane w Sokółce w 1972r. Jeśli tak to serdecznie pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.