piątek, 22 października 2021

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 4250 wyświetleń

30 000 zł za złamanie kwarantanny (Prostki)

30 000 zł za złamanie kwarantanny (Prostki)

Niestety nie wszystkie osoby odpowiedzialnie podchodzą do obowiązujących zasad i lekceważą obostrzenia wynikające z pandemii. W czasie kontroli jednego ze sklepów w powiecie ełckim policjanci zauważyli mężczyznę, który nie miał w pomieszczeniu maseczki. Ponadto okazało się, że w ogóle nie powinien się tam znaleźć, bo objęty jest kwarantanną.


Policjanci z Ełku codziennie sprawdzają, jak mieszkańcy rejonu stosują się do obowiązków wynikających ze stanu epidemii. Ełczanie poważnie traktują zalecenia i zwykle nie naruszają nałożonych rygorów. Z małymi wyjątkami.
21 września br. dzielnicowi kontrolowali jeden ze sklepów w gminie Prostki, sprawdzając, czy osoby przebywające w pomieszczeniu mają założone obowiązkowe maseczki. Zauważyli mężczyznę, który nie zakrywał nosa i ust. W czasie kontroli okazało się także, że ten 33-latek aktualnie jest objęty kwarantanną i powinien przebywać w domu. Przychodząc do sklepu na zakupy świadomie złamał obowiązujące go zasady, licząc na to, że nikt tego nie ujawni.


Niestosowanie się do obowiązującej kwarantanny jest nie tylko złamaniem społecznej solidarności i narażaniem innych osób, ale niesie za sobą konsekwencje prawne.
O wszystkich takich przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które za złamanie obowiązków mogą nałożyć karę administracyjną w kwocie do 30 tysięcy złotych.

 

czwartek, 21 października 2021

Nowe aktywne przejścia coraz bliżej

czwartek, 21 października 2021

Prostki: zbiórka krwi (28.10)

Komentarze (13)

Żeby kiedyś nastała wolna Polska żeby ludzie cieszyli się wolnością jak po 40 niepamietam toku jak wygrali wojnę z Niemiec ani oby tak było żeby PIS był już wspomnieniem nasz wyszystkich i by ludzie cieszyli się wolną Polską

Kiedy nastanie ta wolna Polska gdy ludzie w tamtych czasach cieszyli się wolnością oby ten czas nadszedł szybko i od tego rządu ludzie mogli cieszyć się i byśmy mogli ogłosić po tej kadencji ze jest wolna Polska !!!!

Epidemia przecież skonczyła się 31.08 bo rząd jej nie przedłużył. Więc nie rozumiem za co kara

Powstaje państwo policyjne.O ile rozumiem że na kwarantannie nie powinien być w sklepie ale ścigać ludzi za maski?

a można było się zaszczepić

xxx a co dała tobie szczepionka dalej możesz być zamknięty na kwarantannie i dalej nosisz maseczkę w sklepie.

To nawet gorzej jak Milicja

Grajewianie jak zwykle najwięcej narzekają, jedź do Warszawy, Poznania tam przestrzegają obostrzenia i nikt z tym nie dyskutuje, o wyjeździe za granicę nie wspomnę tak się nie patyczkują jak u nas, a ponoć tam jest taka demokracja i przestrzegane prawa człowieka a w Polsce nie , bo mamy okupację PiS. Rozumiem że nie jest to wygodne, ale bez przesady, coś trzeba robić by nie pozwolić na rozwój pandemii. Oprócz szczepionek i maseczek nie wymyślili nic lepszego, czy jest to najlepsze rozwiązanie, pewnie że nie ale myślenie że mnie to ominie jest naiwne. Maseczki noszą w wielu krajach od wielu lat, od smogu, grypy i jakoś tam nie słychać by wybuchały z tego powodu choroby lub powikłania. Ludzie wszystko z głową i będzie dobrze.

Popieram wpis "Sama". W Grajewie nie przestrzega dużo osób reżimu sanitarnego. Wystarczy pójść do kościoła to przeraża. Niby nabożni, a nie szanują drugiego człowieka. Inteligencja grajewska nawet nie przestrzega, a winna dawać przykład innym. Proboszczowie nie zwracają uwagi, a oni są administratorami i powinni to robić. Przykro patrzeć.

Adam dlaczego mamy przestrzegać chorego prawa który każe zakrywać twarz szmatą, zamyka niewinnych ludzi w domach, wprowadza segregację sanitarna ?

Zaznaczam że nie neguje istnienia choroby, która jednak nie jest na tyle groźna żeby robić taki cyrk

W grajewskich sklepach mieszkańcy nie przestrzegają nakazu dot..noszenia maseczek.Dotyczy to "Biedronek"Jestem chyba
jedną osobą która ma zakrytą twarz.Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.