Sport

  • 6 komentarzy
  • 10722 wyświetleń

3 pytania do ...

Miesiąc temu podczas III Zjazdu Delegatów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Grajewie wybrano nowe władze. Wśród 11 członków Zarządu znalazł się Ryszard Kuźma, który został wybrany wiceprzewodniczącym, a pełnił przez kilka ostatnich lat funkcję sekretarza PSZS.

Trzy pytania do Ryszarda Kuźmy :

Ile lat pracował pan jako sekretarz PSZS ?
Sekretarzem byłem od 1999r, czyli 8 lat. Jest to bardzo ciężka praca, wiele spraw np. przy organizacji wszelkich zawodów trzeba realizować na bieżąco, systematycznie. Należy tak koordynować działania, żeby wszystko dobrze funkcjonowało. Zakres obowiązków obejmuje trzy typy szkół: ponadgimnazjalne, gimnazjalne i podstawowe. Na początku w rozgrywkach sportowych startowało mniej szkół teraz np. w przypadku gimnazjów, których powiat liczy 8 już wszystkie startują. Mamy również 23 szkoły podstawowe, z których ok. 15 uczestniczy w zawodach. Funkcja sekretarza jest odpowiedzialna, wielokrotnie podczas wzrostu adrenaliny na zawodach musiałem rozwiązywać konflikty i napięcia zaistniałe wśród opiekunów, czy uczestników. Muszę przyznać, że rola ta była czasem dość męcząca.

Jak czuje się Pan w roli wiceprzewodniczącego PSZS ?
Tak, funkcja wiceprzewodniczącego jest bardziej honorowa niż sekretarza, ten drugi ma jednak więcej obowiązków. Obecnie dokonano zmiany - trzy osoby są dodatkowo odpowiedzialne za poszczególne typy szkół. Koordynatorem do szkół ponadgimnazjalnych został R. Borkowski, gimnazjalnych - M. Duchnowski i podstawowych – A. Cudny. Te osoby wspierają sekretarza, są współorganizatorami imprez sportowych na szczeblu tych szkół, do których są przydzieleni. Ale i tak ostatecznie większość spoczywa na sekretarzu.

Czy osiągnięcia sportowe w szkołach powiatu grajewskiego są zadowalające ?
Mogę powiedzieć, że największym osiągnięciem naszego powiatu było zajęcie szóstego miejsca spośród siedemnastu powiatów, otrzymaliśmy Puchar Marszałka Województwa. Od 2000 r. raz w roku jest podsumowanie wojewódzkie. Tylko raz zajęliśmy miejsce dziewiąte, gdzie osiem pierwszych jest nagradzanych pucharem. Przez te kilka lat zrobiliśmy spory postęp, osiągamy sukcesy mniejsze lub większe, ale wyniki są.

e-Grajewo.pl

czwartek, 1 czerwca 2023

Olimpiada Przedszkolaka 2023

wtorek, 30 maja 2023

Koncert doroczny w PSM (06.06)

Komentarze (6)

Pozdrawiam Pana Ryszarda!!!!!!!!! Kiedys uczyl mnie wf w LO (1993-1997) i razem jezdzilismy na zawody, rowny goscu!!! Na pewno mnie pamieta....

kto jak kto, ale rzeby nie ten pan to sport w grajewie praktycznie by nie istnial!!:P pozdrawiam i dziekuje za rozwiązanie mojego problemu... nie bede pisal dokladnie o co chodzi... :-)

Pozdrowienia panu Rysiu, i wszystkim Grajewiakom!

Moj byly nauczyciel

wszystkie Ryśki to fajne chłopaki ...

pozdrawienia dla ulubionego nauczyciela.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.